Toplam 478 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Oyuncaklar


Oyuncak Çeşitlleri

Her anne babanın ortak gayesi çocuklarının mutluluğudur. Çocukları en çok mutlu eden şeylerin başında da elbetteki oyuncaklar gelir. Tekzen.com’da birbirinden eğlenceli ve kaliteli oyuncak çeşitleri ve spor oyuncakları sizlerin beğenisine sunuluyor.

Yaşa Uygun Oyuncak Seçimi

Yaşa uygun oyuncak seçimi yaparken oyuncakların üzerinde yazan bilgileri dikkatle okumalısınız. Her oyuncağın üzerinde oyuncak özellikleri ve kaç yaş aralığı çocuklar için uyumlu olduğu yazmaktadır. Örneğin her çocuğun almak istediği aküü arabalar çok küçük çocuklar için tehlikeli durumlar ortaya çıkarabilir.

Yaşa uygun çocuk seçimi çocukların güvenliği ve sağlığı açısından da önemlidir. Özellikle küçük yaşta çocuklar için seçilen oyuncuların daha özenle alınması gerekir. Yutulabilecek kadar küçük parçası olan oyuncaklar küçük çocuklar için tehlikeli olabilir.

Eğitici Oyuncak Nasıl Olmalı?

Eğitici oyuncak seçimi çoçuğunuzu hem eğlendirmek hem de ona istediğiniz bilgi, yetenek ve deneyimi kazandırmanın en iyi yollarından biridir. Eğitici oyuncaklar sayesinde çocuğunuza küçük yaşta eşleştirme, gruplama, sıralama gibi kavramları öğretebileceğiniz gibi ona sayıları, renkleri ve şekilleri de bu oyuncaklarla kolayca öğretebilirsiniz. Tekzen oyuncak aradığınız her tarzda oyuncağı sizlere sunuyor.

Eğitici oyuncaklar çocuk gelişimi açısından önemlidir. Bu oyuncaklar sayesinde sizin uzun süre anlatarak öğretmeye çalıştığınız şeyi çocuklar çok kısa bir sürede öğrenebilirler. Çocukların dil becerisi, motor becerileri, bilişsel gelişimi ve sosyo-duygusal becerileri eğitici oyuncaklar sayesinde gelişmektedir.

Oyuncaklar Nasıl Temilenmeli?

Oyuncak temizliği yapmadan önce oyuncakla birlikte gelen talimatları okumalısınız. Temizlemeye yönelik bilgiler verilmişse bu bilgiler ışığında oyuncak çeşitlerini temizlemeniz hem oyuncağın ömrünü uzatacak hem de oyuncağın temizlerken zarar görmesini engelleyecektir.

Oyuncak temizliği yaparken oyuncaklar üzerindeki tozlanmaları nemli bir bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Oyuncak üzerinde oluşan lekeleri de uygun bir deterjan yardımıyla temizleyebilirsiniz. Çocuklar için özel üretilmiş deterjanlarla veya bebe şampuanlarıyla temizlik yapabilirsiniz. Oyuncak temizliğinde kullandığınız bezin de oyuncağa zarar vermeyecek tarzda olması önemlidir.

Oyuncak Fiyatları Nasıldır?

Tekzen.com’da birbirinden kaliteli ve eğlenceli ahşap oyuncaklar ve eğitici oyuncaklar sizlerin beğenisine sunuluyor. Ürünler fiyatları ile her kesime hitap edecek tarzdadır. Geniş bir fiyat aralığına sahip olan oyuncak kataloğunda her bütçeye uygun ürün bulunmaktadır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT