Toplam 11 üründen, 1-11 arası gösteriliyor.

Kaynak Makinaları

Kolay taşınabilir detaylara sahip olan kaynak makinası çeşitleri, farklı özellikler ile ön plana çıkmaktadır. Zengin ve kaliteli bir ürün grubuna sahip olan elektrik kaynak makinası modelleri, dışarı kullanımı için de uygundur.

Kaynak Makinası Nasıl Olmalı?

Bosch kaynak makinası gibi farklı markaların ürünlerini rahatlıkla bulabileceğiniz seçenekler arasından tercih yapılırken kullanılacak olan alanın dikkate alınmasında yarar bulunmaktadır. Özellikle yüksek verim beklentisi olanlar için inverter motorlu ürünler ideal olacaktır. Hafif ve kompakt yapıda olan modeller de rahat taşınabilmektedir.

Kaynak makinelerinin aşırı ısınmadan kaynaklanan problemleri engelleyebilmesi için fan özelliğinin de bulunması büyük bir kurtarıcı niteliğindedir. Kaynak ve şebeke kablolarının uzun olması ise performanstan ödün vermek istemeyenler için ideal bir özelliktir.

Kaynak Makinası Nasıl Kullanılır?

İki metali güçlü biçimde birbirine bağlamak için kullanılan kaynak makineleri farklı özellikler ile üretiliyor. Mini kaynak makinası ya da elektrik kaynak makinesi gibi modelleri bulunan ürünlerin kullanımları da farklılık gösterebilmektedir. Kaynak makineleri ile çelik, alüminyum ve bakır gibi maddeleri birbirine bağlamadan önce elektrot seçimin yapılması gerekmektedir.

Kütle terminalinin kaynak işlemi başlamadan önce ürüne bağlanması gerekmektedir. Kaynak yapılırken elektrotun kademeli olarak düşürülmesine de dikkat edilmelidir. Ark boşluğunun doğru bir biçimde ayarlanabilmesi ana metalin yeteri kadar ısınmasını sağlayacaktır.

Kaynak Makinesi Neye Göre Seçilir?

inverter kaynak makinası seçimi yapılırken kullanım alanları ve ihtiyaçlar göz önüne alınmalıdır. Profesyonel bir kaynak makinesi tercih edecekseniz metal ark kaynağı yapan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler hem iç hem de dış kullanım için uygundur.

Demir dışındaki metallerin ince kesitleri için yapılacak olan kaynak işlemleri için TIG kaynağı yaygın olarak tercih ediliyor. Açık havada ve rüzgarlı ortamlarda verim sağlayabilmek içinse MIG kaynak makinesi kullanılmaktadır. Hırdavat & El Aletleri kategorisinde kaynak makinelerinin yanı sıra bu alanda ihtiyaç duyulabilecek pek çok tamamlayıcı ürünü de bulabilirsiniz.

Kaynak Makinalarında Fiyat Seçenekler

Tercih edilirliği yükse inverter kaynak makinası, fiyat bakımından çeşitlilik göstermektedir. Fiyatlarda görülen çeşitliğin temel nedeni ise makinelerin sağlamış olduğu faydadır. Ürünlerin gücü, markası, kullanım amacı ve performansı da fiyat farkını ortaya çıkarıyor. Buna rağmen Tekzen'de her bütçeye uygun bir model bulunmaktadır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT