Toplam 3 üründen, 1-3 arası gösteriliyor.

Maske ve Gözlükler


En Kullanışlı İş Gözlüğü Çeşitleri Tekzen'de!

İş güvenliği, iş yerlerinde operasyon esnasında işten kaynaklanan kazaların önlenmesi anlamında çalışanların sağlığına zarar gelmemesi için kıyafet ve davranış anlamında konulan sistemli ve bilimsel kurallardır. İş güvenliği kıyafetleri; tulum, mont, ayakkabı, gözlük, süperlik, eldiven gibi kıyafetleri kapsamaktadır. İş gözlüğü de bu anlamda önemli "iş güvenliği kıyafetleri" arasındadır. Çalışma esnasında gözünüze gelebilecek ateş kıvılcımı, zehirli hava, asidik ya da bazik sıvıların gözünüzle temas etmesini önler. Bu aşamada taktığınız iş güvenliği gözlüğünün gözünüzle uyumlu olması büyük önem taşımaktadır.

İş Güvenliği için Gözlük Modelleri

"Çapak Gözlüğü Şeffaf" modelleri iş esnasında gözünüze gelebilecek çapaklara karşı gözüne bir koruma sağlar. Dayanıklı yapısı sayesinde gözünüze temas edebilecek zararlı maddeleri engeller. Ayrıca şeffaf bir yapısı olduğu için görüşünüzde bir renk değişimi yaratmaz. Kızılötesi vb. göze zarar verebilecek ışınlara maruz kaldığınız bir ortamda kullanmanız önerilmez. Örneğin; tam kapalı iş gözlüğü, göz çevrenizi tamamen kapatan ve kafa arkasından geçirilen bir gözlük türüdür. Göz çevresini tamamen kapatması sayesinde gözünüze doğrudan ya da dolaylı şekilde gelebilecek zararları engelleyecektir. "Starline Koruyucu İş Gözlüğü 12'li G-004-C" modellerine Tekzen kalitesiyle ulaşabilirsiniz.

İş Gözükleri Çeşitleri

Toz gözlüğü, talaş, tuğla, kiremit vb. maddelerin veya farklı maddelerin yaratıkları tozun gözünüze kaçmasını engeller. Bu işlevi yerine getirebilmesi için gözlük ve göz çevresi etrafında boşluk olmaz. Toz gözlükleri bir bant aracılığıyla kafaya geçirilerek kullanılır. Kullanılan bu bantın genişliği ayarlayabilir şekilde üretilmiştir. Kafanıza uygun şekilde ayarlayabilirsiniz. Bununla beraber "gaz ve toz maskeleri" kullanarak da akciğerlerinize toz kaçmasını engelleyebilirsiniz. Gaz ve toz maskeleri cerrahi maskeler, FFP3 maskeler, ventilsiz katlanır toz maskeleri şeklinde örneklendirilebilir. Gözlük ve maske dışında ihtiyaç duyabileceğiniz iş güvenliği kıyafetleri Tekzen Kalitesiyle sizlere sunuluyor. Sağlığınız iş güvenliği önlemlerini uygulamak çok önemlidir.

Profesyonel Yangın Gözlükleri

Özellikle fabrikalarda yanlış bir işlemden ya da havanın sıcaklığından dolayı iş yerinde yangın çıkabilir. İstenmeyen bir durum olsa da her an yangın riskiyle karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda profesyonel yangın gözlüğü, yüksek ısının gözünüzü yakmasını ve kurutmasını engelleyerek göz sağlığınızı korur. Ayrıca çalıştığınız ortamda yine kullandığınız iş makineleri fazla sıcak veya kesici olabilir. Bununla beraber cildinize zarar verebilecek maddelere de direkt temas ettiğiniz durumlarda "iş eldivenleri"ellerinize koruma sağlayacaktır. Çalışma esnasında çıkabilecek tehlikeler ve uyarılar için "ikaz ve işaretleme bantları"nın kullanımı hayati önem taşımaktadır.

Kaynak Gözlüğü Kullanımı

Kaynak gözlükleri kaynak yaptığınız esnada kullanımı çok önemlidir. Kaynak gözlükleri genel itibariyle renkli camlara sahiptir. Kaynak işlemi sırasında etrafa saçılan çapaklar kontrol edilemez. Gözünüze herhangi bir parçanın gelmesi, göz sağlığınıza ciddi anlamda zarar verebilir. Aynı zamanda kaynak işlemi yapılırken ortaya çıkan yüksek sesi engellemek amacıyla "iş güvenlik kulaklığı" kullanılması gerekir. Herhangi bir yangın durumunda sıradan ayakkabılar yerine "koruyucu iş ayakkabıları" giymek yangından daha az hasar almanızı sağlar. Kaynaktan sıçrayacak parçaların ayakkabınıza zarar vermesini önler.

Tekzen Hırdavat Ürünleri ve Ev Aletleri

İnşaat, fabrika gibi çalışma ortamlarında baret takmak kafanıza alabileceğiniz darbelerin zararını azaltır. Baretinizle beraber aynı zamanda koruyucu iş gözlüğü kullanmanız çalışma ortamında karşılaşabileceğiniz kazalardan daha az zarar almanızı sağlar. Tekzen ayrıcalığıyla ihtiyacınızı karşılayacak "baret çeşitleri" inceleyebilirsiniz. Yalnızca iş ortamında değil evinizde de tadilat ve tamirat işleri gerektiren problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bozuklukları gidermek için ihtiyaç duyduğunuz alet çantası, elektrikli matkap gibi "hırdavat ürünleri ve el aletleri"ürünlerini Tekzen’de bulabilirsiniz!

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT