Toplam 21 üründen, 1-21 arası gösteriliyor.

Tavan Kaplama Çeşitleri

Tavan kaplama, düz beyaz bir tavanın daha dikkat çekici bir özelliğe kavuşmasını sağlar. Kartonpiyer çeşitleri ile de hareketlendirilen tavanlar bakımlı ve şık görünmektedir. Tekzen'de bulunan tavan kaplama modelleri ile iç mekanlarınızı ferahlatabilirsiniz.

Tavan Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Tavan kaplama modelleri, farklı desenlere sahip olmanın yanı sıra farklı çeşitleri ile de her ihtiyaca cevap verebilmektedir. Pres baskılı kaplamalar ve enjeksiyonlu kaplamalar bulunuyor. Tavan strafor çeşitleri farklı özelliklere de sahiptir. Pres baskılı olan modeller, özellikle banyo gibi nemli ortamlar için oldukça idealdir. Çünkü bu ürünlerin rutubet yalıtımı sunuyor. Enjeksiyonlu modeller ise özel kalıplarda yapıldığı için pürüzsüz bir tavana sahip olmak isteyenlerin tercihlerini belirliyor. Pres modeller düz ise sonradan şekillendirilerek satışa sunuluyor.

Tavan Kaplama Nasıl Uygulanır?

Tavan Kaplama işlemini ile uğraşmak istemezseniz usta çağırarak profesyonel destek alabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaplamayı kendi yapmak isteyenler için oldukça pratik bir uygulaması bulunuyor. Tavan kaplamayı yapmadan önce tavanın ölçüsünü alarak yeteri kadar stropiyer edindiğinizden emin olmalısınız. Uygulamaya başlarken kaplamanın arkasına bölgesel olacak biçimde yapıştırıcı dökmelisiniz.

Tavan kaplama işlemlerinizi uzun olan kısımdan başlayarak yapmanız daha başarılı sonuçlar için önemlidir. Kaplama parçalarının her birini kuvvetinizi vererek yapıştırırsanız dayanıklılığı da arttırmış olursunuz. Tavan köpüğü sıra ile birbirine yakın bir biçimde yerleştirilir.

Tavan Kaplama Nasıl Boyanır?

İç mekan dekorasyonunda son yılların trend ürünlerinden olan tavan kaplama modelleri, evin her bir bölmesine uygulanabilir olmanın dışında boyanıyor olmaları ile de oldukça kullanışlıdır. Tavan kaplamaları bir süre kullanıldıktan sonra sararabilir. Kartonpiyer tavan boyanırken su bazlı bir boya tercih edilmelidir.

Tavan kaplama boya işleminde rulo fırça tercih edebileceğiniz gibi kestirme fırçalar da kullanabilirsiniz. Tavan strafor modelleri farklı desenlere sahip olduğu için boyama sonrasında da tavanda mükemmel bir ahenk oluşacaktır. Tavan boyasını yaz aylarında yaparsanız boyanın kuruması için ortalama 2 gün gerekliyken kış aylarında ise kuruma 4 güne çıkabilir.

Zengin Motif Seçenekleri

Sıkıştırılmış kağıt olarak da bilinen kartonpiyer modelleri içerisinde çiçek desenlerinden hasır desenlerine kadar değişik alternatifler bulunuyor. Dekoratif özelliklerinin yanında tavan kaplamaları ses yalıtımı da sağlar. İnşaat & boya kategorisinde tavan kaplamaları da dahil bu alanda ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT