Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Çamaşır Makineleri


Çamaşır Makinası Modelleri

Tekzen ürün grubunda meşhur çamaşır makinesi markalarına ait modelleri bir arada inceleme imkanına sahipsiniz. 5 kg, 9 kg ya da 10 kg çamaşır makinesi çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun bir ürünü bulabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Nasıl Çalışır?

Çamaşır makineleri sabit bir tamburun yanı sıra hareketli bir iç tamburdan oluşuyor. Çalışma mekanızması da genel olarak bu iki parça üzerinden devam ediyor. İhtiyacınızı karşılayacak uygun bir model seçerken tambur yapısına dikkat etmenizde yarar bulunuyor. Tekzen çamaşır makinesi modellerini her ihtiyaca ve her zevke hitap edecek seçenekleri tek bir kategori içerisinde topluyor.

Tamburda, döngü esnasında sarsılmaya neden olmamak için güçlü yay sistemi bulunuyor. Yaylar titreşimi engelleyerek çalışma esnasında cihazın gürültü yapması ve titremesi engellenmiş oluyor. Kauçuk bir kayış yapısı sayesinde iç tambur motor yardımı ile dönebiliyor.

Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir?

5 kg ya da 10 kg çamaşır makinesi modellerinden hangisini kullanırsanız kullanın makinenin içini belli aralıklar ile temizlemenizde yarar bulunuyor. Yıkama esnasında makinenin temizlendiğini düşünmek kullanıcıların en büyük yanılgıları arasında yer alıyor. Bu neden ile mütemadiyen çamaşır makinesinin temizliğinin yapılması gerekiyor.

Çamaşır makinesinin içini temizlemek için özel temizleyiciler kullanabilirsiniz. Bu işlemi yaparken makinenin içerisinde herhangi bir ürünün olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Makine içi boş biçimde yüksek ısıda özel temizleyiciler ile ayda bir kez temizlenmeli.

Çamaşır Makinesi Nasıl Bağlanır?

Beyaz eşya grubunun vazgeçilmezlerinden olan çamaşır makinelerine dair en çok merak edilen konulardan biri de makinelerin bağlantısıdır. Yeni bir çamaşır makinesini bağlatırken garanti kapsamında olmak adına yetkili servisten yardım almanız önemli.

Cihazın kutusunu servis elemanlarından biri olmadan açmanız garantiye bozmanıza sebep olabilir. Bağlantı için ise temiz su girişinin ve atık su çıkışının aynı yerde olması yeterli oluyor. Temiz su vanasının ayrı olması gerekiyor. Atık su çıkışı için ise lavabo giderlerine bağlantı yapılarak makinenin çalışması için uygun koşullar sağlanmış oluyor.

Çamaşır Makinesi Nasıl Sabitlenir?

Beyaz eşya grubunda bulunan diğer ürünler gibi çamaşır makinesinin sabitlenmesi de yüksek performans için önemli. Öncelikle makinenin ayaklarının her birinin de aynı dengede olması gerekiyor. Zemin düz değilse ahşap bir iskele yardımı ile ürün sabitlenebiliyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT