Toplam 19 üründen, 1-19 arası gösteriliyor.

Kapı Kolu Modelleri Tekzen'de!

Kapılar her ne kadar kapalı ortamları birbirinden ayırmaya veya dışarıya açılmaya yarayan işlevsel yapılar olsa da model ve tasarımlarıyla kullanılan alanların dekorasyonuna da katkı sağlamaktadır. Özellikle kapı kolu bir kapının tasarımını etkileyen en büyük etkenlerden biridir. Hem kullanım rahatlığı hem de tasarımsal açıdan çeşitli bir ürün yelpazesine sahip olan Tekzen kapı kolu kategorisinde de kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmaktadır.

Kapı Kolu Modelleri Nelerdir?

Kapı kulpları ve kolları farklı model, renk ve desenlere sahip geniş bir ürün skalası sunmaktadır. Modeller arasında pirinçten üretilen parlak metal görünümlü modelleri, ahşap ve ağaç desenli seçenekleri, oyma veya işlemeli alternatifleri ve daha pek çoğunu bulabilirsiniz. Bu ürünlerin yanı sıra topuzlu ve kilitli seçenekler de popülerleşen ürünler arasındadır. Chef Topuzlu Kilit Pirinç Saten -3871 renklere sahip ürünleri kullanarak siz de kapılarınıza ve odanıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Topuzlu Kilit Sarı ve parlak renkli seçenekler de daha çok gösterişli bir dokunuş yapmak isteyen kullanıcılar tarafından beğenilmekte ve kullanılmaktadır.

Sağlam Kapı Kolu Nasıl Seçilir?

Kapı kolları seçilirken öncelikli olarak bakılması gereken husus kapınıza uygun bir model olmasıdır. En sağlam modeli de seçseniz eğer kapınıza uygun değilse işlevsel olmayacağı için bakılacak ilk şey seçtiğiniz modelin kapınıza uygun olup olmadığıdır. Ardından kullanım alanına göre farklı materyaller tercih etmektedir. Örneğin dış kapılarda çoğunlukla demir, metal, çelik gibi daha güvenli ve kilitlere sahip modeller tercih edilirken kapalı alanlarda ahşap gibi diğer materyallerden üretilen seçenekleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kulplar veya kolların sağlam olması için aynı zamanda yüksek kaliteli malzemeden üretilmesi gerekmektedir. Bu tarz ürünlerde kaliteli pirinç malzemeyi tercih edebilirsiniz.

Kapı Kolu Takmak ve Sökmek

Yuvarlak kapı kolu veya kulplu modeller fark etmeksizin sökme işlemi hemen herkes tarafından yapılabilecek çok da zor olmayan bir işlemdir. Öncelikle kapı aynasını çevirerek çıkarmanız daha sonra oda kapı kolu üstünde bulunan vidaları sökmeniz gerekmektedir. Sökme işlemi oldukça kolay olan kolları takmak için de kilit kısmı düzgün bir şekilde belirlenmeli, karşılık gelen kısmı işaretlenmelidir. Farklı derinliklere sahip modelleri takarken derinliklerine dikkat etmeli ve uygun derinlikte delmelisiniz. Daha sonra kilidi bu derinliğe yerleştirerek menteşeleri vidalayabilirsiniz. Menteşe modelleri içerisinde farklı renk ve modellerde birçok seçeneği bulabilir, kapınıza en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz.

Kapı Kolları ve Diğer Aksesuarları

Kapı ve Mobilya Aksesuarları hem daha dekoratif bir kapıya sahip olmanızı hem de işlevsel şekilde kullanım imkanı elde etmenizi sağlamaktadır. Bu aksesuarlar içerisinde yer alan ve küçük ancak etkili koruyuculuk sağlayan kapı stoperleri duvarlarınızın çizilmesini ve kulpların iz yapmasını engellemektedir. Buna ek olarak kapılarınızın duvara çok şiddetli çarpması da bu yumuşak malzemeli stoperler aracılığı ile önlenmektedir. Hem gürültü oluşumunu hem de çarpmaya bağlı hasar oluşumunu yumuşatan bu ürünlerin kullanımı günden güne daha da yaygınlaşmaktadır. Diğer bir aksesuar ise kapı numaralarıdır. Çoğunlukla dış kapılarda kullanılan bu ürünler dairenizi numaralandırmanızı sağlamaktadır.

Kapı Kolları Tekzen’ de Kalitenin Kapılarını Açıyor

Dış veya iç kapı kolu fark etmeksizin bu ürünleri bulunduğunuz alanın tasarımına katkı sağlamak için, güvenliğiniz için ve pratik kullanım için özenle tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Mobilyalarınızın veya kullandığınız odanın renklerine uygun hatta farklı desen ve modellerde çeşitli ürünler, ürün yelpazesinde yer almaktadır. Bunlardan en uygun olanını kapı kolu fiyatlarını da dikkate alarak tercih edebilirsiniz. Bakımını düzenli olarak yapacağınız kolları uzun süreler boyunca güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz. Siz de bu kollara, kulplara ve ispanyolet gibi diğer aksesuarlara Tekzen üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT