Toplam 21 üründen, 1-21 arası gösteriliyor.

Davlumbazlar & Aspiratörler


Davlumbaz ve Aspiratör Modelleri

İşlevi nedeniyle mutfakların en önemli parçaları arasında bulunan aspiratör ve davlumbazlar yemek kokularını çekerek havanın kalitesini korurlar. Kullanılacağı alana ve diğer beyaz eşyalarla olan uyumlarına göre aspiratör çeşitleri arasından seçim yapılabilir.

Aspiratör ve Davlumbaz Arasındaki Fark Nedir?

Mutfak aspiratörü sisteminde bulunan bir fan ile yemek pişirme sırasında oluşan kokuları toplar ve ortamdan uzaklaştırır. Eğer bu toplama işlemi yapılmazsa koku mekanın içine yayılır. Filtreli aspiratör modellerinde filtrelerin düzenli aralıklarla temizlenmesi aspiratörün performansını doğrudan etkiler. Kirli filtreler aspiratörün verimli çalışmasını engeller.

Ocak üstü aspiratör ve davlumbazlar çoğunlukla aynı ürün olarak kabul edilirler. Çalışma prensipleri aynı olsa bile birbirleri ile farkları vardır. Aspiratörler bacalı ya da bacasız modelleri olan cihazlardır. Davlumbazların ise hava çıkışı için mutlaka bir bacaya ihtiyacı vardır. Ayrıca davlumbazların çekim gücü aspiratörlere göre daha yüksektir.

Aspiratör Filtresi Nasıl Temizlenir?

Mutfak aspiratör filtresi temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Aspiratörden çıkartılan filtre sıcak su, karbonat ve sirke yardımı ile temizlenebilir. Temizlik için yağ çözücü özelliği olan kimyasal ürünler de kullanılabilir. Temizlikten verim alınmadığı durumlarda aspiratörün modeline uygun bir filtre ile değişim yapılır.

Ocak üstü aspiratör modelleri filtre kadar genel temizliğe de ihtiyaç duyarlar. Bunun için yumuşak bir bez ve aspiratörün metal aksamına zarar vermeyecek bir temizlik malzemesi kullanılabilir. Gövdeye yapışan yağlar bu şekilde aspiratörden uzaklaştırılır.

Aspiratör Borusu Nasıl Takılır?

Borular baca çıkışına monte edilerek hava çıkışı sağlanır. Boru önce cihaza ardından da baca çıkışına monte edilir. Cihaz ile ocak arasında minimum 65 cm mesafe olması güvenlik için zorunludur. Baca çıkışı sağlanamayan alanlar için ise bacasız aspiratör kullanılabilir.

Baca ile boru arasında adaptör kullanılması havanın geri dönüşünü engelleyecektir. Aksi halde cihaz yüksek devirlerde çalışırken borunun yerinden oynaması gibi bir problem ile karşılaşılabilir. Seçim yapılırken baca ve kullanım alanına dikkat edilirse kurulum aşamasında da sorun yaşanmaz. Sürgülü aspiratör çeşitleri diğerlerine oranla daha az yer kaplayarak son yılların gözde modelleri arasına girmeyi başarmışlardır.

Davlumbaz Filtresi Nasıl Temizlenir?

Davlumbaz filtresi temizliği de aspiratör filtresi temizliği gibi yapılabilir. Bacalı veya bacasız aspiratör ile davlumbaz modelleri Tekzen ile sizlerle buluşuyor. Beyaz eşya kategorisinde bulabileceğiniz bu ürünlere online alışveriş ve farklı ödeme seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT