Toplam 104 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Yalıtım Malzemeleri


Yalıtım Malzeme Çeşitleri

Yalıtım malzemeleri, kullanılacağı alana ve işlevine göre çeşitlilik göstermektedir. İzolasyon malzemeleri seçilirken çok dikkat edilmelidir. Binaların dış cepheleri çok zarar gördüğü için ortaya çıkan sorunlar çoğunlukla yalıtım köpüğü ve ısı izolasyon malzemeleri ile giderilmektedir.

Kullanılacak Alana Göre Yalıtım Malzemesi Nasıl Seçilmeli?

Yalıtım, bir binaya dışarıdan gelen enerji akışının ya da bir binadan dışarıya çıkan enerji akışının en az seviyeye düşürülmesi için yapılan işlemdir. Bu işlem yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılır. Ancak binaların içi ve dışı farklı etkenlere maruz kaldığı ve farklı sorunlar ortaya çıkardığı için her alanda farklı bir yalıtım malzemesi kullanılması gerekmektedir. Bina yalıtımı yapılırken malzemeler dikkatli seçilmelidir. Bu gibi durumlar düşünülerek hazırlanan ve tasarlanan yalıtım malzemeleri arasında; çatı yalıtım malzemeleri, ısı yalıtım malzemeleri ve köpük levha gibi modeller bulunuyor.

Yalıtım Malzemesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Yalıtım malzemeleri seçilirken birçok noktaya dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle izolasyon yapılacak alan için hangi malzemelerin kullanılacağı belirlenmelidir. Sonra o alan, uygulanacak işlemler için hazır hale getirilmelidir. Bu işlemler bittikten sonra malzemelerden bina için en uygun olanı seçilmelidir. Ayrıca malzemelerin uzun ömürlü ve sağlıklı olması da dikkat edilmesi gereken noktalar içindedir.

Binanın bulunduğu yerdeki hava şartları ve bina yüksekliği; seçilecek yalıtım ürünü belirlenirken dikkate alınması gereken etmenlerdendir. Bölgeye göre yalıtım için tavsiye edilen yalıtım malzemesi doğru belirlenmelidir. Yalıtım malzemeleri, yapıştırıcı, sıva, yalıtım köpüğü, file, dübel gibi yardımcı elemanlara da uygun olmalıdır.

Yalıtım Malzemesi Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

Farklı alanlara aynı yalıtım malzemesi kullanılamayacağı için yalıtım malzemesi seçimine hassasiyet göstermek gerekir. Binaların suyla temas halindeki kısımlarında yalıtımı için kullanılan ziftli kağıt, daha çok yapılacak drenaj uygulamalarında tercih edilir. Alanın fiziksel yapısı da göz önünde bulundurularak yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır.

Yalıtım malzemelerinin yapısında birçok kimyasal madde bulunmaktadır. Bu da ürünlerin sağlık açısından zararlı bir hal almasına neden olabilir. Çatı yalıtım malzemeleri bu duruma iyi bir örnektir. Bu yüzden yalıtım malzemeleri kullanılırken, etkilerini en aza indirmek için maske, eldiven, kask gibi araçlardan yararlanmakta fayda bulunuyor.

Yalıtım Malzemeleri Fiyatları

Geniş ürün yelpazesi sayesinde farklı markaların izolasyon malzemelerini bir araya getiren Tekzen, uygun fiyat seçenekleri ile herkese hitap ediyor. Kaliteli ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra sağlık açısından da en iyi ürünleri tekzen.com’da bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT