Toplam 37 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Kapı Kolları


Kapı Kolu Modelleri


İş yeri ve ev gibi kapalı ortamlara şıklık katan kapıların temel unsuru olan kapı kolları; kapıların kilitlenmesi, açılıp kapanması gibi önemli görevlere sahiptir. Kapı ve mobilya aksesuarları kategorisi içerisinde evinize uygun birbirinden şık oda kapı kolu modelleri bulabilirsiniz.


Kapınıza Uygun Kapı Kolu Nasıl Seçilir?


Kapı kolu seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan bir tanesi, kapı kolu malzemesinin dayanıklı olmasıdır. Pirinç, alüminyum, zamak ve sac ayna gibi farklı malzemelerin kullanıldığı kapı kolu modelleri içerisinden evinize en uygun ürünü seçmelisiniz. Çelik kapı kolu yaygın olarak kullanılırken, genelde en dayanıklı olarak bilinen malzeme pirinçtir.

Tekzen' de karşınıza çıkan birbirinden şık kapı kolu seçenekleri içerisinden evinizdeki mobilyaların tarz ve modeline uygun bir ürün seçmelisiniz. Ürünler içerisinde şık ve taşlı modeller bulabileceğiniz gibi düz ve keskin hatlara sahip olan veya oval kesimi olan modeller de bulabilirsiniz.


Kapı Kolu Nasıl Sökülür?


Topuz kapı kolu da dahil birçok kapı kolu modelinde kolu sökme işlemi oldukça kolaydır ve evdeki ekipmanlarla kolaylıkla yapılabilir.. Kapı kolunu sökme işleminde öncelikle kapı aynası da denilen ve kapı kolunun üst kısmında bulunan halka şeklindeki kısım dikkatli bir şekilde çevrilerek yerinden çıkarılır.

Kapı aynası çıkarıldıktan sonra kapı kolunda bulunan vidalar sökülmelidir. Vidaların sayısı ve ve bulunduğu yer, kapı kolu modeline bağlı olarak değişiklik gösterir. Vidaları sökmek için önemli olan vidalara uygun bir tornavida seçilmesidir.


Kapı Kolu Nasıl Takılır?


Kapı kulpları takılırken öncelikle kapı kilidinin doğru pozisyonda olmasına özen gösterilmelidir. Bunun için kapı kapatılarak kilit kısmının karşısına gelen bölge kapı üzerinde işaretlenmelidir. İşaretlenen bölge üzerine kapı kulpu konularak kapı mandalının nereye geleceği işaretlenmelidir.

Kapı mandalını işaretlerken kilidin derinliğine de özen gösterilmeli ve kapı üzerine dikkatlice işaretlenmelidir. Kapı topuzuna uygun bir delme aleti kullanılması önemlidir. Daha sonra delme aleti kullanılarak kapı işaretlenen derinliğe kadar delinmelidir. Delme işlemi bittikten sonra kapı kilidi açılan oyuğa yerleştirilir ve düzgünce vidalanır.


Kapı Kolu Nasıl Yağlanır?


Kapı kulpları içerisinde bulunan menteşelerdeki yağlar uzun süre kullanımlar sonucunda tükenerek kapılarda gıcırtılara sebep olabilir. Kapı yağlama işlemi için eğer kilit kısmı yerinden çıkarılabiliyorsa çıkarılmalı ve yağlama işlemi yapılmalıdır. Çıkarılamıyorsa da yerinde yağlama işlemi yapılmalıdır.


Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT