Toplam 41 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Soğutma


Tekzen Home Mini USB Fan Beyaz HY-816
Tekzen Home Mini USB Fan Beyaz HY-816
Sadece Mağazada
219,90 TL
Tekzen Home Mini USB Fan Mavi HY-816
Tekzen Home Mini USB Fan Mavi HY-816
Sadece Mağazada
219,90 TL
Tekzen Home Mini USB Fan Pembe HY-816
Tekzen Home Mini USB Fan Pembe HY-816
Sadece Mağazada
219,90 TL
Tekzen Home Mini USB Fan Siyah HY-816
Tekzen Home Mini USB Fan Siyah HY-816
Sadece Mağazada
199,90 TL
Tekzen Home Kutu Vantilatör USBF-802
Tekzen Home Kutu Vantilatör USBF-802
Sadece Mağazada
1.290,00 TL
İlgili Aramalar:

Soğutucu Modelleri

Bunaltan yaz sıcaklarından kurtulmanın en konforlu yolu soğutucu klima sahibi olmak. Yüksek enerji verimliliğine sahip, ekonomik ve etkili soğutma yapabilen farklı modellerden ister duvar tipi ister kule tipi klima tercih edin lider markaların en kaliteli ürünleri Tekzen'de.

Klima Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Vantilatör sadece havayı sirküle ederken klimalar istenilen dereceye kadar soğutarak daha etkin bir serinlik sağlar. Sanılanın aksine klima kullanımı insanları hasta etmez. Doğru ve bilinçli kullanılması halinde yaşam konforunuzu arttıracak klimalar, sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezidir. Uygun periyodik bakımları ve filtre temizlikleri yapılmayan klimalarda biriken bakteri ve virüsler hastalığın yayılmasında etkendir. Kabel salon tipi soğutucu düzenli olarak klima temizlik kimyasalları ile bakımı yapılıp hava filtreleri temizlendiği takdirde uzun yıllar konforlu ve sağlıklı bir kullanım sağlar.

Tasarruflu Klima Kullanımı İçin Püf Noktalar

Öncelikle A+ veya daha yüksek enerji verimliliğine sahip bir model tercih edilmelidir. Klima satın alırken yetkili servis tarafından ücretsiz keşif hizmetinden faydalanılmalı ve en uygun kapasitede cihaz seçilmelidir. Duvar tipi soğutucu kullanırken çok düşük sıcaklıklar yerine ortalama oda sıcaklığı değerleri tercih edilirse daha az enerji tüketimi ve daha sağlıklı soğutma sağlanır.

Kule tipi klima kullanırken evimizin izolasyonu enerji tasarrufu açısından önemlidir. Sıcak havanın içeri girmemesi için camlar, kapılar açık bırakılmamalı soğuk hava mümkün olduğunca muhafaza edilmeye çalışılmalıdır. Düşük kapasiteli bir cihaz tercihi de çok daha uzun süre çalışması gerekeceğinden ekonomik olmayacaktır.

Klima Nasıl Temizlenir?

Klima iç ünite ve dış ünitenin periyodik olarak temizliğe ihtiyacı vardır. İç ünite hava filtrelerini çıkarıp yıkayarak yeniden yerine takmanız kokusuz, sağlıklı bir soğutma sağlar. Klima temizleyici spreyler kullanarak hem dezenfeksiyon hem de hoş bir koku elde edebilirsiniz. Tavan vantilatörü ise nemli bir bezle tozunu almak yeterlidir.

Mini klima soğutucu tekerlekli yapısı ile evin farklı bölümlerinde kullanılabilir. Duvar tipi klimalar gibi dış üniteye sahip olmadığından temizlik ve bakımı daha kolaydır. Evinizin kullanmak istediğiniz bölümünde pencere, balkon gibi bir havalandırma çıkışı olması yeterlidir. Filtre temizliği ve dezenfeksiyon ile uzun yıllar sorunsuz hizmet verecektir.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Soğutucu klima bakım ve teknik kontrolleri uzmanlarınca yapılmalıdır. Temizlik işlemlerini duzenli olarak yaptığınız takdirde, uzun yıllar bakım gerektirmez. Ancak yetersiz soğutma, arıza gibi durumlarda, soğutma testi, gaz basıncı ölçümü, eksilen soğutucu akışkan tamamlanması gibi işlemler mutlaka yetkili servis tarafından yapılmalıdır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT