Toplam 30 üründen, 1-30 arası gösteriliyor.

Su Isıtıcılar


Premier PRK8070 Kettle
Premier PRK8070 Kettle
Temin Edilemiyor

Su Isıtıcı Modelleri

Mutfaktaki en büyük yardımcılardan birisi olan kettle seçenekleri, her an ihtiyaç duyulabilen sıcak suyu pratik şekilde elde etmemizi sağlar. Elektrikli mutfak aletleri kategorisinde bulunan su ısıtıcılar, farklı model ve markalarla karşınıza çıkmaktadır. Arçelik, Tefal, Sinbo kettle markalarından bazılarıdır.

Su Isıtıcısı Nasıl Seçilir?

Su ısıtıcı kettler kalabalık ailelerden, tek yaşayanlara kadar herkes tarafından sık kullanılan elektrikli mutfak aletleridir. Yaşam tarzına ve kişi sayısına göre litre olarak kapasiteleri değişmekte olan ısıtıcıların büyük hacimli olanlarıyla birlikte mini kettle olarak satılan çeşitleri de bulunur. Mutfağınızın stiline göre modelini belirleyeceğiniz su ısıtıcılarının çelik ve plastik gibi çeşitleri bulunur.

Genellikle çelik olanları tercih edilen su ısıtıcılarından alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur ise cihazın güvenli olmasıdır. Tehlike anında otomatik olarak kapanan modeller tercih edilmelidir. Tutma yerinin ve taşımasının da pratik kullanıma uygun olması seçenekler arasındadır.

Su Isıtıcı Nasıl Kullanılır?

Mutfaklardaki en önemli yardımcılardan birisi olan kettle modelleri kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. İlk olarak cihaz ocaktan uzakta düz ve dengeli bir zemine yerleştirilmelidir. Cihaz talimatlarına uygun olarak çalıştırılmalıdır. Kettle yalnızca su ısıtmak için kullanılmalı ve rezistansa zarar vermemesi için asla boş çalıştırılmamalıdır.

Su ısıtıcılarının fişi hasarlıyken kullanılmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Su ısıtıcısında su kaynarken kapağını açmamaya ve sıcakken dikkatli tutmaya özen gösterilmelidir. Üzerinden belirtilenden az ya da çok su koyarak çalıştırılmamalı talimatlara uygun kullanılması önerilmektedir.

Su Isıtıcısı Nasıl Temizlenir?

İşlevsel ve pratik kullanım sağlayan su ısıtıcıları çok sık kullanım ile birlikte belli bir zaman sonra kireç tutmaya başlar. Su içerisinde bulunan minerallerin sebep olduğu kireçten su ısıtıcısını arındırmak için çeşitli yollar mevcuttur.

Su ısıtıcısında ki kireci yok etmek için kullanılan en etkili yöntemlerden birisi limon tuzu ile temizliktir. Bir miktar limon tuzu ile su konulan su ısıtıcı kettler kaynatılarak 5-10 dakika bekletildikten sonra suyun dökülmesiyle ısıtıcı kireçten temizlenmiş olur. Isıtıcı içinde kimyasal ürün kullanımı sağlık açısından genellikle tavsiye edilmemektedir.

Su Isıtıcısı Fiyatları Nasıldır ?

Su ısıtıcısı fiyatları ürünlerin yapıldığı malzemeye, tasarımına, hacmine ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Genellikle her bütçeye hitap edebilen bu ürünler tercih edilirken kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Kaliteli marka tercihi sayesinde oldukça uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedirler.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT