Toplam 2 üründen, 1-2 arası gösteriliyor.

Ankastre Ocaklar


Ankastre Ocak Modelleri

Tezgah üzerine sabitlenebilen özelliği ve şık tasarımları ile öne çıkan ankastre cam ocak modelleri Tekzen ürün grubunda satışa çıkıyor. Ankastre elektrikli ocak çeşitleri modern bir mutfak tasarımı için son yıllarda sıklıkla tercih ediliyor.

Ankastre Ocak Nasıl Seçilir?

Ankastre ürünlerin seçiminde öncelikle özelliklerini dikkate almalısınız. İhtiyaçlarınıza cevap verecek bir ürün seçmeniz ürünü daha kullanışlı bir hale getiriyor. Ürün grubunda siyah ankastre ocak çeşitlerinin yanı sıra beyaz renge sahip modeller de bulunuyor. Böylece dekorasyonu önemseyenler için de farklı alternatifler sağlanıyor.

Kalabalık bir aileye sahipseniz ve küçük bir ocak yeterli gelmiyor diyenlerdenseniz 4 gözlü modeller gibi 5 gözlü modelleri de değerlendirebilirsiniz. Küçük bir mutfağı daha kullanışlı bir hale getirmek isteyenlerdenseniz iki gözlü ankastre ocakları da ürün grubunda görebilirsiniz.

Ankastre Ocak Nasıl Çalışır?

Mutfaklarda özellikle yerleşim bakımından büyük avantaj kazandıran ankastre elektrikli ocak çeşitleri pratik bir çalışma sistemi ile dikkat çekiyor. Solo tasarıma sahip olan ocak modellerinden farklı bir çalışma prensibi olmasa da ankastre ocakların mutfağa montajının mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekiyor.

Dışarıda elektrikle ya da gaz ile bağlantısı görünmeyen ankastre ocak çeşitleri özelliklerine bağlı olarak farklı detaylara sahip. Döküm ızgaraya sahip olan modeller genellikle ısı kontrol düğmeleri ile çalışıyor. İndüksiyonlu ocaklarda ise dokunmatik tuşlar ile çalışma sağlanıyor.

Ankastre Ocak Nasıl Temizlenir?

Temizlik bakımından hassasiyet gerektiren ocaklar özellikle cam malzemeye sahipse çizilmelere karşı koruyucu temizlik ürünlerinin tercih edilmesinde yarar bulunuyor. Ankastre ürünler zorlu kirlere maruz kalmamış ise sadece mikrofiber özellikteki nemli bir bezle de temizlenebiliyor.

Derinlemesine bir temizlik için ise hem ürünün kullanışlılığını artırmak hem de sağlıklı bir ortam sağlamak açısından bitkisel içeriğe sahip deterjanlar ile de temizliği tamamlayabilirsiniz. Siyah renkteki ankastre ocak modellerinde dahi uygun bir bez yardımı ile yaptığınız temizlikten yüksek verim alabilirsiniz.

Ankastre Ocak Nasıl Parlatılır?

Beyaz ankastre ocak modellerinde temizlik kadar ürünlerin her daim parlak olması önemli detaylar arasında bulunuyor. Yağlı yemeklerin ocak üzerine taşması nedeniyle ortaya çıkan mat görüntüden kurtulmak için oldukça basit bir seçenek bulunuyor. Ocağın üzerini sirkeli bir bez ile silmeniz yeterli oluyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT