Toplam 4 üründen, 1-4 arası gösteriliyor.

Ayakkabı ve Çizmeler


İş Güvenliği Çizme ve Ayyakkabıları

Dünya genelinde tüm iş yerlerinde birçok irili ufaklı iş kazası meydana gelebiliyor. Bu iş kazalarına sebep olarak uykusuzluk, özensizlik ya da dikkat dağınıklığı gibi pek çok unsur gösterilebilir. Böylesi durumlarda iş çizmesi ya da plastik çizme kullanmanız sizi kurtaracaktır.

İş Güvenliği Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Sarı çizme ya da pars ayakkabı gibi iş güvenliği amacıyla tercih edilen ayakkabılarda en önemli etkenlerden biri taban korumasıdır. İş yerinde giydiğiniz ayakkabının kayma ihtimali hem sizin, hem de başkalarının zarar görmesine yol açabilir. Bir diğer etken ise ayakkabı yapımında kullanılan malzemedir.

Ayaklarınızı korumak adına demirden yapılmış bir ayakkabı giymeniz de akıl kârı değildir elbette. Bu sebeple hem hafif hem de güçlü materyaller kullanılarak uygun bir iş ayakkabısı üretilebilir ancak bu alanda müşteriler için pazar seçeneği kısıtlıdır.

İş Güvenliği Ayakkabısı Kullanımı

Plastik çizme de dahil olmak üzere kullanılan tüm iş ayakkabıları, günlük yaşamda giyilen ayakkabılara göre daha ağır ve havasız olabiliyor. Korumayı üst seviyede tutabilmek için bu ayakkabılarda, spor ayakkabılarında olduğu gibi havalandırma delikleri bulunmuyor. Bir işçi, ayakkabıyı gün içerisinde çalıştığı süre boyunca giymek durumunda kalıyor.

Güvenliğin yanı sıra, ayak sağlığı da göz önüne alınırsa, işçilerin mola süreleri içerisinde iş ayakkabılarını çıkarmaları uygun görülüyor. Ancak bir işçinin mola süresini geçirdiği yer, iş alanı ile aynıysa, iş ayakkabısını giymeye devam etmesi gerekiyor.

İş Ayakkabıları ve Isı

İş ayakkabılarının, hangi çalışma şartlarında kullanılabileceği üretilmeden önce net olarak bilinmiyor. Yani ayakkabının kullanıldığı yerin ısı, çok yüksek ya da çok düşük olma ihtimali taşıyor. Bu sebeple iş çizmesi üretimi sırasında, her iki durum da hesaba katılıyor.

Sıcaklık dayanıklılığı için tekzen çizme tabanı belirli bir dereceye kadar ısıtılıyor. Taban bir süre aynı yüksek ısıda tutuluyor ve sağlamlığı test ediliyor. Soğuğa karşı direncini belirlemek için de tabandaki astarın ısısı bir süre düşük bir ısıda sabitleniyor. Daha sonra astarın durumu kontrol ediliyor.

İş Ayakkabıları Bakımı Nasıl Olmalı?

İş ayakkabılarının kullanım süresini uzatmak adına bakımına önem vermek gerekiyor. Dış mekanda kullanılan inşaat çizmesi gibi ayakkabıların üzerinde oluşacak kir tortularını önlemek üzere düzenli temizlik yapılmalıdır. Ayak hastalıklarından korunmak adına işçinin yalnızca kendi ayakkabısını giymesi ve pamuklu çorap tercih etmesi gerekir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT