Toplam 48 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Para Kasaları


Para Kasası Modelleri

Değerli eşyalarınızı muhafaza etmek için kullanabileceğiniz çelik kasa modelleri taşıdığı farklı özellikler ile çeşitlilik sunar. Tekzen'de yer alan kilitli, küçük ya da ev tipi çelik kasa modellerine, hırdavat el aletleri kategorisi altındaki para kasaları başlığından ulaşabilirsiniz.

Çelik Kasa Nasıl Açılır?

Kasaların sahip olduğu güvenlik sistemi oldukça önemlidir. Çelik para kasası modellerinde kasayı açabilmek için kullanılan güvenlik sistemleri içinde; anahtarlı, parmak izi tarayıcılı ya da şifreli kasa modelleri bulunmaktadır. Bu güvenlik sistemleri içinde en zor açılan sistem ise parmak izi tarayıcılı sistemdir.

Evlerde kullanılan mini çelik kasa dışında, büyük ofis ya da kurumlarda kullanılan daha geniş kapsamlı olan para kasaları, kilit fonksiyonlarının yanı sıra dışarıdan gelecek olan darbelere karşı özel çelik yapıdan oluşmaktadır.

Çelik Kasa Nasıl Taşınır?

Çelik kasanızı bir yerden bir yere taşımak isterseniz, bünyesinde eğitimli ve uzman personellerin yer aldığı para kasası taşımacılığı yapan firmaları tercih etmelisiniz. Ev tipi çelik kasa dışında mücevher kasası ve evrak kasası gibi her boy ve ağırlıktaki para kasalarınızın özenli ve düzgün bir biçimde taşınması için bu işi yapan firmalar ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Oldukça ağır ve farklı mekanizmalara sahip olan kasa çeşitleri arasında kolay taşınabilen mini çelik kasa türleri de mevcuttur. Çelik kasa alırken Tekzen, Yale, Master Look, Zen Home ve Balatlı gibi güvenilir markaları tercih etmeniz önem taşır.

Çelik Kasa Nasıl Monte Edilir?

Gömme kasa montajı yapılırken öncesinde kasayı yerleştireceğiniz kuytu ve köhne bir nokta belirlenmesi gerekir. Çelik kasa montajını gerçekleştireceğiniz alanın önceden hazırlanması, kasanın dengeli bir şekilde durmasının yanı sıra rahat bir kullanım için önemlidir.

Çelik para kasası montajı yapılırken, kasanın etrafında boşluklar kalmamasına özen gösterilmelidir. Kasanın çevresinde bulunan duvar ya da dolap gibi yerlere bitişik olarak monte edilmesi güvenli bir kullanım sağlar. Ev tipi kasalarda montaj işleminde genel olarak yatak odası ya da soyunma odası tercih edilir.

Çelik Kasa Nasıl Boyanır?

Genel olarak evlerde kullanılan küçük çelik kasa modellerini boyamak isterseniz, sprey ya da yağlı boya kullanabilirsiniz. Yağlı boyaya nazaran daha kolay ve hızlı bir biçimde uygulanabilen sprey boya çeşitleri kolay kuruyor olması açısından da sıklıkla tercih edilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT