Toplam 81 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Avuç Taşlamalar


Avuç Taşlama Modelleri

Avuç içi taşlama makinası sıklıkla sektörel işlerde kullanılmasına karşın artık çok yönlü ve kolay kullanımları ile evlere de taşınmış durumdadır. Farklı uygulamalar için birçok model bulunmaktadır. Spiral makinası da denilen bu el aletlerinin sabitlenmiş veya hafif kullanımlı modelleri de mevcuttur.

Avuç Taşlama Ne İşe Yarar?

Su kullanımı olmadan fayans, metal, mermer ve beton gibi yüzeyleri; kesim, taşlama, pas temizleme ve parlatma gibi birçok alanda kullanılmaktadır. İki el kullanıma uygun olan bu aletlerin daha pratik kullanımı için tek el kullanımlı modelleri de mevcuttur. Bunlara da avuç içi taşlama denilmektedir. En güvenli ve uygun avuç içi taşlama Tekzen mağazaları veya tekzen.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Spiral taşlama makinası olarak da adlandırılan taşlama makinası maksimum kontrol için tezgaha sabitlenmiş olarak da bulunmaktadır. Ayrıca taşlama, avuç içi taşlama, kalıpçı taşlama gibi daha hafif ve kullanımı daha pratik modelleri de mevcuttur.

Avuç Taşlama Ahşap Kesici Nedir?

Standart avuç taşlama makinaları ile uyumlu testereler kullanılarak ahşap kesimi yapılabilir. Spiral taşlama makinaları devir hızları ile doğrudan uyumlu olmayabilirler. Ciddi hasarların oluşmaması için devir hızını ayarlamaya dikkat etmek gerekmektedir. Uygun devir ayarları yapıldıktan sonra güvenli bir şekilde ahşap kesimi yapılabilir.

Makinaların maksimum devir hızları 13.000 olacak şekilde ayarlanarak diskin uygun kullanımı sağlanmalıdır. Bu devir üzerindeki kullanımlar ciddi olumsuzluklar oluşturabilir. Gereken devirlerin eşleşmesi güvenlik açısından önemlidir. Bu şekilde ahşap gibi materyaldeki ürünlerin kesimi uygun bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Avuç Taşlama ile Ahşap Zımparalama ve Diğer Aparatlar

Hırdavat ve el aletleri kategorisindeki avuç taşlama makinası ile ahşap kesiminin yanı sıra ahşap zımparalama işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ayarlamalarını yapmış olduğunuz makinanın devir uygunluk işlemlerinden sonra zımpara tabanı takılarak ahşap zımparala yapılabilir. Tüm makinalı çalışmalarda olduğu gibi bu işlem sırasında da gözlük, eldiven gibi gerekli güvenlik önlemleri almalısınız.

Avuç taşlama makinası için farklı işlemlerde kullanılan özel olarak üretilmiş taşlar, diskler,fırçalar ve zımpara tabanı, zımpara kağıdı, tutamak gibi birçok aparat mevcuttur. Yapılacak işleme göre uygun olan aparat hangisi ise onun kullanılması gerekmektedir. Bu aparatlar farklı bağlantılara sahip olabilirler. Bu yüzden alınacak aparatın makina ile uyumlu olup olmadığına dikkat etmek önemli noktalardan biridir.

Avuç Taşlamada Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle koruması olmayan makinalar kullanılmamalıdır. Jet taşı maksimum devir değeri iyi bilinmeli ve ona göre kullanılmalıdır. Aparatlar takılırken zorlama yapılmamalıdır. Aletin elektrik kordonu var ise işlem yapılacak bölgeden uzak tutulması gerekir. Takılacak bütün parçalar birleştirme öncesi iyice temizlenmelidir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT