Toplam 5393 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Lastik


Oto Lastik Modelleri

Hayatınızı kolaylaştıran en önemli teknoloji ürünlerinden biri olan otomobillerde güvenle seyahat etmek çok önemlidir.Bunu kaliteli ve sağlam bir oto lastiği ile sağlayabilirsiniz. Agromak, Carub, Goodyear, Mıchelin, Petlas, Dunlop gibi kaliteli markaların lastik modellerini ve oto aksesuarlarını Tekzen’de bulabilirsiniz.

Araca Uygun Lastik Seçimi Nasıl Yapılır?

Otomobile uygun lastik seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur yaşadığınız yerin hava koşullarıdır. Eğer soğuk bir şehirde yaşıyorsanız mutlaka kış lastiği almanız gerekmektedir. Tekzen oto lastik kategorisini inceleyerek aracınıza uygun kış lastiği modelini satın alabilirsiniz. Yaz aylarındaki sıcaklık derecesi de aracınızın lastiğini etkileyecektir.

Aracınıza uygun lastik seçiminde aracınızı kullanma şekliniz de önem taşımaktadır. Eğer aracınızla uzun yolculuklar yapmayı planlıyorsanız alacağınız lastiklerin performans özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Uzun yolculuklara dayanabilecek kalitede lastikler tercih etmelisiniz.

Araca Uygun Lastik Ölçüleri Nelerdir?

Aracınızda güvenle seyahat etmek için doğru lastik boyutunu kullanmanız çok önemlidir. Yanlış ölçülerde lastik seçimi yakıt tüketimini ve aracın fren mesafesini olumsuz etkiler ve aracın statiği bozulabilir. Petlas gibi markaların lastiklerini bulabileceğiniz tekzen.com’da her aracın modeline uyan zengin boyut çeşitliliği mevcut.

Araç lastiği seçiminde aracınızın özellikleri ile alacağınız lastiğin ölçülerinin uygun olması önemlidir. Aracın modeli, yılı ve diğer özellikleri dikkate alınmalıdır. Araç üreticisinin tavsiye ettiği lastik boyutlarının kullanılması, otomobilin yol bilgisayarı ile gerçek değerlerin uyuşmasını sağlar.

Lastik Nasıl Saklanır?

Otomobile uygun lastik seçimini yaptıktan sonra yine önemli bir konu olan lastiklerin saklanması hususuna da dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer aracınızı uzun süre kullanmayacaksanız lastikleri araçtan çıkartarak saklamanız gerekmektedir. Aksi takdirde lastiklerin kauçuk yapısında değişimler meydana gelebilir. Lastiklerin temiz, kuru, serin ve kapalı bir ortamda saklanması gerekir.

Tekzen oto lastikleri; kuru, ılık, iyi havalandırılan, doğrudan güneş ışığına ve kötü hava koşullarına maruz kalmayan ortamlarda saklanmalıdır. Ayrıca lastikler kimyasal maddelerden, keskin metallerden, herhangi bir ısı kaynağından, kıvılcım veya elektrik boşalmaları meydana getirebilecek maddelerden uzak ortamlarda güvenli bir şekilde saklanmalıdır.

Lastik Nasıl Değiştirilir?

Araç lastiği değişiminde, oto lastik markaları arasında farklılık gözetmeksizin genel ana prensipler vardır. Öncelikle bijon anahtarı yardımı ile bijonları tamamen çıkartmadan sadece gevşetmelisiniz. Daha sonra kriko yardımı ile arabayı yükselterek yedek lastiği takmalısınız.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT