Toplam 478 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Boyalar


Boya Çeşitleri


Duvarlar ve sert zeminler için üretilen boyalar, pratik uygulama avantajları sayesinde kısa sürede evinizin havasını değiştirmenize, tarzınızı yansıtmanıza yardımcı oluyor. Tekzen'in geniş ürün yelpazesi içerisinde ihtiyacınıza uygun boya çeşitlerini ve yardımcı malzemeleri kolayca bulabilirsiniz.


Duvar Boya Rengi Seçimi Nasıl Yapılır?


Duvar boyası seçimi odanın boyutuna, gün içinde aldığı ışık miktarına ve dekorasyondaki ana renklerle uyuma göre yapılırsa iyi sonuçlar veriyor. Yani odanın boyutları küçükse açık, büyükse koyu tonları seçmek görünümü daha çarpıcı hale getirebiliyor. Işık durumuna göre de ters orantı kurabilirsiniz. Evin mevcut veya yenilenecek dekorasyonuna uygun seçim içinse çektiğiniz fotoğrafın çıktısını alıp boya markalarının kataloglarındaki renklerle eşleştirme yapabilirsiniz. Bu noktada, seçilen ton duvarda farklı görüneceğinden biraz daha koyu versiyonunun satın alınması gerekiyor.


Boya Nasıl Hazırlanır?


Polisan Elegans gibi su bazlı, silikon katkılı boya çeşitlerini bulundukları kutudan daha geniş bir kovaya aktararak hazırlık aşamasına başlayabilirsiniz. Ardından orijinal kutusunun üzerinde yazan talimatlarda belirtilen oranlarda kovadaki boyanın üzerine su ekleyerek işleme devam edebilirsiniz. Bu aşamada suyun ve boyanın birbirine iyice karışması için karıştırma çubuğu veya özel matkap uçlarından faydalanabilirsiniz.

Yağlı boya çeşitleri ise su yerine tiner ya da neft gibi maddelerle inceltilerek kullanılabiliyor. Eğer tavan boyası ile badana yapacaksanız, elinizdeki malzemenin yapışkanlığını artırmak için içerisine belirli oranda tutkal ekleyebilirsiniz. Metal, ahşap yüzeyler için kullanılan sprey boyalarsa hazırlık gerektirmeden direkt uygulanabiliyor.


Boya Nasıl Yapılır?


iç cephe boyası ile uygulamaya başlamadan önce varsa duvarlardaki çatlakların alçı veya macun kullanılarak kapatılması gerekiyor. Tavanda da değişikliğe gidecekseniz, badanaya bu kısımdan başlayabilirsiniz. Ardından pencere ve kapı pervazlarının çevrelerine ince fırça yardımıyla boyayı sürebilirsiniz. Bu bölgeler kurumadan geri kalan bölümü rulo fırça yardımı ile boyayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

DYO, Kale, Marshall gibi boya markalarının ürünlerini dilerseniz boya aparatları kullanarak da duvarlarınıza kolaylıkla sürebilirsiniz. Point'n Paint markalı duvar boyama aparatları zorluk derecesi yüksek köşe ve kenarlarda iyi sonuçlar almanızı kolaylaştırıyor. Elektrikli boya tabancaları ile pompalı boya ruloları ise zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor.


Boya Nasıl Çıkar?


Ahşap yüzeylerden kurumuş duvar boyasını çıkarmak amacıyla alkol ya da alkol bazı temizleyicileri kullanabilirsiniz. Yağ bazlı boyalar için çözücü özelliği olan temizleyiciler etkili sonuç veriyor. Tiner duvar üzerindeki aseton ise plastik yüzeylerdeki kurumuş lekeleri zorlanmadan çıkarabiliyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT