}
Toplam 22 üründen, 1-22 arası gösteriliyor.

Plastik Boyalar


En İyi Plastik Boya Çeşitleri Tekzen'de!

Boyama işlemine başlamadan önce ilk olarak uygulanacak yüzeyin yapısına ve boya çeşitleri arasından yüzeye en uygun olacak boyaya karar vermek gerekir. Boyanması istenilen yüzeyin daha parlak olması ve kolay temizlenmesi isteniyorsa silikon boya tercih edilebilir. Ekonomik açıdan daha kullanışlı olan, mat yapıya sahip olan boyalar ise plastik boyalardır. Bu tür boyaların silinebilme özelliği bulunmamaktadır. Plastik boya, mat bir dokuya sahip olan su bazlı bir boyadır. Dolgu oranları oldukça yüksek olduğu için daha örtücü bir özelliği vardır. Silikonlu boyalara oranla daha iyi kapatıcıdır. Plastik boyaların mat olmasının yanında pütürlü bir yüzeyi vardır. Bolero İç Cephe Plastik Boya Beyaz 15 Litre gibi farklı birçok plastik boya çeşitleri Tekzen kalitesi ile sizleri bekliyor.

Plastik Boya Özellikleri

Boya türleri alanında en çok bilinen ve en eski boya türlerinden olan plastik boya renkleri yüksek kapatıcılık özelliği ile karşınıza çıkar. Yüzeysel olarak mat ve pürüzlü bir görünüme sahip olsa da su bazlı olması sebebiyle nefes alabilen özelliği ve ekonomik oluşu sayesinde tercih edilen bir üründür. Renk kartelası oldukça geniş olan plastik boyalar, içerisinde bulunan dolgu oranlarınınn yüksek olmasından dolayı yüksek kapatıcılık özelliğine sahiptir. Aynı zamanda plastik boyalar kokusuz özelliği ile kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bolero İpek Mat Beyaz 15 Litre İç Cephe boya modelleri arasında yer alan ipeksi bir yapıya sahip olan bir boya türüdür. Uygulandıktan sonra emici yapısı sayesinde oldukça çabuk kurur. İç ve dış cephelerde kullanılan yarı mat plastik boyalar ve daha fazlası için Tekzen’de.

Boya Çeşitleri

Ev dekorasyon alanlarında uygulandıkları yüzeye ve istenilen etkilere göre birden fazla boya çeşidi bulunmaktadır. En bilinen örnekleri arasında plastik boyalar, su bazlı boyalar, ipeksi mat boyalar, ahşap boyalar ve yağlı boyalar gibi çeşitler vardır. ahşap boyalar genel olarak ahşap yüzeylerin boyanmasında kullanılan bir boya çeşididir. Ayrıca ahşap boyası olarak genelde solvent bazlı boyalar ya da su bazlı boyalar da kullanılmaktadır. Tavan boyaları ile tavanda kusursuz ve mat bitirişler yapabilirsiniz. Bu sayede tavandaki kusurları tek bir kat ile kapatmak mümkündür. Kullanımı sırasında su ile hacim olarak %15 oranında inceltmek gerekir. Yağlı boyalar ise yüzeyin korunmasını ve daha parlak olmasını sağlayan bir boya türüdür. Örtücü özelliği ve yapışma oranı yüksektir. Duvarın daha temiz ve pürüzsüz görünmesine katkı sağlar.

Boya Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Boya yapmak duvarın temizlenmesi ve yenilenmesi açısından önemlidir. Boya seçerken kapatıcılığının yüksek olduğu boyalar tercih edilmelidir. Kusurların kapatılması daha temiz bir görüntü sağlayacaktır. Duvara kolay uygulanabilen boyalar kullanarak iş yükü azaltılabilir. Kokusuz boyaların kullanımı, sağlığın korunması ve boyama işleminin daha rahat yapılabilmesini sağlar. Sprey boyalar aerosol boya biçimidir. Kapalı ve basınçlı bir şekilde metal bir tüpün içerisinde bulunur. Spreyin sıkılmaya başlamasıyla sprey boya dışarı salınır. Duvara pürüzsüz bir yapı kazandırır. İç ce dış cephelerin kullanımına uygun olan boya türleridir. Zaman kaybı yaşamadan boyama sağlanır ve hızlı kurur. dış cephe boyaları ise dış ortamdaki hava şartlarına uygun olacak şekilde üretilen, dayanıklı, koruyucu boya çeşitleridir.

Plastik Boya Fiyatları

Plastik boyalar, silikonlu boya çeşitlerine göre daha ekonomik olma özelliğine sahiptir. İç cephe alanlarında kullanılan plastik boya fiyatları sahip olduğu marka ve ağırlığına göre değişkenlik göstermektedir. İç mekan boyaması sırasında 80 m² alan için genellikle 15 lt ya da 20 kilo boya yeterli olmaktadır. Ancak bu boyanın yeterli olması bir önceki boyanın ve uygulanacak boyanın kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Aynı zamanda duvarın eski ve kirli oluşu ya da boyanın emiciliğine göre de bu oranlar değişebilir. Fiyat aralıklarını ve farklı markada plastik boya ürünlerini görmek için Tekzen plastik boya modellerini inceleyebilir ve en uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT