Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Köpek Kulübeleri


Kimpaş Köpek Kulübesi  80 x 80 Cm
Kimpaş Köpek Kulübesi 80 x 80 Cm
Sadece Mağazada
759,90 TL

Köpek Kulubesi Çeşitleri

Yapı malzemeleri konusunda alanında uzman olan tekzen.com, evcil hayvan gereçleri konusunda da tercih edilebilecek güvenilir bir sitedir. Evcil hayvanınız için bir köpek evi arıyorsanız ya da ihtiyacınız olan şey minik dostunuzu neşelendirecek köpek oyuncakları ise doğru yerdesiniz.

Köpek Kulübesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Can dostunuz olan köpeğiniz için bir köpek kulübesi alacaksanız öncelikli olarak kulübenin her türlü hava koşuluna uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Böylelikle hastalıklara karşı da önlem almış olursunuz. Aynı zamanda köpeğinizin rahatlıkla uyuması için kaliteli bir köpek yuvası almanız da oldukça önemlidir.

Köpek kulübesi seçerken önemli olan konulardan bir tanesi de, eğer yavru bir köpek sahibi iseniz, köpeğinizin ne kadar daha büyüyeceğidir. Bunu hesaba katmadan küçük bir kulübe alacak olursanız daha sonrasında minik dostunuz almış olduğunuz kulübeye sığmayabilir.

Köpeğinize Uygun Köpek Kulübesi Nasıl Olmalıdır?

Köpeğinize uygun bir köpek kulübesi seçerken önem arz eden birkaç husus vardır. Bunlardan biri kulübede kullanılmış olan malzeme, bir diğeri ise kulübenin boyutlarıdır. Plastik köpek kulübesi uzun ömürlü olmasıyla bilinir, burada dikkat edilmesi gereken şey kaliteli malzemeden üretilmiş sağlam bir ürün olduğundan emin olmaktır.

Köpeğiniz için bir kulübe seçerken, sonrasında sıkıntı yaşamamak adına, köpeğinizin boyutlarını da göz önüne almanız tavsiye edilir. Köpeğinizin içinde rahat edeceği, huzurlu olacağı ve güvende hissedeceği bir kulübe almanız hem sizin hem de köpeğinizin mutlu olmasını sağlayacaktır.

Köpek Kulübesi Nasıl ve Nerede Konumlandırılmalıdır?

Eğer bahçeli bir eve sahipseniz köpek kulübesini mümkün olduğunca tenha bir yere koymanız tavsiye edilmektedir. Köpeğiniz böylelikle gürültüden uzak, rahat bir konumda olur. Köpeğiniz için ahşap köpek kulübesi aldıysanız o zaman yağmura karşı da dikkatli olmanız önerilir.

Köpek kulübesini konumlandırırken dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise kışın yağmur, kar ve rüzgara; yazın ise güneş ışınlarına maruz kalmayacak uygun bir yer bulmaktır. Bu nedenle zorlu hava şartlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kulübe seçmeniz, uzun vadede sizin yararınıza olacaktır.

Köpek Kulübesi Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Bakteri oluşumunu ve köpeğinizin hasta olmasını engellemek için kulübesini düzenli aralıklarla temizlemeniz gerekmektedir. Bu, aynı zamanda onlardan bize geçebilecek hastalıkların da önüne geçer. Burada en dikkat edilmesi gereken şey, ahşap köpek kulübesinin temizlik sonrası yeteri kadar havalandırılmış olmasıdır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT