Toplam 434 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Perdeler & Jaluziler


Taç Promosyon Fon Perde 145x250 cm
Taç Promosyon Fon Perde 145x250 cm
Sadece Mağazada
29,99 TL

Perdeler Jaluziler

Jaluzi perdeler ofis ve ev ortamları için şık görünüm sunarken aynı zamanda kullanım kolaylığıyla da ön plana çıkarlar. Mekan dekorasyonuna göre farklı modelleri mevcut olup gerek ahşap desenli gerekse otantik özellikli çeşitleriyle jaluziler Tekzen farkıyla sizlere ulaşıyor.

Jaluzi Perde Çeşitleri Nelerdir?

Jaluzi perdelerin ahşap, alüminyum, kumaş gibi çeşitleri vardır. Jaluzi perdelerin kalitesi, temizliği ve uzun ömürlü olması açısından çok önemlidir. Eğer ahşap ya da alüminyum ise malzeme yapısına, kumaş ise kumaşın kalitesine dikkat edilmelidir. Yıllardır çizgisinden ödün vermeyen Brillant perde Tekzen güvencesiyle buluşarak size senelerce kullanabileceğiniz ürünler sunmaktadır.

Jaluzi perdeler hem düz renk hem desenli baskılı kumaşlarla karşımıza çıkmaktadır. Jaluzi perde kumaşı ham kumaş değildir. Sertleştirici ve kırılganlığı önleyici apre adı verilen madde ile istenilen sertliğe getirilir. İhtiyaca göre güneşlik ve tül işlevini gerçekleştirdiğinden dolayı oldukça kullanışlıdır.

Jaluzi Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Jaluzi perde alırken öncelikle dikkat etmemiz gereken şey kumaşın ya da yüzeyin kolay temizlenebilir olmasıdır. Dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri ise perdenin montajının alanında uzman kişilere yapılmasıdır. Alacağınız perdenin uzun ömürlü olması için de kumaş kalitesinin önemli olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Jaluzi perdelerde montaj yapılmadan önce ölçünün de tamamen ve doğru şekilde alınması gerekir. Alacağımız perde eğer baskılı ise desenin düzgün basılmış olmasına dikkat edilmesi gerekir. Eğer tül ve perde şeklinde iki kısımdan yaptırılacaksa perde montajının da ona göre yaptırılması gerekir.

Jaluzi Perde Nasıl Takılır?

Jaluzi perde montajı duvar, tavan ve doğrama üzerine yapılabilir. Montaj yapılacak zeminde mekanizmanın takılacağı noktalar belirlenerek işaretlenir. Sabitlenecek noktalar belirlenirken noktalar perdedeki iplerle aynı hizada ve mekanizma başlangıç noktasına çok uzak olmamalıdır. Çok uzak bir noktaya sabitlendiğinde perde yönlendirmekte zorlanılabilir.

Belirlenen noktalara portray aparatı sabitlenir. Aparat sabitlenirken dik konumda olması önerilir. Portrayı monte ettikten sonra mekanizmayı raya takıp portray menteşesi saat yönünde çevrilir. Daha sonra yönlendirme çubuğu mekanizmaya takıldıktan ve son bir kaç düzenleme yapıldıktan sonra perde kullanmaya hazırdır. Son olarak isteğe göre aksesuar eklemeleri de yapılabilir.

Jaluzi Perde Nasıl Temizlenir?

Cama monte perdelerde perdenin kumaş, ahşap ya da alüminyum olması perdenin temizliğinin de farkılık göstermesine neden olur. Jaluzi kumaş ise kumaş rengini soldurmayan, deformasyona sebep olmayan temizlik malzemesi kullanılması önemlidir. Jaluzi ahşap ise malzemeye zarar vermeyecek yumuşak tüylü fırçalar tercih edilmelidir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT