Toplam 33 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Jeneratörler


Jeneratör Çeşitleri

Kesintisiz elektrik enerjisine ihtiyaç duyanlar ya da elektrik erişimi olmayanlar için tek doğru çözüm olan jeneratörler bir başka enerji biçimi elektrik enerjisine çeviren makineler grubundadırlar. Evlerde tercih edebileceğiniz ev tipi jeneratörler elektrik kesintilerinden mağdur olmanızın önüne geçer.

Jeneratör Markaları Nelerdir?

Jeneratör satın alma aşamasında farklı markalar tüketicilerin karşısına çıkacaktır. Öncelik ise markadan önce her zaman jeneratörün gücünde olmalıdır. Örneğin 3.5kva jeneratör ev ve enerji ihtiyacı az olan alanlarda verimli olacakken, daha büyük işletmeler için enerji üretimi yüksek jeneratör çeşitleri seçilmelidir.

Federal Power, Yamaha, Honda, Black&Decker, KL gibi markalar dilediğiniz jeneratörü bulabilmeniz için onlarca model ile karşınıza çıkacaktır. Bütün bu ve diğer markaların benzinli, dizel ve şarjlı jeneratör çeşitleri ile ihtiyacınız olanı bulabilirsiniz.

Jeneratör Çeşitleri Nelerdir?

Jeneratör çeşitleri çoğunlukla kullandığı yakıt tipine göre ayrılır. Yoğun olarak ise benzin ve dizel yakıtla çalışan jeneratörler tercih edilir. Ayrıca çalışma prensibine ve kullanım yerine göre de jeneratör seçenekleri belirlenebilir. Yüksek ses istemeyenler sessiz jeneratör modellerine yönelerek tam kendilerine göre bir ürün bulabilirler.

Şarjlı jeneratör sistemleri de seçilebilecek ürünler arasındadır. Taşınabilir jeneratörler ise portatif olmaları bakımından büyük bir avantaj sağlar. Jeneratörlerden verimli kullanılmasının temellerinden birisi de gerektiği şekilde montajının yapılmasıdır. Uzun süre kullanılmayacağı dönemlerde ise içindeki yakıtın boşaltılması gerekir.

Jeneratör Seçimi Nasıl Yapılır?

Jeneratör seçimi kullanılan elektrikli aletlerin ihtiyacı olan gücün belirlenmesi ile yapılır. Ev ve iş yerleri için kullanılacak jeneratörler bu nedenle farklılık gösterir. Fazla enerjiye ihtiyaç duyulmayan alanlarda küçük jeneratör modelleri tercih edilebilir.

Fabrika, imalathane gibi makinelerin daha yoğun kullanıldığı alanlarda ise yüksek enerji üretebilen jeneratör çeşitleri daha uygun olacaktır. Kullanılan her elektrikli aksamın enerji tüketimi hesaplanarak bunları çalıştırabilecek jeneratörün üretmesi gereken güç belirlenir. Uygun olmayan jeneratörlerin kullanılması halinde istenen verim elde edilemez.

Elektrik Kesilmelerinden Etkilenmeyin

Bir kere satın alındıktan sonra uzun yıllar enerji sorunuzu ortadan kaldıracak jeneratörler Tekzen ile sizlerle buluşuyor. Hırdavat & El Aletleri kategorisinde bulunan küçük jeneratör, benzinli ve dizel jeneratörler arasında karşılaştırma yapma olanağınız da mevcut.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT