Toplam 92 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Hava Temizleme ve Nem Alma Cihazları


Hava Temizleme ve Nem Alma Cihazı Modelleri

Hava nemlendirici veya nem dengeleyici olarak kullanılan bu aletler kapalı ortamlarda bulunan nem miktarını dengelerler. Çalışma prensipleri iki şekildedir. Cihazların bir kısmı odaya nem verirken diğerleri de nem alıcı cihaz kapsamına girerler.

Hava Temizleme Cihazları Nasıl Çalışır?

Nem alma cihazları ortamda bulunan fazla nemi granüllerin içine emer ya da kendi haznelerine su olarak toplar. Nem maskesi olarak tanımlanabilecek bu cihazların bazı modelleri havada bulunan zararlı organizmaları da yok ederek iç mekanlarda daha sağlıklı bir havaya ulaşılmasını sağlarlar.

Nem giderici cihazların kullanılmasının temel nedeni insan sağlığı açısından zararlı olan fazla nemin ortamdan uzaklaştırılmasıdır. Aşırı nemli ortamlarda nem ile birlikte küf ve mantarların oluşumu da söz konusu olur. Fazla nemin ortadan kaldırılması bu sorunların da giderilmesinde önemli bir ayrıntıdır.

Hava Temizleme Cihazları Nasıl Kullanılır?

Hava temizleme ve nem alıcı cihaz kullanımı sırasında dışarıdan gelen havanın kesilmesi önemlidir. Havadaki nem oranı %40'ın altındaysa nem veren cihazlar kullanılarak nem dengesinin normal şartlara getirilmesi sağlanabilir. Oda nemlendiricisi cihazların kullanım sırasında doğru bir şekilde bakımlarının yapılması sağlıklı havaya kavuşmanın ilk şartıdır.

Nem alan cihazların elektronik olanlarının üzerinde bir hazne bulunur. Havadaki nem suya dönüştürülerek haznede toplanır ve haznenin dolması durumunda cihaz çalışmaz. Bazı nem giderici cihazlar üzerinde haznenin dolduğunu gösteren cihaz uyarı sistemi bulunur.

Nem Alma Cihazı Nasıl Seçilir?

Nem alma cihazları kullanılacağı alanın büyüklüğüne göre seçilir. Nem almak için tasarlanan cihazlar arasında sadece odalar için değil dolap içleri için de kullanıma uygun modeller bulunur. Hava temizleme cihazı seçiminde de kullanılacak alanın büyüklüğüne göre değerlendirme yapılır.

Oda hava temizleyici cihazlar havada bulunan ve solunduğunda sağlığa zararlı olan organizmaların giderilmesini sağlarlar. Sigara, yemek gibi rahatsız edici kokular da bu cihazlar sayesinde temizlenebilir. Hava temizleyiciler mevcut havayı alır, filtre eder ve sonrasında ortama temizlenmiş hali ile geri verir.

Havanızı En Uygun Hale Getirin

Havadaki nem dengesinin sağlanamaması solunum sistemi hastalıklarına davetiye çıkarır. Hava temizleme cihazı ve nem alıcılar farklı modeller ile Tekzen Isıtma & Soğutma ürünleri kategorisinde. Geniş ürün yelpazesi arasından dilediğinizi seçerek daha sağlıklı bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT