Toplam 111 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Grup Priz ve Uzatma Kablosu


Grup Priz ve Uzatma Kablosu Modelleri

Günümüz koşullarında hayatımızın her alanında elektrikli cihaz kullanımı oldukça fazladır. Bu nedenle elektrik prizlerine de ihtiyaç artmıştır. Prizlerin yetersiz kaldığı yerlerde uzatma kablosu, grup priz kullanımlarına ihtiyaç duyulur. 3'lü, 6'lı gibi çeşitleri olan ara kablolar günlük hayatımızı kolaylaştırmaktadır.

Uzatma Kablosu Nelerde Kullanılır?

Çoklu priz modelleri evlerde ve elektrikle çalışan bilgisayarların oldukça fazla olduğu iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Grup priz modelleri priz sayısı ihtiyacına göre 3'lü, 4'lü, 5'li gibi oldukça çeşitli olarak kullanılmaktadır. Uzun kabloları sayesinde de ayrıca kullanım kolaylığı sağlayan ara kabloları istediğiniz yere konumlandırma şansına da sahip olursunuz.

Kablo boyutunu ve priz sayısına ihtiyacınız doğrultusunda seçebileceğiniz uzatma kablo modelleri sayesinde priz yakınına gitmek yerine prizi kendi çevrenize taşıyabilirsiniz. Kullanım kolaylığı olarak da tercih edilen ara kablolar farklı renk ve model seçenekleriyle mekanlarınıza da uyum sağlayacaktır.

Uzatma Kablosu Kullanırken Alınması Gereken Önlemler Nelerdir?

Uzatma kablosu kullanırken alınması gereken önlemlerin başında kablonun akım kapasitesine göre kullanım yapılması gelir. Ara kablo çeşitli cisimlerle temas edecek şekilde kullanılmamalı, halı gibi döşemelerin altından geçirilmemelidir. Fiziksel darbelere maruz kalacak alanlarda kullanılmaması önerilir. Kablonun iyi durumda olmasına dikkat edilmeli, ezilme, kırılma gibi hasarları olan kablolar kullanılmamalıdır.

Uzatma kablosunun su ve neme maruz kalan ortamlarda kullanılması doğru olmaz. Bununla birlikte evin elektrik kapasitesine uyan kablo kullanılmalı, fazla yükü kaldıramayacak evlerde kabloya aşırı elektrik yüklemesi yapmaktan da kaçınılmalıdır.

Uzatma Kablosu Nasıl Gizlenir?

Evlerdeki kullanım ihtiyacından doğan dağınık kablo görüntüsü çoğu kişinin görsel açıdan hoşuna gitmez. Bu yüzden uzatma kablosu gizlemek için çeşitli dekoratif objeler kullanılabilir. Kabloların karmaşık görüntüsünü gizlemek için evinize uygun olarak satın alacağınız aparatlar kablo gizlemenize yardımcı olacaktır.

Kabloları gizlemek için son günlerde yaygın olarak kullanılan kablo gizleme ünitelerinden de faydalanabilirsiniz. Evinizin en çok kablo bulunan herhangi bir köşesine yerleştireceğiniz bu ünite ile kabloları belirli bir yere toplamanız mümkün olacaktır. 5li priz ya da herhangi çoklu prizinizi konumlandırabileceğiniz bu üniteler özellikle çocuklu aileler için güvenlik sağlanmasına da yardımcı olacaktır.

Uzatma Kablosu Fiyatları Nasıldır?

Seçeceğiniz uzatma kablosunun fiyatları genellikle priz sayısına, markasına, kablo uzunluğuna ve kablo çeşidine göre farklılık göstermektedir. Farklı renk ve modellerde evinizin, ofisinizin tarzına göre seçim yapabileceğiniz dörtlü, üçlü priz ve diğer grup prizler geniş ürün yelpazesiyle her bütçeye hitap edebilmektedir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT