Toplam 188 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Sehpalar


Sehpa Modelleri

Ev dekorasyonunun fonksiyonel parçalarından bir tanesi olan sehpalar, Tekzen'de sizleri bekliyor. Kaliteli malzemeleri ve göz alıcı tasarımlarıyla dikkat çeken Tekzen sehpa kategorisinde; orta sehpa, yan sehpa ve salon sehpası modellerini bulabilirsiniz.

Kullanım Alanına Uygun Sehpa Seçimi Nasıl Omalıı?

Sehpanın kullanılacağı alan ve kullanım amacı çok önemlidir. Eğer sehpanız, salonda misafirlerinize ikram yaparken kolaylık sağlasın istiyorsanız tekerlekli sehpalar işinizi kolaylaştırır. Dar alanlar için ise açılır kapanır sehpa modelleri hem alandan tasarruf etmeyi hem de daha fazla kişiye servis açabilmeyi sağlar.

Her evde mutlaka bulunması gereken zigon sehpalar ise set halinde oldukları için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilirler. Zigon sehpalar; oturma odası, salon ve mutfak gibi evin farklı alanlarında kullanıma uygun özellikler taşırlar.

Orta Sehpa Mı? Zigon Sehpa Mı Daha Kullanışlı?

Orta sehpalar ve zigon sehpalar, farklı fonksiyonlarda ürünlerdir. Hangisinin daha kullanışlı olduğu ise alana ve kişiye göre değişiklik gösterebilir. Geniş alanlarda her ikisi de birlikte kullanılabilir. Salon sehpaları ya da orta sehpalar genellikle salon takımın tamamlayıcı bir unsuru olarak işlev görürler ve kullanım kolaylığının yanı sıra dekoratif olarak da tercih edilirler.

Zigon sehpalar ise orta sehpadan farklı olarak tamamlayıcı olarak değil, işlevsel olarak tercih edilirler. Parçalı şekilde kullanılabilmeleri ve tek sette farklı boyut seçeneklerinin bulunması sayesinde oldukça kolaylık sağlayan ürünlerdir. Evin uygun olan tüm alanlarında kullanılabilirler.

Sehpa Nasıl Temizlenir?

Sehpa temizliği yapılırken, sehpanın yapıldığı ana materyal göz önüne alınmalıdır. Tekzen sehpalar; ceviz, cam, ahşap ve metal gibi pek çok farklı maddeden üretilmiştir. Bu maddelere zarar vermeyecek ve yüzeyi çizmeyecek ürünleri tercih etmek önemlidir.

Günlük temizlik malzemelerine gerek dahi kalmadan nemli bir bez ile pek çok sehpa modelini temizleyebilirsiniz. Metal ve ahşap tekzen sehpa çeşitlerini fazla suya maruz bırakmamak ve tüm sehpaları temizlik sonrası kurulamak çok önemlidir. Ağartıcı barındıran hiç bir temizlik ürünü sehpalar üzerinde kullanılmamalıdır.

Sehpa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Orta sehpa ve diğer sehpaları satın alırken odanızın genel tasarımına uygun modeller seçmek önemlidir. Klasik tarzdaki odalar için eskitme, vintage ve retro sehpalar tercih edilebilir. Modern odalar için ise metal ve geometrik cam modeller bütünlük sağlayabilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT