Toplam 5 üründen, 1-5 arası gösteriliyor.

Oturma Odası Tekstili


Oturma Odası Tekstili ve Çeşitleri

Oturma odalarında ihtiyaç duyulan konforu ve kullanışlılığı sağlayan oturma odası tekstili kategorisi, Tekzen farkıyla kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Oturma grubu örtüleri ve koltuk kılıfı, puf minderler, koltuk şalları ve yer minderleri gibi pek çok ürünü bulabileceğiniz kategoride, sezonun gözde renkleri ve kaliteli kumaşlarla bezenmiş geniş bir ürün yelpazesi sizleri bekliyor.

Koltuk Örtüsü Nasıl Serilir?

Tekzen koltuk örtüsü modelleri, koltuklarınızın kirlenmesini ve leke tutmasını engelleyen koruyucu kılıflar olarak görülebilirler. Bunun yanı sıra, farklı renk ve tasarım seçenekleriyle de dekoratif olarak sıklıkla tercih edilirler. Koltuk örtüleri, dikiş ve fonksiyon olarak onlarca farklı modelle karşımıza çıkmaktadır. Örneğin; bazı koltuk örtüleri, koltuk yüzeyini korumanın yanı sıra isteğe göre koltuk şalları olarak da kullanılabilirler.

Bazı koltuk modelleri kollu, bazıları ise kolsuz olarak üretilirler. Kolsuz modeller, koltuğun gövde kısmın uygun uzunlukta serilerek kullanılabilirler. Kollu modellerde ise kılıfın iki ucundaki bölmeler, kolların üzerini kapatacak şekilde örtülmelidir. Kılıfın kaymaması için kenarlara sıkıştırılması kolaylık sağlayacaktır.

Koltuk Şalı Nasıl Kullanılır?

Kuzey Avrupa tasarımlarının göz dolduran aksesuarı olan koltuk şalları, artık dünya çapına yayılan ünüyle hemen hemen her eve adım atıyor. Soğuk bir kış akşamında kahvenizi yudumlarken sizi sıcacık tutmasının yanı sıra dekoratif olarak da evinize renk getiren koltuk şalı modelleri, uygun bir koltuk kılıfı ile sıcacık bir ortam yaratabilir. Evinizin dekorasyonuna uygun olarak seçebileceğiniz onlarca farklı koltuk şalı tekzen.com'da!

Koltuk şalları, uygun bir koltuk üzerinde her an kullanıma hazır şekilde duran ve isteğe göre katlı ya da dağınık olarak kullanılabilen ürünlerdir. Modern bir ev dizaynında, koltuğun üzerine gelişigüzel atılarak tasarımı tamamlarlar. Klasik tasarımlarda daha çok ince kumaşlı ve katlanmış olarak tercih edilirler. Günümüzde ise yumuşacık dokusuyla kullanıcılarını cezbeden el örgüsü görünümündeki koltuk şalları sıklıkla kullanılmaktadır.

Oturma Odası Tekstil Ürünleri Nasıl Temizlenmelidir?

Oturma odası tekstil ürünleri, evin en sık kullanılan odalarından birinde bulundukları için çok çabuk kirlenen ürünlerdir. Özellikle, oturma grubu örtüleri sıklıkla yıkanması gerekebilen ürünlerdir. Uygun bir temizlik yapabilmek için öncelikle ürünün kumaşını tanımak gerekir. Eğer var ise, ürün etiketinde bulunan yıkama yöntemi ve yıkama derecesi dikkate alınmalıdır.

Ürünlerin temizliğinde, ağartıcı kullanılmamalıdır. Çamaşır suyu gibi ağartıcı kimyasallar, ürün açık renkte olsa dahi kumaşa zarar verir. Ürünler, mümkün olduğunda düşük ısıda yıkanmalıdır. Düşük ısıda yıkama, ürünlerinizin çekmesini ve ürünlerde renk kaybı oluşmasını engeller. Puf minderler, makinede yıkamaya ve kuru temizlemeye uygun olmayabilirler. Bu sebeple, nemli bir bez ve uygun bir temizleyici ürün yardımıyla silinebilirler.

Oturma Odası Tekstili Ürünleri Nasıl Seçilmelidir?

Ev tekstili ve dekorasyonu kategorisinde bulabileceğiniz oturma odası tekstili ürünleri, her zevke hitap eden seçenekler sunmaktadır. Zevkinize ve odanızın tasarımına uyan modeli seçerken renk uyumuna da dikkat edilebilir. Tay tüyü, süet, pamuk gibi kumaş seçenekleri arasından ihtiyacınıza uygun olan ürünleri Tekzen kalitesiyle tek tıkla satın alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT