Toplam 16 üründen, 1-16 arası gösteriliyor.

Su Arıtma Cihaz Çeşitleri ve Aksesuarları

Yaşam alanlarınızda, suyunuzu arıtabilme imkanı sunan su arıtma cihazları ve su arıtma sistemleri tekli ikili, üçlü, ev tipi su arıtma cihazı gibi modelleriyle şebeke sularının yaratabileceği olumsuz etkileri yok ederek sağlıklı ve hesaplı bir kullanım sağlıyor.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İhtiyacınız doğrultusunda su arıtma cihazını içme suyunu filtrelemek için kullanacaksanız mutfak tezgahının altına monte edilen cihazları tercih edebilirsiniz. Şebeke suyunda yer alan, kireç, tortu, kir, gibi oluşumları filtreleyen cihazların periyodik bakımlarının yapılması son derece önemlidir. Montajının doğru bir şekilde gerçekleşmiş olması önem taşıdığı için sertifikalı, ürün garantisi olan ve işçiliğinin iyi olduğu markaları tercih etmeniz uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirmenizi sağlar. Ayrıca teknik destek alabileceğiniz sarf ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşamayacağınız su arıtma sistemi modellerini tercih etmeniz de son derece önemlidir.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

Su arıtma cihazları, her biri ayrı işleve sahip olan filtrelerden geçen suyun içmeye uygun hale getirilmesi prensibiyle çalışır. İlk olarak sedement filtrede kir ve tortulardan arındırılan su sonrasında granül karbon filtre ile kötü kokulardan ve klordan arındırılır. Üçüncü aşamada devreye giren aktif karbon filtre suyun tadını ve kokusunu iyileştirip membran filtreye gönderir.

Bakteri ve kimyasallardan arındırılıp temizlenen su, arıtma cihazı içinde tüketilmeye hazır olarak su tanklarında muhafaza edilir. Hava ile teması olmayan ve anti bakteriyel özelliğe sahip tanklarda depolanan su, basınç ile itilen balon sistemi sayesinde musluktan akıtılarak tüketilebilir.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Temizlenir?

Suyun içinde bulunan kimyasal ve kirleri temizlemeye yarayan filtreler, zamanla tıkanabilir. Bu filtrelerin belirli aralıklarda değiştirilmesi bakteri oluşumunu engelleyecektir. Ayrıca su arıtma cihazları uzun bir süre kullanılmadığında yeniden kullanılmadan önce mutlaka filtrelerinin yenilenmesi gerekir. Su arıtıcı cihazların dış kısmında yer alan muslukları uygun bir temizleyici ile silebilirsiniz.

Genel olarak beş ayrı filtreye sahip olan su arıtma cihazları ortalama 6 ayda bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Su arıtma cihazlarının dış kısmında bulunan su arıtma musluğu ise uygun bir temizleyici ile silinebilir. Normal şartlarda cihazın dış temizliğinin ise haftada bir olarak yapılması önerilir.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Kullanılır?

Su arıtma cihazının montajının yapılacağı noktanın önceden belirlenmesi gerekir. Cihazın bağlantısı için mutfak, banyo ya da herhangi bir çeşme hattı kullanılabilir. Filtre dizilimi doğru bir şekilde yapılan cihaz, su tankının dolmasının ardından hemen kullanılabilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT