Toplam 2 üründen, 1-2 arası gösteriliyor.

Kapı Hidrolikleri


Kapı hidrolikleri; kapı arkasına yerleştirilen, kapının açılmasına, kapanmasına veya istenilen hızda hareket etmesine olanak tanıyan aparatlardır. Kapı hidrolikleri, ivmelenme esnasında dengeleyici vazifesi görerek kapının aynı hızda açılıp kapanmasını sağlar. Basınçlı hazne içinde yer alan hidrolik yağlar ile çalışan manuel kapı hidroliği, mekanik gücün stabilize edilmesine yardımcı olur. Günümüzde, burma yay sistemi ile çalışan aparatların yerine, hidrolik sistemler ile çalışan modern mekanizmalar daha fazla tercih edilir. Kapı hidrolik çeşitlerinin hem estetik olarak daha şık hem de kullanışlılık açısından daha verimli olması, birçok mekanda hidrolik mekanizmaların kullanılmasını daha cazip hale getirmiştir.


Kapı ve mobilya aksesuarları kategorisi içinde bulabileceğiniz kapı hidrolik modelleri; farklı fonksiyon, renk, ebat ve özelliklere sahiptir. Kullanacağınız kapının genişliği, ağırlığı ve kullanım yoğunluğuna göre, geniş ürün yelpazesi içinden seçim yapabilirsiniz. Kapı hidroliği montajı, son derece kolaydır. Kapı hidroliği bağlantı aparatlarını kullanarak ürünü kapının alt, üst veya yan kısmına kolaylıkla monte edilebilirsiniz.


Kapı hidrolik ayarı sayesinde kapının açılış ve kapanış hızı istenilen seviyelerde ayarlanabilir. İnsanlara zarar verebilecek çarpma etkisi veya rüzgardan dolayı sürekli kapanma durumu kapı hidroliği ile önlenebilir. Kapı hidrolikleri aynı zamanda otomatik olarak kapıyı kapattığı için, kışın soğuk havanın içeriye ulaşmasını önleyerek enerjiden tasarruf edilmesine de yardımcı olur. Sıcak dönemlerde ise, hava sirkülasyonu sağlamak için hidroliği kilitleyerek, kapının tamamen açık kalmasını sağlamak mümkündür. Sayfa içinden Sanex, Kalekilit, BMX ve Yale gibi markalara ait modelleri detaylı olarak inceleyebilir; Tekzen güvencesi ile dilediğiniz ürüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT