Toplam 27 üründen, 1-27 arası gösteriliyor.

Yalıtım Malzemeleri


Kale Silikon - 8015
Kale Silikon - 8015
Temin Edilemiyor

Tasarruf Ettirecek Yalıtım Malzemeleri Tekzen’de!

Yaşam alanlarınızda enerjiden tasarruf etmenizi sağlayan yalıtım malzemeleri hem çevrenizi hem de bütçenizi koruyor. Soğuk, nem, su, ses gibi dış etkenlere karşı evlerinizi koruma altına alan yalıtım malzemeleri ile yaşam kalitenizi üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Tekzen’in sizlere sunduğu yüksek kaliteli ve sağlıklı izolasyon malzemeleri sayesinde konforlu ve sağlıklı bir hayata ilk adımı atabilirsiniz. Isı kaybı, gürültü kirliliği, kısa ömürlü duvarlar ve daha birçok problemi geride bırakmanıza yardımcı olan ürünler için doğru adres Tekzen!

Yalıtım Türleri Nelerdir?

Yalıtım türlerinin neler olduğu kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Bu türlerin neler olduğunu bilmeniz evinizin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde tespit etmeniz konusunda sizlere yardımcı oluyor. Su yalıtımı, ısı yalıtımı, ses yalıtımı, tesisat ve yangın yalıtımı olarak karşınıza çıkan izolasyon türleri; farklı malzemelere ihtiyaç duyuyor. Su yalıtımının sayesinde binanız su ve nemin verebileceği zarara karşı korunmuş oluyor. Ses yalıtımında ise gürültü kirliliğinin önlenmesine yönelik çalışmalar bulunuyor. Tesisat yalıtımı, evinizin ısıtma ve soğutma verimliliğini artırıyor. Yangın yalıtımı, herhangi bir yangın sonucu binanızın alabileceği hasarı minimuma düşürüyor. Tekzen ısı yalıtımı ve diğer yalıtımlar için sizlere sunduğu ürünler ile gerekli çalışmaları kusursuz bir şekilde yapabilmenize yardımcı oluyor.

Yalıtımda Hangi Malzemeler Kullanılır?

Farklı yalıtım türleri için gerekli malzemeler de değişkenlik gösteriyor. Isı yalıtımında ihtiyacınız olan öncelikli malzemeler; yalıtım köpüğü, poliüretan köpükler, Tekzen camyünü ve taşyünü olarak karşınıza çıkıyor. Ses yalıtımında ise melamin köpüğü, akustik sünger ve mineral yünler tercih ediliyor. Su yalıtımında çimento esaslı, kauçuk esaslı, kristalize ve bitümlü membran malzemeler ön plana çıkıyor. Tekzen taşyünü, camyünü, perlit, özel mastikler ve alçı panolar ise yangın yalıtımında sıkça kullanılıyor. Doğru ve kaliteli malzeme kullanımı, yalıtımın etkisi ve ömrü üzerinde önemli bir role sahip oluyor.

İzolasyon Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kısaca enerjiye set çekilmesi anlamına gelen izolasyon, farklı yalıtım malzemelerinden yardım alınarak gerçekleştiriliyor. İstenmeyen ses, ısı, su ve benzeri etkenleri dışarıda tutmaya yarıyor. İzolasyon, çeşitlerine göre farklı yapım aşamalarına sahip oluyor. Isı izolasyonu, soğuk havanın içeriye girmesini önlemek amacıyla binaların dış cephesine yapılıyor. Pencere ve çatı bölümlerinin de göz önünde bulundurulması gerekiyor. Çatı izolasyon malzemeleri yardımı ile hem ses hem de ısı izolasyonu gerçekleştirilebiliyor. Kapı ve pencere bantı yardımıyla da olası sızıntıların önüne geçebiliyorsunuz. Tekzen izocam ve Tekzen membran ürünlerini binanızın ısı ve su izolasyonu için kullanabilirsiniz. Ses izolasyonunun iç cepheye yapılabilme özelliği de sizlere kolaylık sağlayan bir diğer durum oluyor.

Tekzen’de Bulabileceğiniz Yalıtım ve İzolasyon Malzemeleri

Tekzen sizlere sunduğu geniş ürün yelpazesi ile ihtiyacınız olan tüm izolasyon malzemelerine kolayca sahip olabilmenizi sağlıyor. Silikon mastik; kapı, cam ve pencere kenarlarından oluşabilecek sızıntıları önlemenize yardımcı oluyor. Tekzen onduline çatı malzemeleri, ısı ve ses yalıtımının büyük bir kısmını teşkil ediyor. Çatı kaplamalarında su izolasyonu için kullanılan şıngıl malzemesini de sizlerle buluşturuyor. Tekzen şıngıl fiyatları bütçe dostu aralıklarıyla dikkatleri çekiyor. Ziftli kağıt, poliüretan köpük, inşaat mastik, membran onarıcı ve evinizin yalıtımı için ihtiyaç duyduğunuz daha birçok malzeme için doğru adres Tekzen!

Uzun Ömürlü Bir Yalıtım İçin İhtiyaç Duyduğunuz Malzemeler Uygun Fiyatlarıyla Tekzen’de!

Konforlu ve sağlıklı bir yaşam için yapılan yalıtımlar, kaliteli malzemeler ile uzun ömürlü bir kullanıma sahip oluyor. Evinizin her detayı için özel olarak hazırlanılan Tekzen ürünleri, kusursuz bir izolasyona sahip olmanızı sağlıyor. Bimeks siyah kauçuk kapı ve pencere bandı, boşlukları doldurarak enerji tasarrufunda önemli bir rol üstleniyor. Strafor köpük ise farklı izolasyon çeşitlerinde yer alabiliyor. Siz de yalıtım malzemeleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için hemen şimdi Tekzen’i ziyaret edebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT