Toplam 50 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Fırınlar


Fırın Modelleri

Evi ev yapan mis gibi kokuların kaynağı fırın modelleri, Tekzen güvencesi ve kalitesiyle beğeninize sunuluyor. Davlumbaz fırın seçeneklerinden mikrodalga fırına çeşitlerine kadar pek çok model en kaliteli markalar aracılığıyla sizlere ulaşıyor.

Mutfağınıza Uygun Fırın Seçimi Nasıl Olmalı?

Mutfağınıza uygun fırın seçimi yapabilmek için öncelikle fırının kullanılacağı alanın belirlenmesi gerekir. Eğer geniş bir alana sahipseniz ve ocağınız yoksa, ocaklı fırın çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle, balkon gibi mutfak dışı alanlarda fırına ihtiyaç duyuluyorsa davul fırın modelleri portatif olmaları açısından idealdir.

Tezgah üstü kullanım için sıkça tercih edilen fırın modelleri ise hemen hemen her mutfak için kullanışlıdır. Zaman ayarlamaları ve diğer fonksiyonel özellikleriyle ocaklı fırınları aratmayan tezgah üstü fırın modelleri, bütçeye uygun seçimler sunuyor.

Mikrodalga Fırın Nasıl Kullanılır?

Mikrodalga fırınlar, günümüz teknolojisinin getirdiği hız ve kolaylığın en güzel örneklerinden biridir. Yiyecek moleküllerinde yüksek hızlı titreşimler yaratma prensibine dayalı olan mikrodalga fırın modelleri, ısıtma ve pişirme süresini minimize eder. Mikrodalga fırın kullanımı için dikkat edilmesi gereken birkaç faktör vardır. Bunlar uygulandığında kullanımı oldukça kolaydır.

Mikrodalga fırında kullanıma uygun kaplar tercih etmeli ve özellikle metal kullanımından kaçınmalısınız. Yiyeceğinizi bir kap içerisinde döner tabağın içerisine yerleştirdikten sonra kapağı kapatın. Gerekli zaman ayarlamasını isteğinize göre yaparak başlat düğmesine basın ve yemeğinizin tadını çıkarın.

Fırın Nasıl Temizlenir?

Fırın temizliğinin kolay ve zahmetsiz olması için fırını sık sık temizlemek ve kirlerin kurumasını engellemek büyük önem arz eder. Fırın çeşitleri, tüm marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz fırın temizleyici hijyen ürünleri ile kolaylıkla temizlenebilir.

Fırınınızı temizlerken sağlığa zararlı ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu ürünler fırın içerisinde kalıntı bıraktığı takdirde yiyeceğinizi zehirleyebileceğini unutmayın. Davul fırın, tezgah üstü fırın ve ocaklı fırınların içerisinde bulunan portatif rafı dışarıya çıkarıp detaylı temizlik yapabilir ve uygun materyale sahip ise bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

Fırın Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Fırın seçiminde estetik görünüm için diğer beyaz eşyalarınızın renkleriyle uyumlu modeller tercih edebilirsiniz. Kullanışlılık açısından ise fırının maksimum tepsi kapasitesi, zaman ayarı ve pişirim seçeneklerine dikkat ederek ihtiyaçlarınıza hitap eden ürünü Tekzen'de kolaylıkla bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT