Toplam 3 üründen, 1-3 arası gösteriliyor.

Bebek Odası & Çocuk Odası


Bebek Odası Çocuk Odası Modelleri

Çocukları için her zaman en iyisini isteyen ebeveynlerin çocuk odası seçimleri de önemlidir. Tekzen'in sizlere sunduğu bebek odası koleksiyonunda birbirinden kaliteli, kullanışlı ve şık bebek dolapları farklı renk, model ve tasarımlarıyla sizleri bekliyor.

Bebek veya Çocuk Odası Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebek odası seçiminde dikkat edilecek çeşitli kriterler vardır. En çok dikkat edilen kriterlerden birisi de bebek yatak odası ile bebek odası dolabı ve odada bulunan diğer mobilyaların birbirine uyması ve birbirini tamamlaması gerekir. Mobilyaların renk, tarz ve model olarak birbirine uyumlu olması gerekir.

Bebek odasında bulunan mobilyaların kaliteli ve bebek sağlığına uygun olması, bebekler için tehlike oluşturacak zararlı boyalar ve kopabilecek parçalar içermemesi gerekir. Ayrıca bebek odasında bulunan şifoniyer, masa ve dolapların devrilmelere karşı dayanıklı olması gerekir.

Bebek Odası Nasıl Hazırlanır?

Bebek odası hazırlarken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi bebek odasının doğru seçimidir. Bebek odasının ebeveyn odasına en yakın oda olması gerekir. Bebek dolapları ve diğer mobilyalar doğal olmalıdır. Örneğin ahşap mobilyalar kullanılırsa bebek odasının hava akımı daha çabuk ve kolay olur.

Bebek odasında duvarların renk tercihi önemlidir. Genellikle tercih edilen renkler mavi veya yeşil gibi renklerin pastel tonlarıdır. Bu renkler bebeğinize sakinlik ve huzur katarken odaya da sade ve şık bir görünüm kazandırır. Bebek odası mobilyası duvarlar ile tamamlayıcı renklerde seçilmelidir.

Çocuk Odası Nasıl Düzenlenir?

Çocuk odası düzenlerken odanın konseptini çocukların hayal dünyalarını ve dünyayı keşfetme isteklerini göz önünde bulundurarak seçmelisiniz. Örneğin bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Bebek mobilyası ve odada kullanılan detaylar birbirini tamamlayıcı ve göz yormayan renklerde olmalıdır.

Bebek yatak odası hazırlarken kullanacağınız raflar ve kutularla bebeklerin eşyalarını düzenlemek için daha fazla alana sahip olabilirsiniz. Oyuncaklar, kıyafetler ve kitaplar için odanın farklı yerlerinde özel bölmeler hazırlayıp eşyaları küçük kutularla ve dolaplarla bu bölmelere yerleştirebilirsiniz. Böylece sizin de eşyaları bulmanız daha kolay olur.

Bebek Odası Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Bebek odası temizliği yapılırken odada buluna her detayın ayrı ayrı temizlenmesi önemlidir. Bebek mobilya temizliği yapılırken mobilyalarda bulunan tozlar uygun bir bez yardımıyla temizlenir. Yine şifoniyer ve dolapların da hem içleri hem de dış kısımları temizlenmelidir. Halıların düzenli aralıklarla yıkatılması gerekir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT