}
Toplam 34 üründen, 1-34 arası gösteriliyor.

Maske ve Gözlükler


Yüz Koruma Siperliği
Yüz Koruma Siperliği
Temin Edilemiyor
Agromak - 113262 Baş Kaynak Maskesi
Agromak - 113262 Baş Kaynak Maskesi
Sadece Mağazada
24,99 TL
Kaynak Maskesi Plastik - 113483
Kaynak Maskesi Plastik - 113483
Sadece Mağazada
10,99 TL

Maske ve Gözlük Modelleri

İnsan vücudundaki en hassas organlardan biri olan gözler, dış çevreden daha çabuk etkilenirler. Bundan dolayı gözleri gaz, toz, erimiş metal veya yüksek sıcaklığa karşı koruyucu gözlükle korumak gerekir. Kaynak gözlüğüne Tekzen.com üzerinden kaynakçı gözlüğü kategorisinde ulaşabilirsiniz.

İş Güvenliği Gözlük Standartları Nelerdir?

Göz koruma ekipmanları içinde bulunan koruyucu gözlükler belirtilen riskler ve oluşabilecek tehlikelere karşı gruplandırılmıştır. Yapılan işlere uygun olarak koruyucu iş gözlüğü kullanmak büyük önem arz etmektedir. Tekzen.com uygun fiyat, kaliteli, gözler için uygun malzemelerden yapılmış, dayanıklı ürünleri bulabileceğiniz bir sitedir.

Yapılan bilimsel araştırmalar sonuncunda iş gözlüğü kullanımı büyük oranda iş kazalarının önüne geçtiği görülmüştür. Koruyucu gözlükler yapılan işlemlere göre farklı tip ve boyutlarda üretilmiştir. Bunlardan bazıları kapalı gözlük, lazer ışını gözlüğü, ultra-viyole, görünür radyasyon gözlükleri, ark kaynağı maskeleri ve baretleri şeklinde gruplandırılmıştır.

İş Güvenliği Gözlük Kullanımı

Yeni yayınlanan iş güvenliğinde gözlük kullanımı önemi ve zorunluluğu getirmiştir. Kaynakçı gözlüğü bu yasalar beraber kullanımı zorunlu hale gelmiştir. Tekzen.com sitesinde gözlükler hafif ve spor bir görüme sahiptir. Ayrıca burun kanatlarını korumak amacıyla korunma desteği bulunur. Hafif yapıları sayesinde ise uzun süre kullanmaya imkan tanır.

Güvenlik gözlüğü inşaat ve yapı, maden, temizlik, otomotiv ve taşımacılık, lojistik ve depolama gibi farklı alanlarda geniş bir kullanıma sahiptir. Birçok gözlük polikarbonat maddesinden yapılır. Çünkü cam gibi maddelerin kırılma oranlarına göre daha dayanıklıdır.

İş Güvenliği Maske Standartları Nelerdir?

İş güvenliği konusunda maske ve koruyucu gözlük seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekir. Yanlış seçimler de göze zarar vermektedir. Bunun için yapılan işe göre gözlükler seçilmelidir. Darbelere karşı dayanıklı,net bir görüntü ve uzun süreli kullanıma imkan verilmelidir.

Koruma gözlüğü Tekzen.com üzerinde bazı modelleri ayarlanabilir saplara ve lenslere sahiptir. Hatta bazı modellerde gözlük ipi deliği bulunur. Antifog özellikleri sayesinde buğulanma yapmazlar. Kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlar. Silikonlu burun destekleri sayesinde ürünlerin kullanım sürelerini arttırabilmek mümkündür. Bazı modellerde ise kafa bantları bulunur.

koruyucu yüz maskesi hakkında kısa bilgi

İş güvenliği sadece iş gözlüğü ile sınırlı kalmamaktadır. Bunun yanında baş kaynak maskesi gibi yüzü tamamıyla kapatan ürünler mevcuttur. Maske kaynak veya benzeri işlerde ortaya çıkan kıvılcım, zararlı ışınlar ve ortaya çıkan çapaklara karşı korur.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT