Toplam 37 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Armatürler


Mutlusan Elips Opal Armatür Beyaz
Mutlusan Elips Opal Armatür Beyaz
Sadece Mağazada
94,99 TL

Armatür Çeşitleri

Armatür çeşitleri, desen ve model zenginlikleri ile mekanın aydınlatmasına yardımcı olmanın yanı sıra dekorasyonuna da katkı sağlıyor. Ürün grubunda bulacağınız lambader çeşitleri ise tavana monte edilebilmesi açısından büyük kolaylık sağlıyor. LED özelliğe sahip farklı güçteki armatür modellerini Tekzen ürün grubunda rahatlıkla bulabilir hemen sipariş edebilirsiniz.

Armatür Çeşitleri Nasıl Takılır?

LED armatürler kolay montaj özelliğine sahip olmaları nedeniyle herkes tarafından rahatlıkla takılıp çıkarılabilir. Özellikle daha öncesinde armatür takma yeri varsa montaj işi çok daha kolay olur. Güvenliğiniz için işleme başlamadan önce sigortayı kapattığınızdan emin olmalısınız. Tekzen armatür çeşitlerine göre de farklı bağlantılara sahip olabilir. Bu neden ile kılavuzdaki detayları dikkatlice okumanız gerekir. Delme işlemi yapacaksanız mutlaka uygun uca sahip bir matkap tercih etmelisiniz.

Dübeli taktıktan sonra sabitlemek için çekiç kullanabilirsiniz. İşlem sonrasında ise vidalı kancaları yavaş yavaş çevirerek takın. Sonrasında ise lambayı yerleştir. Lambadaki ve tavandaki elektrik kablolarını birbirine bağlayarak işleminize son verebilirsiniz. Dilerseniz bir elektrik ustasından da yardım alabilirsiniz.

Armatür Çeşitleri Nasıl Sökülür?

Armatürler kolay monte edilebildiği gibi doğru adımlarla aynı rahatlıkta da sökülebilir. Armatür çeşitleri sökülürken öncelikle armatür kapağını çıkarmanız gerekir. Sonrasında tavanda kalan parçanın vidalarını sökme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Sokete yerleşmiş halde olan bağlantı kablolarını sökme işlemine geçmeden elektriğin kesilip kesilmediğini kontrol etmeniz yararlı olacaktır. Elektrik kontrolünü kontrol kalemi yardımıyla rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer sistemde elektrik varsa sigortadan elektriği kesmelisiniz.

Kabloya bağlı olan LED lambayı çıkardıktan sonra armatürün sökme işlemi tamamlanır. Eğer armatür içerisindeki lambayı değiştirecekseniz daha önce kullandığınız güçte yeni bir LED ampul yerleştirebilirsiniz. Daha sonra yaptığınız işlemlerin tam tersini sırasıyla yapmanız yeterli olacaktır. Sökme esnasında bağlantı kablolarında bir yıpranma fark ederseniz kabloları da yenilemeniz uygun olur.

Armatür Lamba Nasıl Temizlenir?

LED armatürlerin temizliği verimli bir aydınlatma için oldukça gereklidir. Belli aralıklar ile aydınlatmanın temizliğini yapmanız halinde daha net bir aydınlatmaya sahip olursunuz. Sensörlü modeller ise algılama özelliklerini aynı şekilde koruyabilir. Aydınlatmaları haftada bir sadece kuru bir bez yardımı ile temizleyebilirsiniz. Ayda bir ise nemli bez kullanarak derinlemesine bir temizlik yapabilirsiniz.

Aydınlatma armatür çeşitlerini ihtiyaca göre deterjan kullanarak da temizleyebilirsiniz. Fakat seçtiğiniz temizleyicinin armatüre zarar vermemesine dikkat etmelisiniz. Kir sökücü özelliği güçlü olan ürünlerden uzak durarak doğal temizleyicileri kullanmaya gözen göstermelisiniz. Temizleyicinin direkt armatüre temasından da kaçınmanız faydalı olacaktır. Ürünü nemli bez yardımı ile uygulamalısınız. Eğer deterjan kullanarak temizlik yapmaktan yanaysanız mutlaka durulama işlemi de yapmalısınız.

Armatür Lamba Nasıl Parlatılır?

Ayaklı lamba modelleri de armatür çeşitleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Gerek ayaklı modellerde gerekse de diğer seçeneklerde kullanılan malzeme dolayısıyla kararma meydana gelebiliyor. Kararmayı engellemek için ise parlatıcı ürünler kullanabilirsiniz. Parlatıcı ürünleri ise rahatlıkla pek çok marketten satın alabilirsiniz. Ürünün üzerindeki talimatlara göre belli aralıklarla parlatma işlemini yapabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT