Toplam 5 üründen, 1-5 arası gösteriliyor.

Masa Lambaları


Çalışma, Banker, Şarjlı | Her Modelden Masa Lambaları Tekzen'de!

Masa başında çok uzun zaman geçirenlerin olmazsa olmazları arasında yer alan masa lambası, çalışanların ve bilhassa sınav dönemlerinde öğrencilerin bir ihtiyacı haline geliyor. Gece geç saatlerde devam eden çalışmalarda oda tavanındaki aydınlatmalar yeterli kalmayacak ve yeterli aydınlatmanın olmaması daha çabuk yorulma ve uyku gelmesine neden olacaktır. Bu durum da çalışmanızı bir hayli olumsuz etkileyecektir. Teknolojinin gelişmesiyle üstün tasarımlar sunan çalışma masası lambası çeşitleri, her geçen gün çok daha fonksiyonel hale gelmiştir.

Masa Lambası Modelleri Nelerdir?

Çalışma masaları için tercih edilen lambalar hem tasarımları hem kullanılan materyaller incelendiğinde çok farklı seçenekleriyle her beğeniye uygun bir opsiyon sunmayı başarır. Masa lambaları cam, seramik, ahşap, plastik, metal, akrilik gibi malzemelerle yapılarak estetik bir görünüm ve modern çizgilerle her masanın tarzına uyum sağlayan modeller dekorasyonunuza en iyi şekilde uyum sağlar. Kullanıcıların hedeflerini hedefleyen renkleri, tasarımları, boyutları ile masanıza yakışan stillerde masa lambalarını incelemek için hemen Tekzen’e göz atabilirsiniz.

Masa Lambası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çalışma lambası alırken dikkat edeceğiniz ilk nokta lambanızı kullanacağınız yerdir. Etkili bir şekilde aydınlatma için tercih edilmesinin yanı sıra bazen de dekoratif olarak da kullanılabiliyor. Banker lambası çeşitlerinden Roy Aydınlatma Masa Lambası dekor için sıklıkla tercih edilen masa üstü lambaları arasında yerini alıyor. Ayrıca masa lambanızı alırken dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri de lambanızı üzerinde kullanacağı masanın büyüklüğüyle doğru orantılı olmasıdır. Küçük masalar için büyük bir lamba hem gereksiz yer tutacağı gibi fazla aydınlatma sağlamasıyla gözünüzü rahatsız edebilir ve masanızda orantısız bir duruma sebep verebilir. Bu nedenle büyük bir masa için daha büyük ders çalışma lambası modellerinde biri olan Nisa Aydınlatma Dekoratif Spiralli Masa Lambası Gri ve daha küçük masalar için ise daha işlevsel olabilecek şarjlı masa lambası seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Masa Lambası Hangi Renk Olmalı?

Masa lambanızın rengine karar verirken de parlak bir ışığa mı yoksa daha soft bir ışığa mı ihtiyacınız olduğunu belirlemenizdir. Dekor amaçlı bir masa üstü lamba tercih ediyorsanız soft aydınlatmalar olan daha düşük voltajlı ışıklara yönelerek tasarruf yapan LED ampullerle daha verimli bir aydınlatma sağlayabilirsiniz. Çok ayrıntılı bir iş üzerinde çalışıyorsanız ve her bir detayı görmeniz gerekiyorsa yüksek voltajlı ampuller sizin için iyi bir seçim olacaktır. Soğuk renk bir ampul beyni uyarırken aynı zamanda üretkenliği artırır. Sıcak renk ise hoş bir atmosfer yaratırken yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Göz hem parlak ışıklarda hem de loş ışıklarda daha çabuk yorulur. Bu sebeple uzun süre çalışmanız, ödev yapmanız veya kitap okumanız gerektiğinde gözlerinizi rahatsız etmeyen ve sizi yormayacak 6W LED ampuller en uygun seçenektir. Daha küçük detaylı işler için 8W ya da 9W ampulleri tercih edebilirsiniz.

Kitap Okuma Lambaları

Elektrik ve aydınlatma kategorisinde yer alan kitap okuma lambaları da geç saatlerde kitap okumayı sevenler için çok güzel bir seçenekken aynı zaman da kitaplarla arası iyi olanlara alınabilecek iyi bir hediye seçeneğidir. Kitap okuma lambası çeşitleri ister gözlük olarak ister kitabınızın kenarından mandallayarak tercih edebileceğiniz mandallı spot lamba modellerinden kitabınızı en rahat okuma stilinize göre bir tercih yapabilirsiniz. İster çalışma masanızda işlerinizi halletmek için masanızın kenarına mandalı kullanarak sabitleyebileceğiniz gibi isterseniz yatak başlığınıza sabitleyerek kitap okumak için tercih edebileceğiniz mandallı lambalara göz atabilirsiniz.

Başucu Lambalarıyla Yatak Odalarına Renk Katın

Masa lambası modellerinden bir diğeri de başucu lambası modelleridir. Başucu lambaları odayadekoratif bir hava katar. Yatak odalarında çoğu zaman bulunan başucu lambalarından Agromak masa lambası Tekzen’de en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Başucu lambalarının farklı seçenekleri minimal tasarımları ve aynı zaman da klasik modelleri bulunurken çocuk odası için çocuğunuzun sevdiği çizgi film figürlü lambalara göz atabilirsiniz. Tekzen masa lambası farklı tasarım, renk, boyutlarıyla odalarınıza uyum sağlayacak şık masa lambalarını hemen şimdi inceleyebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT