Toplam 287 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Paspaslar


Paspas Modelleri

Kapı önü paspası iç ve dış mekanların temiz kalmasına yarayan kullanışlı bir üründür. Paspaslar ayakkabıların altlarındaki kir tabakasının kapı önünde kalmasını sağladığı için genellikle sert yapıdadır. Kapı paspasları genellikle şık görünümde olduğu için ev dekorasyonunun da bir parçası olarak görülmektedir.

Kapı Önü Paspas Çeşitleri Nelerdir?

Paspas çeşitleri yapıldığı malzemeye göre değişiklik gösterir. Alüminyum, plastik, hasır örgüsü gibi çeşitlerinin yanında en kullanışlı olanı kıldan yapılanlardır. Dekorasyon zevkinize göre desenlileri ya düz renklileri de bulunan renkli paspas modelleri tarzınızı yansıtacak önemli detaylardan birisi olacak. Paspasın kullanışlı olması dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardandır.

Taban kısmı genellikle kauçuk olan paspasların koko lifleriyle dokunmuş olan çeşidi koko paspas olarak adlandırılan ve en çok tercih edilen modellerden olan paspastır. Ev tekstili ve dekorasyonu için önemli yer tutan paspaslar oval, kare, dikdörtgen gibi değişik geometrik şekillerde karşımıza çıkmaktadır.

Paspas Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Paspas seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi paspasın kullanılacağı zemine uygun olmasıdır. Paspasın kullanışlı olması için kiri ve tozu kolayca alma niteliğinde olması gayet önemlidir. İşyeri ve ofislerin girişlerinde ise genellikle nem çekebilen modeller tercih edilmektedir. Bu kapı paspası modelleri sık dokumalı ve kalındır.

Taban kısmı kauçuktan yapılan paspaslar kiri, tozu ve nemi alarak yüzeyde kalmasını önler. Kalın dokumalı paspaslar ayakkabının altındaki kiri ve çamuru fırçalama özelliğiyle tozların dağılmasını engellemeye yardımcı olur. Dış mekanlar için uygun olan bu modeller dayanıklı ve temizleyicidir.

Paspas Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Kapı önü paspasları üzerinde çok fazla kir ve toz barındırdığı için bunların iç mekana taşınmaması için temizliğine dikkat edilmesi gereken ürünlerdir. Mikropların üremesinin engellemesini sağlamak amacıyla çeşitli yöntemlerle paspas temizliği yapılmalıdır

Paspaslar süpürerek, silinerek ya da silkeleyerek temizlenebilir. Temizlikte dikkat edilmesi gereken en önemli şey temizlik yapılan maddenin renkli paspas üzerinde renk soldurucu özelliğinin olmamasıdır. Paspaslar çeşitlerine göre çamaşır makinesinde de yıkanabilmekle birlikte altındaki kauçuk maddenin bozulma ihtimali olan paspaslar ise çamaşır makinesinde yıkanmamalıdır.

Paspas Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Farklı çeşitlerde üretilen paspaslar ebatına, tasarım özelliklerine ve kullanılan malzemesine göre değişiklik gösterir. Plastik, koko paspas ve alüminyum paspaslar arasında fiyat farklılığı göze çarpmaktadır. İhtiyacınıza göre istediğiniz paspası Tekzen paspas kategorisinde kolaylıkla bulabilir ve bütçenize uygun olarak satın alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT