Toplam 22 üründen, 1-22 arası gösteriliyor.

Plastik Boyalar


Plastik Boya Çeşitleri

iç cephe boya çeşitleri, mekanlara farklı bir hava kazandırılmasında etkilidir. Plastik boyalar, boyanmamış alanların renklendirilmesinden duvarların yeniden dekore edilmesine kadar birçok yerde kullanılabilir. Tekzen tarafından satışa sunulan plastik duvar boyası çeşitlerinin bulunduğu boya kategorisi zengin seçeneklere sahiptir.

Plastik Boya Nasıl Hazırlanır?

Plastik iç cephe boyaları, rulo ya da fırçanın duvarda daha rahat kayması için boyanın belli oranda inceltilmesi gerekir. Fakat bazı boya markaları için aynı oran söz konusu değilken bazı markalar için de inceltme işlemine gerek duyulmamaktadır. Bu konuda doğru işlem için mutlaka boyanın üzerinde bulunan uygulama talimatlarının dikkatli bir biçimde okunması gerekir. İstenen sonucu almak için doğru oranda bir sulandırma yapılmalıdır. Sulandırılan boyanın ruloda kalması ve akmaması önemli bir detaydır.

Plastik Boya Nasıl Sulandırılır?

Plastik boyalar seçilirken renk tercihi kadar boyanın doğru bir biçimde sulandırılması da sonucu etkileyen bir faktördür. Casati gibi bazı markalar, sulandırılarak kullanılmalıdır. 20 kg olan bir boya yaklaşık olarak 6 litre su ile inceltilmelidir. Bu oran genellikle boyanın %30'una denk gelmektedir. Bazı boyalar ise direk olarak duvara uygulanabilir.

Plastik duvar boyası inceltildiğinde sadece tek bir kat ile istenen sonucu elde etmek mümkündür. Fakat alttaki renk çok koyu ya da duvar çok kirli ise ilk kat kuruduktan sonra ikinci katında sürülmesi gerekebilir.

Plastik Boya Nasıl Temizlenir ?

Kaliteli bir ev boyası evin enerjisini yükseltirken, uzun süre de temiz bir biçimde kullanılmasına yardımcı olur. Fakat temizlik konusunda hassasiyeti olanlar için plastik boyalarda bulunan silinebilirlik özelliği kurtarıcıdır. Plastik boyalar ile boyanan bir duvarın temizliği için nemli ve fiber bir bez yeterli olacaktır.

Plastik boyalar, rengini korusun diye silme işleminde deterjan kullanmamaya özen göstermek gerekir. Gerekli görülürse çok az deterjan kullanılabilir. Silme işleminin daha kolay ve verimli olması için duvardaki tozun bir fırça yardımı ile önceden silinmesinde yarar vardır. Fakat plastik iç cephe boyasıyla boyanan bir duvarın ilk 6 ay silinmemesi rengi korumak açısından önemlidir.

Plastik Boya Nasıl Çıkarılır?

Boyama işlemi esnasında özellikle profesyoneller ile çalışmıyorsanız zeminde boya lekeleri olabilir. Zeminde kuruyan ev boyası zor çıkarıldığı için boyanın kurumaması önlemelidir. Bu neden ile boyanın damladığı an ıslak bir bezle müdahale edilerek zeminin temizlenmesi uygun olacaktır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT