Toplam 17 üründen, 1-17 arası gösteriliyor.

Baskül Modelleri

Tekzen güvencesiyle beğeninize sunulan baskül modelleri, farklı tasarımları ve her ihtiyaca hitap eden teknik özelikleriyle göz dolduruyor. King, Goldmaster, Comfort Plus ve Arzum gibi kalitesiyle ön plana çıkan pek çok markanın tartı modellerini satın almak için en doğru adrestesiniz.

Baskül Modelleri Nelerdir?

Baskül modelleri; taşıyabileceği maksimum ağırlık, hafıza özelliği ve diğer teknik özelliklere göre gruplandırılabilir. Genellikle banyo baskülü olarak kullanılan dijital baskül, en sık karşılaşılan baskül türüdür. Analog ya da mekanik baskül türleri de dijital tartılardan sonra en çok kullanılan baskül türleridir.

Basküller, üretiminde kullanılan malzemelere göre de kategorize edilebilir. Genellikle kolay temizlenmesi ve şık görüntüsü nedeniyle tercih edilen cam basküller, farklı şekil ve tasarımlarla evlerde yerini buluyor. Bambu ve metal gibi diğer alternatif malzemeler de son yıllarda kullanıcılar tarafından tercih edilen ürünlerdir.

Baskül Pili Nasıl Takılır?

Baskül pili takımı üründen ürüne küçük değişiklikler gösterse de genellikle çok kolay bir şekilde tamamlanır. Dijital tartı ve analog tartıların çoğunlukla alt kısmında bulunan kapak kaldırılır ve eğer varsa eski pil çıkarılır. Ardından içerisinde bulunan hazneye uygun pil tespit edilir.

Baskül pilleri, genel olarak klasik pillerden farklı yuvarlak şekilli küçük pillerdir. Uygun pil hazneye takıldıktan sonra temas kontrolü yapılmalıdır. Son olarak pil haznesinin kapatığı kapatılır ve pil değiştirme işlemi tamamlanmış olur.

Baskül Ayarı Nasıl Yapılır?

Analog baskül ayarı yapmak saat ayarlamak gibidir. Kenarda bulunan aparat hareket ettirilerek kilogram ayarı 0' a getirilir ve işlem tamamlanır. Dijital basküller ise çoğunlukla fabrikasyon ayarlı olarak kullanıcıya teslim edilirler.

Zamanla orijinal ayarında problemler ve kaymalar olan dijital basküller ve tartı çeşitleri için ise kalibrasyon ayarı yapılabilir. Dijital baskül üzerinde bulunan kalibrasyon düğmesine basarak ayarlama işlemini başlatabilirsiniz. Baskül üzerine ağırlığı belirli bir cisim koyarak tartınızın tartması için birkaç saniye vermelisiniz. Tartım işlemi bittiğinde kalibrasyon işlemini bitirebilirsiniz.

Baskül Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Tekzen baskül modelleri arasından yağ ölçme ve vücut analiz özelliği olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Boy ölçme aparatı bulunan baskül setleri ve hafızalı basküller de Tekzen'in ayrıcalıklar dünyasında sizleri bekliyor. Baskül modellerini kişisel bakım ürünleri kategorisinde bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT