Tekzen.com.tr İşlem Rehberi

Tekzen'den alışveriş yapabilmek için mağazalarımızı ziyaret edebilir, internet sitemizden alışveriş yapabilir veya 444 85 96 numaralı telefonla sipariş hattımızı arayarak sitemizde satışa sunulan ürünlerin siparişini verebilirsiniz.

Üyelik
İnternet sitemizden alışveriş yapabilmek için üye olma zorunluluğu yoktur. Üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapma tercihi müşterilerimize aittir.

Üyelikte zorunlu alanlar adınız, soyadınız, GSM numaranız, e-posta adresiniz ve sisteme giriş yaparken kullanacağınız şifre, zorunlu olmayan alanlar ise cinsiyet ve doğum tarihi alanlarıdır.

Üye olmadan yapılacak alışverişlerde siparişinizin size ulaştırılabilmesi için adınız, soyadınız, GSM ve telefon numaranız, e-posta adresiniz zorunlu alan olarak istenmektedir. Üye olmadan yapılacak alışverişte belgelerin firmanız adına düzenlenmesini tercih ederseniz kurumsal sekmesinde yer alan firma adı, vergi dairesi, vergi numarası ve e-posta adresi alanlarını doldurmanız gerekmektedir.

Üye olmadan yapılan alışverişlerde girilen bilgiler ile sistemimizde üyelik kaydı oluşturulmaz.

Üye olarak veya olmadan yapılan alışverişlerde sizden istenen bilgileri girdiğiniz formun alt kısmında üyelik ve gizlilik sözleşmesini onaylamanız ve girilen bilgiler doğrultusunda müşteri profillerine yönelik dönemsel kampanya çalışmaları, ürün tanıtımları ve özel promosyon faaliyetlerini duyurmak üzere SMS ve e-posta ile iletiler gönderilmesi onaylayıp onaylamadığınız sorulur. Burada üyelik ve gizlilik sözleşmesini onaylamanız zorunlu, SMS ve e-posta gönderileri için istenen izin alanlarını doldurmanız zorunlu değildir.

E-posta ile duyuru almak istediğinizde size bir bilgilendirme maili gönderilir. Bu mailden sonra kampanya ve duyurular e-posta adresinize gönderilmeye başlar.

E-posta gönderim izni ile ilgili bir değişiklik yapmak istediğinizde üyelik menüsü altında yer alan bilgilerimi güncelle sayfasını kullanarak yada size gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında yer alan mail listesinden çıkma alanını kullanarak bu değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.
Ürün Seçimi
Sitemizde 100.000 i aşkın ürün çeşidi yer almaktadır. Ürün tanımı için hazırlanan sayfalarda ürünlerin tanım, resim, açıklama, ortalama kargoya teslim süresi ve fiyat detayları yer almaktadır.

Satın almak istediğiniz ürünleri ürün detay sayfası ve hızlı bakış menüsüne yer alan sepete ekle butonunu kullanarak sepetinize ekleyebilirsiniz.

Sağ üst köşede bulunan sepetim menüsünü tıklayarak sepetinize eklediğiniz tüm ürünleri bir arada görebilir, dilerseniz ürünün sağ tarafta bulunun sil butonu ile ürün eksiltebilir veya ürün miktarını arttırıp azaltabilirsiniz.

Ayrıca size verilen bir indirim kodu varsa üye girişi yaparak sepetim sayfasında bulunan kupon kodu alanına bu kodu yazarak kodu kullan butonuna bastığınıza girilen kod sistem tarafından kontrol edildikten sonra söz konusu indirim tutarı otomatik olarak uygulanır. Üye olmadan yapılan alışverişlerde kupon kodu kullanılmamaktadır.
Teslimat ve Fatura Adresi Seçimi
Sepetim butonunda ürün ve tutarları inceleyip satın al butonuna tıkladığınızda daha önce üye girişi yapmadıysanız üye girişi ya da üyeliksiz alışveriş tercihini yapacağınız sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfadaki tercihinizin ardından sipariş ettiğiniz ürünlerin ve düzenlenen faturanın gönderileceği adres bilgilerini seçeceğiniz sayfaya ulaşacaksınız. Burada dilediğiniz kadar farklı adres tanımlayabilir, tanımladığınız adresleri düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Teslimat ve fatura adreslerini seçtikten sonra dilerseniz sepet sayfasına geri dönebilir, alışverişinize devam edebilir veya ödeme ye git butonuna tıklayarak ödeme yapacağınız sayfaya ulaşabilirsiniz.
Ödeme ve Onay
Sipariş Takibi
Tekzen.com.tr den verdiğiniz siparişlerin durumunu sitemizde yer alan “sipariş takibi” sayfasını kullanarak takip edebilirsiniz.

Üye olarak sipariş oluşturan müşterilerimiz üye menüsünü kullanarak üye girişi yaptıktan sonra bu menüde bulunan sipariş takibi sayfasına ulaşabilmektedir. Üye olmadan alışveriş yapan müşterilerimiz ise yine aynı menüde bulunan sipariş takibi linkini tıkladıktan sonra gelen sayfaya sipariş oluştururken belirttiği mail adresini ve sipariş numarasını yazarak sipariş takip sayfasına ulaşabilirler.

Sipariş takip sayfasında sipariş ettiğiniz ürünleri, teslimat / fatura adreslerinizi, ödediğiniz toplam tutarı ve siparişinizin durumunu görebilir, kargoya teslim edilen siparişinize ait kargo takip numarasını görebilirsiniz.
Teslimat
Satışı yapılan ürünlerin tahmini teslimat süreleri değişkenlik göstermektedir. Siparişiniz de birbirinden farklı zamanlarda temin edilen ürünler bulunabilir. Ürünleriniz temin edildikten sonra bekletilmeden hemen kargoya verilmektedir. Ayrıca ürünleriniz daha hızlı ulaşması için ayrı depolardan çıkışı yapılmış olabilir, lütfen kargo takip numaranızdan detaylarını kontrol ediniz.

Hafta sonu gerçekleşen siparişler pazartesi gününden itibaren işleme alınmaktadır. Kargo ile gerçekleştirilen ürün teslimatı sürecinde kullanıcı sistemde belirtilen adreste bulunamaz ise kullanıcıya kargo elemanı tarafından ziyaret notu bırakılır. Adresine ihbar notu bırakılan kullanıcının 5 gün içerisinde irtibata geçmemesi durumunda kargo göndericiye iade edilir. Ancak bu takdirde dahi kullanıcı kredi kartı hesabından kargo ücreti kesildikten sonra kullanıcıya para iadesi yapılır.

Kargo firmaları ilçe merkezlerine uzak olan yerleşim bölgelerine teslimat yapmamaktadır. Sipariş vermeden önce ilgili kargo firmasının ürünün teslim edileceği bölgeye teslimat yapıp yapmadığını öğrenmeniz sipariş verdiğiniz ürünün adresinize teslim edilebilmesi için önemlidir. Ayrıca kargo firmaları sipariş edilen ürünü bulunduğunuz kata çıkarmayıp bina kapısına kadar teslim etmektedir. Ayrıca ağır, ebat olarak büyük vb ürünlerin adalara teslimatında; kargoların bu tarz ürünlere dair taşıma hizmeti olmadığından dolayı, müşterilerimiz kargolarını şubesinden kendileri teslim almalıdır

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının teslimatı sorunsuz yaptığı kabul edilir. Bu nedenle siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızda iken ürün paketini kontrol ediniz. Kargonuzun eksik ya da yanlış gelmesi durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve bu durumu müşteri hizmetlerimize bildiriniz.

Siparişinizde yer alan ürün/ürünlerde paket içinden çıkması gereken aparat ya da aksesuarlardan biri ya da bir kaçı eksik ve sipariş ettiğiniz üründen farklı bir ürün gönderilmiş ise müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Satın aldığınız ürün depomuzdan sevk edilirken faturası ile birlikte gönderilir. Eğer doğrudan tedarikçi firma tarafından size gönderilen bir ürün ise faturanız en kısa sürede posta ile adresinize gönderilecektir.

Sitemizden satışı yapılan ürünler açılmadan adresinize gönderilmektedir. Bu sebeple genellikle ürün paketleri içinde bulunan garanti belgeleri tarafımızdan kaşelenememektedir.
İade ve Değişim
İade ve değişim işlemleri için sipariş takip sayfasında bulunan Arıza-İade-Değişim linkini tıklayarak talep oluşturabilir veya bu konuda müşteri hizmetlerimize ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz. Oluşturduğunuz talep en kısa sürede incelenecektir. Bu talepler ile ilgili süreçleri Arıza-İade-Değişim sayfasından takip edebilirsiniz.

İade / değişim talebi oluşturmak için;

Sipariş takip sayfasına gidin. Sipariş sayfasının sağ tarafında bulunan "Arıza-İade-Değişim " butonuna basın.

İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü seçerek Arıza-İade-Değişim formunu doldurun. - Açılan pencereden iade edeceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin.

Kaydet ve bitir butonuna bastıktan sonra kaydınız oluşturulmuş olacaktır.

Talebiniz onaylandıktan sonra ekranda görülecek olan kargo gönderi kodunu kullanarak belirtilen tarihe kadar ürünü bize gönderin.

Sitemizden aldığınız bazı ürünler doğrudan üretici firma tarafından size teslim edilmektedir. Bu ürünler size "sevk irsaliyesi" ile gönderilir. Bu ürünlerin iadesi onaylandığında ürünü geri göndermeniz gereken adres ve kargo firması size bildirilecektir. Ürününüzün teslimatı üretici firmaya yapıldıktan sonra ilgili firma tarafından verilecek bilgi doğrultusunda ücret iadesi işlemleri başlatılacaktır.

Ürününüz depomuz tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir.

İade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir.

İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize kargo ile gönderilecektir.

Ödeme şekli "Kredi Kartı" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; ödemeniz online olarak en kısa sürede kredi kartınıza yapılacaktır. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Ödeme şekli "Havale/EFT" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri ödenir.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 30 gün içinde tekzen.com.tr’ye başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.

Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

Telefon, fotoğraf makinesi, taşınabilir ve görüntülü elektronik cihazlar vb. için; ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.

Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir.Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.

Hijyenik ürünler (iç çamaşırı gibi), süpermarket ürünleri (gıda ürünleri gibi), gazete, dergi gibi süreli yayınlar iade edilemez.

Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.


Sıkça Sorulan SorularÜrünün kargoya veriliş süresi kaç gündür?
Ürünlerin tahmini kargoya verilme süreleri değişkenlik göstermektedir. Bu bilgiye ürün sayfalarından ulaşabilirsiniz.
Ürün orijinal mi?
Sitemizde satılan ürünler yetkili ithalatçı firmasından alınmakta olup orijinal üründür. Ürünler size açılmamış paketlerinde, garanti belgesi ve faturası ile gönderilmektedir.
Ürün stokta var mı?
Tekzen.com.tr üzerinde satılan ürünlerin büyük bir bölümü stoklarımızda bulunan ürünlerdir. Stoklarımızda bulunmayan ürünler tedarikçi firmalarımızdan temin edilerek size gönderilmektedir.
Bulunduğum adrese kargo dağıtımı yapılıyor mu?
Anlaşmalı olduğumuz kargo firması Türkiye'nin her bölgesine teslimat yapmaktadır. Ancak bazı özel bölgeler için teslimat günü ya da şekli değişkenlik gösterebilir. Teslimat / fatura adresimi değiştirmek istiyorum. Sipariş formunda belirlediğiniz teslimat ve fatura adresiniz sadece ürününüz henüz tedarik sürecinde iken değiştirilebilir. Ürününüz kargoya verildikten sonra adresi değişikliği yapılamamaktadır.
Siparişime yeni bir ürün eklemek istiyorum.
Ödeme işlemleri siparişinizi oluşturma aşamasında tamamlanmakta olup nihai sipariş olarak bize ulaşmaktadır. Bu sebeple mevcut siparişinize yeni ürün eklenememektedir. Dilerseniz sitemizden ayrıca sipariş verebilirsiniz.
Siparişim ne zaman kargoya verilir?
Siparişlerinizde bulunan ürünlerin tahmini kargoya veriliş sürelerini ürün sayfalarında görebilirsiniz.
Kargom bana ne zaman teslim edilir?
Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra, kargo firmasının teslimat zamanı teslimat bölgenize göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Siparişimin belirli bir saat aralığında teslim edilmesini istiyorum.
Siparişleriniz için kargo teslimatı tercihinde bulunduysanız teslimat saati belirleyememekteyiz. Teslimatlar kargo firmasının çalışma saatleri içinde size teslim edilecektir.
Kargo takip numaram nedir?
Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra sipariş takibi sayfasını kullanarak kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz.
Yapılan para iadesini hesabımda göremiyorum.
İade ya da iptal sonrasında ortaya çıkan alacak tutarınız tarafımızdan online olarak kredi kartı hesabınıza geri iade edilir. İade işleminin hesabınıza yansıması ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Para iadem taksitle yapılıyor.
Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişi iadelerinde tutarın tamamı, sahibi olduğunuz kredi kartının bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (hesap özetine + ve – olarak yansır ). Bu işlem taksit sayısı kadar ay süresince devam eder.
MasterPass Nedir?
MasterPass internete bağlı tüm cihazlarla her seferinde ödeme karti bilgisi girmeden kolay ve güvenli alışveriş yapmanızı sağlayan MasterCard’in online ödeme çözümüdür.
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT