Toplam 6 üründen, 1-6 arası gösteriliyor.

Tekne & Deniz Malzemeleri


Tekne Deniz Malzemeleri

Deniz malzemeleri, denizcilik tutkunlarının keyifli seyirleri için olmazsa olmazdır. Katlanır minder, kara çapası, teleskopik merdiven ve yakıt göstergesi başta olmak üzere pek çok ürün bu malzemeler arasındadır. Eastmarine gibi önde gelen markaların da siz seyir severler için birinci sınıf malzemelerden üretilmiş ürünlerini tekzen.com.tr'de sizlere sunmaktayız.

Tekne Güvenliği İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Güvenli ve keyifli bir deniz yolculuğu için ilk gerekenler deniz eşyaları ve yedek malzemelerdir. Bu malzemelerden bazıları ilk yardım seti, yedek demir ve halatlar, can yeleği, can simidi, dümenci pusulası ve işaret fişeği olarak kabul edilir. Glomex ve benzeri önde gelen markaların tekne güvenliği için özel olarak tasarladıkları teçhizat ve aksesuarlar bulunur. Yolculuğa çıkmadan önce yedek malzeme ve güvenlik kontrollerini yapmak gerekir.

Havalar ısındığında derin sulara açılmak farklı bir deneyim ve hazdır. Mavi yolculuklardaki deneyimi sürdürmek ve sonrasında güvenli bir şekilde karaya dönebilmek için teknelerde ihtiyaç duyulan malzemelerin yedekli bir şekilde bulunması önemlidir. Hem teknik malzemelere hem de birbirinden farklı, hoş tasarımdaki tekne aksesuarlarına uygun fiyat ve marka seçenekleri ile tekzen.com.tr'den ulaşabilirsiniz.

Yelkenli İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Mavi yolculuk yapmanın bir çok çeşidi vardır. Bunlardan birisi olan yelkenliler, diğer deniz taşıtlarındaki ISO veya CE gibi güvenlik prosedürlerine sahiptirler. Buna ek olarak, navigasyon, dürbün, can simidi, amatör denizci el kitabı, can yeleği ve el maytabı her yelkenlide bulunması gereken malzemelerdir. Aqua Signal gibi sektörün lider markaları ise ihtiyaç duyulan güvenlik ürünlerini birinci sınıf malzemelerden özel olarak üretirler.

Yelkenliler, pupadan aldıkları rüzgar ile derin sular üzerinde seyreden deniz taşıtlarıdır. Konforlu ve uzun soluklu yolculuklar için hava şartlarını dikkatlice takip etmek, motor ve yelken kontrolleri yapmak olası kazaları önlemeyi sağlar. Seyir öncesi ve sonrası kontrolleri tamamlamak üzere gereken malzemelerden bazıları camadan kiti, dümen pala saplaması, rüzgar ölçer ve yelken kurdelesidir. Tüm bu malzemelere Tekzen'de uygun fiyat seçenekleriyle ulaşabilirsiniz.

Tekne Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Derin mavi sularda keşfe çıkmak paha biçilmez bir duygudur. Bu keyfin kesintisiz ve emniyetli bir şekilde sürmesi için tekne ve deniz malzemeleri seçimi önemlidir. Öncelikle tekneyi kullanacak kişi sayısına, seyir zamanına ve bütçeye göre birbirinden farklı modelleri tercih edebilirsiniz. Açık denizlerde seyir hızı yaklaşık 6,5 knot olan taşıtlar idealken, kapalı denizlerdeki sert rüzgar etkisinden dolayı 7 knot üzeri olan taşıtlar daha uygun olacaktır.

Tekne seçiminde dikkate alınan özelliklerden birisi de teknenin ebatlarıdır. Boyu yüksek olan taşıtlar su üzerinde daha dengeli durduklarından dalgalar ile rahat baş edebilirler. Buna ek olarak, ahşap tekneler, fiber teknelere oranla daha ağır ve bakım isteyen modellerdir. Pratik ve şık bir tasarım tercih ediyorsanız fiber tekne modellerini değerlendirebilirsiniz. Harken, denizcilik malzemelerinde önde gelen firmalardan birisi olarak çeşitli ürün ve aksesuarları siz değerli deniz tutkunlarına sunar.

Tekneler İçin Outdoor Malzemeleri

Deniz taşıtları arasında kullanımı yaygınlaşan tekne ve yelkenli modeller için ayrı bir hassasiyet ve incelikle üretilen spor ve outdoor ürünleri bulunur. Portatif buzdolabı, şişme bot, seyir pusulası, kontrol paneli ve katlanır çapa gibi değişik kullanım alanlarına göre farklı ürünler tekne malzemeleri arasında yer alır. Megafon, can yeleği ve yüzer halat gibi güvenlik teçhizatları tekneler için mutlaka olması gereken hayati unsurlardır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT