Toplam 37 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Kompresörler


Hava Hortumu Spiral 15m
Hava Hortumu Spiral 15m
Temin Edilemiyor
KLPRO KLHJ2 Hava Jakı
KLPRO KLHJ2 Hava Jakı
Temin Edilemiyor

Komprasör Çeşitleri

Gaz basıncını olması gerektiği ideal düzeyde tutan hava komprasörü zengin ürün seçenekleri ile Tekzen güvencesinde satışa sunuluyor. Stanley gibi bu alanda kalitesi ile tanınan pek çok markanın ürününü rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Komprasör Nedir Ne İşe Yarar?

Hava ya da gaz basıncını koruma işlemi için yardımcı olan komprasör aynı zamanda tek kademe sıkıştırma yapabiliyor. Bunun yanı sıra kademeli bir biçimde artırılma imkanına da sahiptir. Mini kompresör modelleri ise ebatları sayesinde rahatlıkla taşınabiliyor. Elektrikli hava komprasörü, tek başına ya da tribün yardımı ile de çalışabiliyor.

Basınçlı bir hava ihtiyacı duyulan ortamlarda büyük bir kolaylık sağlamakta olan komrasörler satın alınırken de kullanılacak olan işe uygun biçimde seçilmelidir. Böylece daha fazla verim alma imkanı da elde edilmiş olacaktır.

Komprasör Modelleri Nasıl Çalışır?

Basınç ve motor gücü farklılık gösteren komprasör seçenekleri bulunuyor. Komprasörlerin çeşitlerine göre çalışma prensipleri de farklılık gösterebiliyor. Dinamik bir özelliğe sahip olan Maestro marka ürünler havayı tribün yardımı ile yüksek hıza getiriyor. Daha sonra ise bu hız kademeli olarak düşürülerek basınç elde ediliyor.

Pozitif deplansmanlı bir kompresör ise belli bir hacim içerisinde havanın sıkıştırılması ile elde ediliyor. Bu işlem hava sıkıştırma haznesi ile sağlanabiliyor. Farklı çalışma prensipleri olduğundan ürünler temin edilirken uygun seçeneğin tercih edilmesi gerekiyor.

Komprasör Nasıl Hava Üretir?

Özellikle endüstriyel alanda sıklıkla kullanılmakta olan hava komprasörü çeşitleri ile elde edilen hava pek çok yerde kullanılıyor. Hareketli ve hareketsiz iki spralin arasında sıkışan hava ortamdaki hacmin daralması ile elde edilir.

Havanın bulunduğu alanın içindeki hacmin giderek daraltılması ile elde edilen sıkıştırılmış hava özellikle oto lastiklerinin basıncını sağlamak için de günlük hayatta sıklıkla kullanılıyor. Hava komprasörü mini modeller taşınabilir yapısı ile de pek çok alanda kullanılıyor. Kullanım alanına göre zengin bir ürün gurubu bulunuyor.

Komprasör İçin Nasıl Yağ Kullanılır?

Çalışma performansını optimize edebilmek adına küçük kompresör modelleri için yağ kullanımı önemlidir. Doğru yağ tercihi ve düzenli değişim ürünlerin verimli bir biçimde uzun yıllar kullanmanın en önemli şartları arasında yer alıyor. Hırdavat ve el aletleri içerisinde aradığınız makineleri ve yağları bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT