Toplam 295 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Aplikler


Aplikler

Onlarca yıldır evlerin duvarlarını zarafetle süsleyen aplik modelleri, her zevke hitap eden tasarımlarıyla Tekzen'de beğeninize sunuluyor. Geçmişin duvar lambası modellerini yansıtan ürünlerden, geometrik çizgileriyle ön plana çıkan modern dizaynlara kadar pek çok seçeneği bu kategoride bulabilirsiniz.

Aplik Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Seçilir?

Aplikler, kullanım alanlarına ve tasarımlarına göre pek çok şekilde kategorize edilebilir. Odanızın genel tarzına uygun olarak modern, klasik ya da eskitme aplikler seçebilirsiniz. Duvar aplikleri doğru seçildiğinde odanızın havasını tamamen değiştirebilir; bu yüzden öncelikle fonksiyonel özellikler belirlenmeli ve bu özelliklere en uygun duvar aplik modelleri seçilmelidir.

Romantik ve vintage tarzda bir oda için şüphesiz klasik ve aydınlık modeller idealdir. Odayı ferah göstermenin yanı sıra odanıza zarif bir görünüm de katacaktır. Modern evler için ise asimetrik aplik aydınlatma modelleri mükemmel bir tamamlayıcılık sağlayacaktır.

Aplikler Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

Aplikler genel olarak salonlarda, yatak odalarında, koridor ve kapı girişlerinde kullanılır. Fakat, bu seçenekleri çoğaltmak ve hayal gücünüze uygun kullanımlar yaratmak sizin elinizde. Ayna üstü aplik modelleri gibi dekoratif amaçlı kullanılan aplikler, genel olarak odanın tek ışık kaynağı olarak tercih edilmezler. Ana ışık kaynağı için destekleyici olarak ya da loş bir ortam için kullanılırlar.

Aplikler, yalnızca ev kullanımı için değil ofis ve işletmeler için de çok fazla tercih edilen dekorasyon ögeleridir. Çalışma alanları için aydınlık, koridor ve ofis girişleri için ise loş aplik aydınlatma modelleri seçebilirsiniz.

Aplikler Nasıl Monte Edilir?

Aplik modellerini monte etmek için öncelikle satın aldığınız ürün ile birlikte gönderilen kullanım kılavuzunu dikkatlice okumalı ve öncelikli olarak oradaki yönergeleri takip etmelisiniz. Monteleme işlemine başlamadan önce gerekli güvenlik önlemlerini almalı ve elektrik bağlantısını kesmelisiniz.

Duvar aplik modellerinde yaygın olarak kullanılan U arkalık aksesuarını montelemek için öncelikle aksesuarın duvarda denk geleceği yerleri işaretlemeli ve matkap ile delip dübel takmalısınız. Ön kısımda bulunan vida delikleri ile aksesuarı duvara sabitleyip kabloları ortada bulunan delikten çıkarmalısınız. Kabloları aplike bağladıktan sonra, aplik ve birbirine aksesuarı vidalayıp işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Aplik Lamba Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Duvar aplik lambanızı, dekorasyonun yanı sıra ışık kaynağı olarak da kullanmak istiyorsanız açık renk kumaşlar ve materyallerle üretilen aplikleri seçebilirsiniz. Böylece, ışıktan daha iyi faydalanabilir ve yatak odanızda aplik ışığıyla kitap dahi okuyabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT