Toplam 3 üründen, 1-3 arası gösteriliyor.

Eldivenler


İş Güvenlik Eldiveni Nedir ?

İş güvenliği kapsamında oldukça ön planda olan ellerin korunması bir hayli önem taşımaktadır. El yaralanmalarını önlemek için üretilen iş eldivenleri, sizleri çalışma sırasında oluşabilecek tehlikelere karşı korur. Çok çeşitli olan tamirci eldivenleri turuncu ve siyah eldiven renk seçeneklerine de sahiptir.

İş Güvenliği Eldiveni Çeşitleri

İş güvenlik eldivenleri kullanım alanına ve ihtiyaca göre çeşitlilik göstermektedir. Kimyasal ile temas edilen işlerde bu maddelerden koruyucu özel yapılı eldivenler kullanılırken elleri ısıya karşı koruma gerektiren işlerde de ısı geçirmeyen eldivenler kullanılmaktadır. Deri, pamuklu, nitril ve bez eldiven en çok kullanılan iş eldivenlerindendir.

İş güvenliği gibi önemli bir konuda kaliteli ürünlere uygun fiyatlar ile ulaşmak için Tekzen.com doğru adresiniz olacaktır. Çalışan sağlığının göz ardı edilmemesi gereken çok önemli bir konu olduğunu unutmadan iş güvenliğine özen gösterilmelidir.

İş Güvenliği İçin Doğru Eldiven

İş güvenliği eldivenleri için doğru seçim çok önemlidir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli şey eldivenin kullanılacak iş ortamına uygun olarak seçilmesidir. Yaralanma ve kesilmeleri önlemek için tamirci eldiveni, ısıyla temas edilmesi halinde ısı koruyuculu eldiven tercihi doğru yapılmalıdır.

İş güvenliği eldiveni tercih edilirken dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta ise eldiven ölçüsüdür. Eldiven ne büyük ne de küçük olmalı ve elinize tam oturmalıdır. Unutulmamalıdır ki geniş eldivenler güvenlik açısından çok büyük tehlike yaratmaktadır.

Eldiven Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

İş güvenliği eldivenleri kullanırken bazı şeylere dikkat edilmelidir. Eldiven temizliği, üretildiği firma tarafından belirlenen sürede düzenli olarak yapılmalıdır. Eldiven kullanmadan önce kaçak olup olmadığı test edilmelidir. Çalışanlar iş eldiveni kullanırken eldivene zarar verebilecek yüzük gibi aksesuarlar takmamalıdır.

İzole eldivenler güneşte bırakılmadan pudralayarak saklanmalıdır. Kauçuk ve bez eldiven çeşitleri kesici aletlerle temas etmemelidir. Eldivenlerin yağ ile temas edilmesinden mümkün olabildiğince kaçınılmalıdır. Genellikle lastik eldivenlerin üzerine mekanik koruma için giyilen deri eldiven koruyucuları her bir kullanımdan önce kontrol edilmelidir.

İş Güvenliği Eldiveni Fiyatları

İş güvenliği için tercih edilen eldivenlerin fiyatları eldivenin çeşidine, markasına ve yapısına göre değişiklik göstermektedir. Masterforce, Remtaş, Starline eldiven çeşitleri, kaliteli markaların ürünleri uygun fiyatlarla ve kolay alış veriş seçenekleriyle Tekzen.com'da sizleri bekliyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT