Toplam 4921 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Mutfak Gereçleri


Mutfak Gereçleri Modelleri

Sihirli dokunuşlarla, harikalar yaratmak için mutfak eşyaları hayatınızda oldukça önemli bir yere sahip. Korkmaz firması tarafından size kolaylıklar sunan eşyalar sizleri bekliyor. Hem sağlık açısından hemde sağlamlık açısından kusursuz ürünlerle mutfağınızı şenlendirebilirsiniz.

Mutfak ürünleri kullanımı nasıl olmalıdır?

Mutfak ürünleri, kullanacağınız ürünün teknik özelliklerine ve modeline göre farklı şekillerde kullanım gerektirebilir. Schafer ve Paşabahçe gibi mutfak eşyası konusundaki kalitesiyle ön plana çıkan markaların kek ve fırın kalıpları; uygun ısıya getirilmiş fırınlarda tercihen yağlanmış olarak kullanılabilir. Uygun modelleri yağlı kağıt ile birlikte de kullanabilirsiniz.

Teflon ve granit malzemeden üretilen mutfak araç ve gereçlerini kullanırken metal malzemelerden uzak durulmalıdır. Ürünün çizilmemesi ve dayanıklı olması için tahta kaşık tercih edilmelidir. Çelik tencere, sahan ve tava modellerinde ise isteğe göre metal ürünler de kullanabilirsiniz.

Mutfak gereçleri nasıl daha düzenli kullanılabilir?

Onlarca farklı kategoride ürün barındıran mutfaklar, yerleştirme ve düzen konusunda minik sıkıntılar yaratabilir. Bu durumu önlemek ve mutfağınızda mutlak düzen sağlamak için takip etmeniz gereken aşamalar oldukça basit. Öncelikle aynı özellikteki mutfak gereçleri için en uygun dolap ve çekmeceyi belirlemelisiniz. Bu belirlemeyi yaparken, ağır tencereler için alt dolapları tercih etmek size kolaylık sağlayacaktır.

Uygun dolapları seçtikten sonra, o dolapta tutacağınız ürünleri kullanım sıklığınıza göre yerleştirebilirsiniz. Nadiren kullandığınız mutfak araç ve gereçlerini arka sıralara, sık kullandığınız malzemeleri ise ön sıralara yerleştirerek kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Küçük mutfaklarda mutfak gereçleri nasıl düzenlenmelidir?

Ürünleri yerleştirme konusunda maksimum dikkat gerektiren küçük mutfaklar, uygun hamlelerle fonksiyonel hale getirilebilir. Hali hazırda küçük olan mutfağınızda; dolapların dışında ne kadar çok ürün olursa, mutfağınız o kadar küçük ve sıkışık görünecektir. Bu sebeple, züccaciye ve pişirme malzemelerinizi tezgah üzerinde tutmamakta fayda var.

Tencere ve tepsilerinizi iç içe koyarak yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. Eğer tencerelerinizin modeli uygunsa kapaksız olarak muhafaza ederek daha çok ürünü bir arada tutabilirsiniz. Kapaklarınızı da uygun bir çekmeceye yerleştirebilirsiniz. Fincan takımı gibi züccaciye gereçlerinin bulunduğu çekmeceler için dolap içi düzenleyiciler ve portatif raflar satın alabilirsiniz.

Mutfak malzemeleri nasıl temizlenir?

Mutfak malzemelerinin temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünün üretildiği malzemedir. Hassas yapıda olan bazı züccaciye ürünleri bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değildir. Çelik haricindeki diğer malzemelerde mutfak teli kullanmamaya özen göstermek gerekir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT