Toplam 9 üründen, 1-9 arası gösteriliyor.

Kurbağacık ve Boru Anahtarları


En Uygun Boru Anahtarı Tekzen’de

İngiliz anahtarı ya da diğer bir adıyla kurbağacık el aletleri arasında en faydalı olan seçeneklerin başında gelir. Farklı ağız özelliklerine sahip kurbağacık anahtarlar her türlü somun ve civataları sıkmak ya da gevşetmek için kullanılır. Bu İngiliz anahtarları, saat yönüne doğru sıkma işlemi yaparken tam tersi yönde ise gevşetme ya da sökme işlemi yapar. Ağızları milimetrik olarak ayarlanabilir. Tekzen kalitesi ile bulabileceğiniz Eclipse ADJW6 Kurbağacık Anahtar İzoleli 150 mm kurbağacık anahtarı sayesinde tüm civata ve somunlar üzerinde kolaylıkla işlem yapabilirsiniz. Ayarlanabilir ekstra geniş çeneye sahip olması sayesinde çok büyük tesisat işlerinde, doğalgaz gibi tesisatlarda, su boruları üzerinde veya makine parçalarının sökülüp takılmasında kullanılmaktadır. Yan keskiler ve tornavidalar gibi çeşitli aletlerle birlikte rahatlıkla kullanılabilir.

Kurbağacık Anahtar Özellikleri

Materyal seçiminde genellikle çelik, magnezyum ve karbon kullanılarak yapılan boru anahtarı ve kurbağacık anahtar modelleri, dayanıklı maddelerden imal edilmiştir. Bu dayanıklı malzemeler sayesinde uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Aynı zamanda bu anahtarlar paslanmaya karşı oldukça direnç göstermektedir. Hassas parçaların takılması ya da sökülmesi aşamasında akla ilk gelen el aletleri olan kurbağacık anahtarları ya da boru anahtarlarının kullanımı da oldukça basittir. Kullanılacak alanlara göre farklı ölçü çeşitlerine sahiptir. 4 inç, 12 inç, 15 inç ve 24 inç gibi çeşitleri bulunmaktadır. Esnek ve dayanıklı bir malzeme olan Polivinil klorür (PVC) maddesinden üretilmiş İzeltaş 0600011010 Kurbağacık Anahtar PVC 10 modeli tesisat işlerinde, küçük ev işlerinde ve tamirhanelerde oldukça kullanışlı bir ürün olarak kullanılmaktadır. Bu ürünlerin ağız açıklığı iç ölçüsü 10 inçtir.

Boru Anahtar ve Kurbağacık Nasıl Kullanılır?

Evlerde ve küçük tamirhane gibi iş alanlarında 6 inç ya da 8 inç gibi küçük ve orta boy kurbağacık anahtar modelleri yaygın olarak kullanılır. Kullanım yerine ve amacına göre farklı çeşitlerde İngiliz anahtarı kullanılır. Mekanik tamirat işlerinde çok sık kullanılan ve lokma takımları olarak da bilinen cırcırlı İngiliz anahtarları, set halinde bulunabilir. Çok yönlü bir modele sahip olan bu anahtarlar, farklı ölçekteki ağız yapıları sayesinde birden fazla işi pratik bir şekilde gerçekleştirebilir. Çalışma prensibinde ilk olarak anahtarın üzerinde, yanında ya da altında bulunan vida mekanizması çevrilerek ağız ayarı genişletilir. Daha sonra açılan çene, somun, civata ya da vidaya ölçek numaraları sayesinde kolaylıkla sabitlenir. Yapılması istenilen işlem saat yönüne ya da tersine doğru yapılarak tamamlanır.

Kurbağacık ve Boru Anahtar Modelleri

Büyükten küçüğe doğru sıralanan ve çeşitli boyutlarda tasarlanan kurbağacık anahtarlar tek olarak satılabildiği gibi set halinde de satın alınabilmektedir. Kurbağacık anahtarlar ayarlı, tırnaklı, cırcırlı, sabit ve armatür gibi farklı çeşitlere sahiptir. Manuel ayarlı olan çeşitler en sık kullanılan çeşididir. Somun numarasının bilinmediği durumlarda bu manuel ayarlı modeli kullanmak mümkündür. Ayarlı modellerin ölçüleri İngiliz ölçü sistemi olan whitworth cinsinden derecelendirilir. Ölçüleri 4”, 6”, 8”, 10”, 12”, 15” olmaktadır. Kurbağacık anahtarların boyu arttıkça ağız genişliği ve uyguladığı dirençte de paralel olarak bir artış gözlemlenmektedir. Kullanım ihtiyaçlarına göre farklı inç modelleri tercih edilir.

Kurbağacık Anahtar Fiyatları

Kurbağacık fiyatları ve boru anahtar fiyatları üretimde kullanılan malzeme, marka ve sahip olduğu teknik özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Herkesin alet çantasında bulunan kargaburunlar gibi olmazsa olmaz el aletlerinin başında kurbağacık ve boru anahtarları da gelmektedir. Aynı zamanda kerpetenler ve penseler de sıklıkla ihtiyaç duyulan tamir malzemelerinin başında yer alır. Maşalı boru anahtarı, ağır tip boru anahtarı, Stillson boru anahtarı, zincirli boru anahtarı ve izoleli kurbağacık anahtarı gibi birçok farklı çeşit bulmak mümkündür. Tekzen kurbağacık ve boru anahtarlarını modellerini inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun modelleri uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT