Toplam 15 üründen, 1-15 arası gösteriliyor.
İlgili Aramalar:

Yapı Kimyasalları

İnşaat yapımında kullanılan yapı kimyasalları yardımcı ürün olarak da biliniyor. Klasik güçlendirme malzemelerinin yanı sıra son teknoloji ile geliştirilen ürünleri de inşaat malzemeleri arasında bulabilirsiniz. Tekzen çimento ve zemin kaplama gibi alternatifler de ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklere sahiptir. Tamir için harç malzemesi, derz dolgusu ya da yapıştırma harcı ürün çeşitliliğini artırıyor.

Yapı Kimyasalı Ne İşe Yarar?

Yapısal güçlendirme ürünleri ya da fayans yapıştırıcı gibi birçok ürün inşaat ve bina yapımında yardım sağlıyor. İşlerin daha kaliteli ve sağlam olmasına katkı sağlayan bu ürünler kullanım alanlarına göre farklı kategorilere ayrılıyor. Her grup da kendi içerisinde çeşitleniyor. Siz de ihtiyacınızı karşılayacak uygun ürünü Tekzen kalitesi ile hemen sipariş edebilirsiniz. Endüstriyel zemin ürünleri de yine yapı kimyasalları içerisinde bulunuyor.

İnşaat sektörünün bel kemiği olarak nitelendirilen ürünlerini bünyesinde toplayan yapı kimyasalları, teknolojik gelişmeler ile birlikte daha da büyüyor. İnşaatın ana maddesi olarak bilinse de bu ürünler arasında dekorasyonda kullanılan seçenekler de yer alıyor.

Fayans Yapıştırıcı Ürünler ve Yapıştırıcıların Uygulanması

Fayans ya da seramik kaplamalar dekorasyonun en temel ürünlerinden biridir. Bu tür ürünleri kullanabilmek için ise fayans yapıştırıcı ürünler kullanılır. Dış mekanlarda da tercih edilen ürünler zemin kaplama uygulamasının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Hatta son dönemlerde popülerliği giderek artan epoksi zemin kaplama işlemlerinde de yardımcı ürün olarak tercih ediliyor. Fakat ahşap yüzeylerde kullanılmaması tavsiye ediliyor.

Fayans yapıştırıcılardan istenen verimin elde edilebilmesi için uygulama yapılan yüzeyin kirden ya da boya kalıntısından arındırılması gerekir. Yüzeyde çatlaklar bulunuyorsa bunların da önceden kapatılması sonucu olumlu etkiler. Uygulamadan önce zemini nemlendirmeniz yararlı olurken hazırlanan harcın birkaç saat içerisinde kullanılması gerekir. Aksi halde ürün etkisini kaybeder.

Yapı Kimyasalları ve Çeşitleri

İnşaat malzemeleri arasında bulunan fayans yapıştırıcılar ve alçılar gibi birçok ürünü bulabilirsiniz. Bunlar arasında çeşitli özelliklere sahip derz dolgusu dikkat çekiyor. Zaman içerisinde kullanım biçimi ve temizlik nedeniyle fayans aralarında olan derzlerin kalktığını görebilirsiniz. Bu durum görüntüyü de şıklıktan uzak kılıyor. Gerek yeni yapılan inşaatlarda gerekse de sağlıklı bir görüntü oluşturmak için derz kullanılıyor.

Ürün grubunun öne çıkan ürünlerinden biri de epoksi yapıştırıcı ürünlerdir. Özellikle dekoratif bir alan yaratmak için sıklıkla kullanılan epoksi çalışmasından istenen sonucun elde edilmesi için epoksi yapıştırıcıların kullanılması gerekir. Renksiz özelliğe sahip ürünleri zemin kaplamada kullanabilirsiniz. Kimyasal dayanıklılığı artırılan ürünlerin ağır yük gücü de aynı ölçüde artmıştır. Ayrıca yüzme havuzları için uygun yapıştırıcıları da Tekzen üzerinden temin edebilirsiniz.

Yapı Kimyasallarının Fiyatlarını Neler Etkiliyor?

Yapı kimyasallarındaki fiyat farklılığını en başta ürün çeşitliliği etkiliyor. Bunun yanı sıra aynı ürünün farklı ölçülere sahip olması da fiyat farkını ortaya çıkarıyor. Alçılardan tamir harcına kadar aradığınız her yapı kimyasal malzemesini farklı ağırlıklarda satın alma imkanına sahipsiniz. Ürünleri ihtiyacınız kadar alırsanız maksimum fayda sağlarsınız. Çünkü özellikle tamir harçları paketi açıldıktan sonra kısa süre içerisinde kullanılması gereklidir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT