Toplam 9 üründen, 1-9 arası gösteriliyor.

Ütü Modelleri

Ütü yaparken doğru sonuca ulaşmak için ütünün kalitesi büyük önem taşır. Ütü modelleri son yıllarda çeşitlilik kazanınca seçim noktasında da karar vermek zorlaştı. Philips gibi ev eşyaları konusunda uzmanlaşmış markalar yeni tasarımları ile ütü yapmayı kolaylaştırıyor.

Ütü Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ütü alırken zamandan ve efordan tasarruf yapmak için Watt gücüne dikkat etmek gerekir. Yüksek Watt gücüne sahip olan ütüler kumaşın daha kolay açılmasını sağlayacaktır. Buhar gücü yüksek bir buharlı ütü ise ütü keyfinizi ikiye katlayacaktır. Ütü fiyatları bu iki özelliğe göre değişiklik gösterebilir.

Ütü seçiminde göz önünde bulundurulması gereken bir başka konu ise taban malzemesidir. Bazı tabanlar bütün kumaşlar için uygun değildir. Herhangi bir kumaşa yapılmayan ve kolay hareket eden ütüler tercih listesinin en başında olmalıdır.

Ütü Model Seçimi Nasıl Yapılır?

Ütü almadan önce buhar kazanlı ütü ya da buharlı ütü arasında seçim yapmanız gerekir. Seramik, teflon, çelik gibi farklı taban özellikleri de karşınıza çıkacaktır. Ütü üzerinde kumaş cinsine göre programların olması da ütünün daha verimli kullanılmasını sağlar. Arzum ütülerde bütün bu özellikleri bulabilirsiniz.

Otomatik kireç temizleme bulunan ütülerin ömrünün daha uzun olduğunu da belirtmekte fayda var. Kireç ütünün bozulmasına yol açan etkenlerden en önemlisi. Dikkat etmeniz bir diğer özellik ise otomatik kapanma. Güvenliği artırılmış ütüler belirli bir süre kullanılmadıkları zaman doğrudan ısınmayı keser.

Kolay Ütü Nasıl Yapılır?

Ütü her ne kadar uğraş veren bir iş gibi görünse de belirli kurallara uyulduktan sonra oldukça kolay olabilir. Öncelikle ütü yapacağınız ürünleri kumaş özelliğine göre ayırın. Ütü tam ısınmadan ütüye başlamayın. Şok buharlı ütü kullanıyorsanız ütü sizin için daha pratik olacaktır.

Büyük parçalardan başlamak her zaman avantaj sağlar. Oval hareketler yerine ileri geri hareketler yaparak daha hızlı ütü yapabilirsiniz. Ütü masasının kumaşının altına alüminyum folyo sermeniz halinde ısı kumaşa daha çabuk işleyecektir. Kendiniz için en uygun ütüyü seçmeniz kolay ütü yapmanın püf noktalarından bir tanesidir.

Ütü ve Yanan Ütü Tabanı Nasıl Temizlenir?

Kumaş yapışan ütü tabanı beyaz sirke, tuz, limon, karbonat gibi malzemeler kullanılarak temizlenebilir. Ütünüzü değiştirmek isterseniz Tefal ütü gibi birçok farklı markaya ulaşabilirsiniz. Tekzen Elektrikli Ev & Mutfak Aletleri kategorisinde bulunan onlarca ütü arasından ihtiyacınıza uygun olanı satın alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT