Toplam 2975 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Kamp Malzemeleri


Kamp Malzemeleri Çeşitleri

Doğanın içinde olmayı sevenler için kamp yapmak vazgeçilmez bir spordur. Çadır, tulum, kamp sandalyesi ve masası gibi kamp eşyaları mevsime ve kamp yapılacak alanın özeliklerine göre belirlenir. Kamp ekipmanlarının tam olduğuna emin olduktan sonra, harika bir maceraya hazırsınız demektir.

Kamp Malzemeleri Nelerdir?

Outdoor ürünleri başlığı altında bulunan kamp malzemeleri denildiğinde akla öncelikle; çadır, battaniye ve uyku tulumu gibi temel ürünler gelir. Mutfak gereçleri, aydınlatma sistemleri, ocaklar, yataklar, termoslar, sandalyeler, kamp sehpası ve kişisel ihtiyaçlara göre seçilecek birçok malzeme bu aralıkta yer alır.

Kamp aletleri seçiminde öncelik, mevsim şartlarıdır. Kampın temelini oluşturan çadırlar, mevsim şartlarına mukavemet gösterecek şekilde seçilmelidir. Çadır kumaşları, soğuğa ve sıcağa karşı direnç gösterecek biçimlerde tasarlanır. Bunların yanında, günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacak fener, buzluk gibi küçük eşyalar keyfinize keyif katacaktır.

Çadır Nasıl Kurulur?

Kamp alanına vardığınız zaman vakit kaybetmeden çadırınızı kurmanız gerekir. Karanlık saatler çadır kurmak için elverişli değildir. Çadır kurmaya başlamadan önce yer seçimi yapılır. Düz bir zemin seçilir ve zeminden çadıra zarar verebilecek taşlar, dallar, iğneli yapraklar temizlenir. Kapı kısmı rüzgara ters olacak şekilde konumlandırılır ve çadır malzemeleri sınıflandırılarak kuruluma geçilir.

Yeri belli olan çadır kurulumu poller kumaş kısıma geçirilir. Ardından kazıklar çakılarak çadır zemine sabitlenir. Bu şekilde çadır kurulumu bitirilir. Sonrasında ise kamp aletleri alana yerleştirilir ve hazırlık süreci tamamlanır.

Uyku Tulumu Nasıl Kullanılır?

Kamp ekipmanları arasında çadır kadar önemli olan bir başka malzeme ise uyku tulumudur. Tulum seçiminde ağırlık ve koruma kapasitesinin uygun şekilde seçilmesi gerekir. Yüksek irtifalarda ve soğuk havalarda uzun fermuarlı tulumlar seçilerek korunma kapasitesi artırılabilir.

Tekzen kamp malzemeleri ile artık ekipman temin etmeniz daha kolay. Mevsim özelliklerine göre çadırlar, uyku tulumları, kamp masaları ve daha bunlar gibi onlarca ürün sizleri bekliyor. Bir kamp için gerekli bütün malzemelere online alışveriş seçeneği de dahil olmak üzere kolay bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Kamp Sandalyesi Nasıl Katlanır?

Kamp sandalyeleri, kolay katlanabilir ve katlandıkları zaman yer kaplamayacak şekilde üretilirler. Spor ve outdoor ürünleri arasından seçeceğiniz kamp malzemeleri ve Tekzen çadır ile bütün kamplarınızda, dört mevsim boyunca doğa tutkunuzu konfor ile birleştirebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT