Toplam 2 üründen, 1-2 arası gösteriliyor.

Buzdolabı


Buzdolabı Modelleri

Her türlü ortamın vazgeçilmez beyaz eşyası olan buzdolapları, modern dünyada lüks olmaktan çıkarak temel ihtiyaç haline gelmiştir. Dayanıklılık, performans, işlevsellik, fiyat ve boyut kriterlerine göre tercih edilen modeller değişiklik göstermektedir. Bu kriterler doğrultusunda rağbet gören tekzen buzdolabı modelleri, firmanın internet sitesinde görülebilir. Platformda, buzdolaplarının özellikleri, boyutları, enerji tüketim miktarları gibi bilgilere de ulaşılabilir.

Buzdolabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Yiyecek ve içeceklerin daha uzun süre bozulmaksızın muhafaza edilmesini sağlayan buzdolabı seçiminde, az enerji tüketimi önem taşır. Az enerji tüketen modeller hem doğa dostu hem de uzun süreli kullanıma uygun olması açısından avantaj sağlamaktadır. Boyut bakımından ise, çift kapılı buzdolabı daha fazla malzemenin muhafaza edilmesini sağlaması nedeniyle tercih edilebilir. Daha küçük boyutlardaki buzdolaplarının içerisinde buzdolabı düzenleyici yerleştirilerek yer tasarrufu sağlanabilir.

Çift kapılı buzdolapları, diğerlerine oranla daha fazla enerji tüketmektedir. Bu bakımdan, büyük dolapların da A+ veya A++ şeklinde üretilen versiyonlarına yönelmek makul olacaktır. Tekzen firması tarafından kullanıcılarla buluşturulan buzdolabı markaları, uygun fiyatlarıyla cezbedicidir.

Buzdolabı Ne Şekilde Taşınır?

Buzdolabı taşınma sırasında kolay şekilde zarar görebilecek bir eşyadır. Ancak, doğru ekipmanlar ve teknik kullanılarak, herhangi bir zarar doğmaksızın buzdolabı taşınması mümkündür. Taşınma sırasında dolabın tamamen boşaltılması gerekmektedir. Taşınmadan önceki 24 saat boyunca buzdolabının fişten çekilmesi gerekmektedir. Tekzen buzdolabı modelleri, demonte şekilde sarılarak kullanıcılara gönderilmektedir. Dikkatli bir şekilde sarılan parçalar, teslimatın ardından yetkili servis tarafından birleştirilir.

Dolap içerisinde bulunan rafların taşınmadan önce çıkarılması gerekmektedir. Raflar dolap içerisinde kalacaksa, iz bırakmayacak bir bant yardımıyla sabitleme yapılması gerekmektedir. Buzdolabı kapaklarının da sabitlenmesinin ardından, dolap en az iki kez naylonla sarılır. Bu aşamaların tamamlanmasının ardından, bir taşıyıcıya yüklenmesi en uygun yöntem olarak karşımıza çıkar. Ancak, böyle bir imkan yoksa dolabın yatay şekilde taşınması gerekmektedir.

Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Buzdolabının en verimli şekilde kullanılabilmesi için düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekiyor. Temizliği yapılmayan buzdolaplarının en yüksek performansla çalışması mümkün olmuyor. Buzlanma yapmayan no frost buzdolabına sahip olunsa dahi düzenli temizlik, gıdaların daha sağlıklı tüketilmesine imkan sağlıyor. Beyaz eşya temizliğinde aşırı kimyasal kullanılmaması konusunda uzmanlar uyarıyor. Karbonat gibi doğal malzemelerin daha çok tercih edilmesi gerekiyor.

Mini buzdolabı temizliği, büyük boyutlu dolaplara göre daha kısa sürüyor. Temizlik sırasında fişin çekilmesi de gerekmiyor. Ancak, büyük boy buzdolabınız varsa dolabın temizlenirken açık kaldığı süre boyunca ürünlerin bozulmasının engellenmesi gerekiyor. Rafların tek tek çıkarılarak temizlenmesi, en uygun temizlik yolu. Buzdolabının dışının temizlenmesi hijyenik bir ortam yaratmak için yeterli değil. Belirli periyotlarla için de temizliğinin yapılması önemli.

Farklı Boyut Ve Markaya Sahip Buzdolapları

Tekzen tarafından satışı yapılan farklı boyutlarda ve markalarda buzdolapları bulunuyor. Buzdolabı markaları arasında en güvenilir olanı bulabilmek için satın almadan önce araştırmakta fayda var. Teslimatın ardından tüketicilerin ürünü faturayla ve doldurulacak olan formla birlikte iade etme hakkı bulunuyor. Tek kapılı, çift kapılı, no frost, mini, enerji tasarrufunun ön plana çıktığı birçok model sitede yer alıyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT