Toplam 2 üründen, 1-2 arası gösteriliyor.

Havuz Ekipmanları


Havuz Ekipmanları

Havuz üretimlerinin inşasından başlayarak, dizaynında ve kullanım sonrası bakım işlemleri aşamasının tamamlanmasında, havuz ekipmanları önemli görevlere sahiptir. Havuz filtreli devirdaim motoru, su havuzunda suyun verimini devamlı yukarıda tutar. Havuz filtresi yaprak, kum, böcek gibi maddeleri havuzdan uzaklaştırır. Havuz giderlerine uygun filtrelemenin takılmasıyla, bu kalıntılar havuzdan atılır, temiz bir havuz oluşur. Tekzen.com.tr'de uygun filtrelere ulaşabilirsiniz.

Şişme Su Aktivite Ürünleri

Şişme su aktivite ürünleri, havuzda ve denizde eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak araçlardır. Sağlam ve dayanıklı olmaları, şişme ürünlerde aranacak özelliklerden biridir. Alacağınız ürünü uzun süre kullanmak ve araçlardan kaliteli verim almak için ürünün malzeme yapısını da kontrol etmeniz gerekir. İhtiyacınız olan ürünü aldığınızda, üründe delik veya yırtılma olmamalıdır. Yetişkinlerin ve çocukların uygun fiyat ve kalitede bulacağı araçları, güvenilir mağazalardan temin etmelisiniz.

Şişme havuzlar için kullanılabilen havuz kaplama bezi, işlevsel oluşu bakımından rağbet gören havuz ekipmanlarının başında geliyor. Bez sayesinde, havuzun temiz kalması, hava değişimlerinden etkilenmeden uzun süre kullanılabilmesi sağlanıyor. Üst kaplama bezinin yanında, havuzun herhangi bir sebeple yırtılması ya da delinmesinin engellenmesi amacıyla koruma bezi de Tekzen sayesinde tüketicilerle buluşuyor.

Havuz Temizliği Nasıl Yapılır?

Havuzlar, çok sayıda kişi kullanmasa dahi bakteri ve mikropların üremesi için oldukça uygun ortamlardır. Havuzlardan yayılabilecek tüm hastalıklardan korunmak için havuzun düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Havuz temizliği için havuz filtresi kullanımının önem taşımasına rağmen yeterli olmadığını söylemek mümkün. Havuzların en doğru şekilde temiz tutulabilmesi için devirdaim motoru, süpürge, temizlik kepçesi gibi araçların da kullanılması gerekiyor.

Havuz temizlik kepçesi, ucunda bulunan file benzeri ağ sayesinde daha büyük cisimlerin havuzdan toplanmasını sağlıyor. Havuz temizleme süpürgesi ise görülmesi çok zor olan küçük boyutlu pisliklerin temizliği için kullanılması gereken bir ekipman. Devirdaim motorunun da bu araçlarla birlikte kullanılması ideal temizliği yakalamanıza yardımcı olabilir. Bu motor sayesinde, suyun sürekli olarak yenilenmesi sağlanıyor.

Havuz Ekipmanlarının Etkili Şekilde Kullanımı

Havuz ekipmanları kullanırken, konuyla ilgili bilgi sahibi olunması önem taşımaktadır. Bazı havuz temizlik araçlarının kullanımı teknik bilgi gerektirebilir. Havuz temizleme süpürgesi kullanılmadan önce, havuz kepçesi yardımıyla temizlenebilen cisimler havuzdan alınmalıdır. Süpürge, suyun tamamen temizlenmesini sağlamıyor olsa dahi, önemli oranda hijyen oluşumuna yardımcı olmaktadır. Şişme havuzlarda süpürgeyle yapılacak temizlik daha kısa sürmektedir.

Çok sayıda kişi tarafından kullanılan bir havuzun her gün temizlenmesi gerekiyor. Uzun süredir kullanılmayan havuzlar bakımından da ayrıntılı temizlik önem taşıyor. Uygun zaman ayrılarak yapılan detaylı temizlikler, havuzdan bakteri ya da mikrop bulaşmasının önüne geçen bir önem. Süpürge, devirdaim motoru ve kepçe kullanılarak yapılan havuz temizliği, ayrıntılı olarak nitelendirilebilir. Devirdaim motoru sayesinde yenilenen su, eğlencenin daha güvenli hale gelmesinde büyük bir rol oynuyor.

Görülmeyen Zararlı Maddelerin Temizlenmesi

Havuz temizleme süpürgesi, havuzun içerisinde yer alan ve gözle görünmeyen zararlı materyallerin süpürge içinde hapsolmasını sağlar. Süpürgenin temizlenmesi de bu açıdan önemli. Sağlıklı şartlar altında keyifli zaman geçirmek istiyorsanız, havuzun düzenli bakımını yapmalı, temizliğini aksatmamalısınız. Süpürge kullanarak yapılan temizliğin çok daha kalıcı ve etkili olduğunu da unutmamanız gerekiyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT