Toplam 7 üründen, 1-7 arası gösteriliyor.

Kahve Makineleri


Kahve Makinası Modelleri

Dayanılmaz kokusu ile pek çok kişinin vazgeçilmezi olan leziz bir kahve için elektrikli kahve cezvesi büyük kolaylık sağlıyor. Delonghi ve daha pek çok markanın ürününe Tekzen kalitesi ve güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

Kahve Makinası Nasıl Seçilir?

Kahve makinası çeşitleri farklı özelliklere sahiptir. Bu neden ile elektrikli ve otomatik makinelerin çalışma prensiplerinde de farklılık olduğunu görmek mümkündür. Pratik kullanımı ile bilinen Korkmaz kahve makinesinin kullanımı için sadece elektrik kaynağını açmanız yeterli olacaktır. Fakat pişirim esnasında taşmayı engellemek için ise sürekli kontrol edilmesi gerekir.Filtre kahve ya da espresso gibi kahve çeşitlerini de yapabilen makinelerin ise çalışma mantığı klasik Türk kahvesi makinelerine nazaran biraz daha farklıdır. Filtre kahve yaparken filtrenin bulunduğundan emin olmanız gerekir.

Kahve Makinası Nasıl Kullanılır?

Elektrikli kahve cezvesi kullanırken kişi sayısı kadar su ve yeteri kadar kahveyi cezveye koyarak ısı vermeniz yani makineyi prizi takmanız yeterli olmaktadır. Üst düzey bir kahve makinesinde ise kahve taşma derdi bulunmamaktadır. Cihaz kahveyi pişirdikten sonra otomatik olarak kendini kapatıyor. Bazı kahve makinelerinde ise kahve hanesi bulunuyor. Kahve makinesini çalıştırmadan önce tercih ettiğiniz kahveyi kapağı çıkararak hazneye yerleştirmelisiniz. Cihazlarda bulunan su seviyesi göstergesi ise ekstra bir suya ihtiyaç olup olmadığına dair bilgi veriyor.

Kahve Makinası Nasıl Temizlenir?

Korkmaz ya da Goldmaster gibi kaliteden ödün vermeyen markaların kahve makinelerinin ürünleri ısıya oldukça dayanıklıdır. Seçiminiz elektrikli cezve modelleri ise sadece cezve aparatını bulaşık makinesinde yıkama imkanınız söz konusu olacaktır. Tercihiniz modern ve çok fonksiyonlu bir kahve makinası çeşitleri arasından olacaksa ana makineyi sadece nemli bir bez ile belli aralıklar ile temizleyebilirsiniz. Fakat çıkarılabilen hazne de kahve depolama alanı elde rahatlıkla yıkanabilmektedir. Bunun yanı sıra düşük sıcaklıktaki bir programda bulaşık makinesine de atabilirsiniz.

Kahve Makinesi Çeşitlerinin Özellikleri

Goldmaster ya da farklı markaların kahve makineleri farklı özelliklere sahiptir. Fakat ürünler ısıya dayanıklı ve paslanmaz çelik yapıları ile ön plana çıkıyor. Farklı kapasiteye sahip kahve pişirme özellikleri bulunuyor. Termostat fonksiyonlu cihazlarla günün her saati sıcak bir fincan kahve hazır bulunacaktır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT