Toplam 25 üründen, 1-25 arası gösteriliyor.

Merdiven Kaydırmaz Bantları


Kaydırmaz Bantlar

Büyük çoğunluğu atölye, laboratuvar gibi mesleki yerlerde olmak üzere, gün içerisinde küçük kazalar yaşanabiliyor. Çizgi filmlerde komik olan kayarak düşmek, gerçek hayatta maalesef acı verici olabiliyor. Önlem olarak kaydırmaz bant ya da yapışkanlı merdiven halısı kullanmak, sizi bu kazalardan kurtarabilir.

Kaydırmaz Bant Nerede Kullanılır?

Yalnızca iş yerleri değil, ev, okul gibi insan hayatının aktif geçtiği hemen her yerde kaydırmaz bant ihtiyacı doğabilir. Hastane gibi kamu binaları inşasında mermer gibi kaygan malzemeler kullanılır. Bu tarz sürtünmesi az olan ve kaydırmazlık özelliği olmayan zeminler, ıslandığında buz pistine dönüşürler.

Kaydırmaz bant hem iç, hem dış mekanlarda karşınıza çıkabilir. Ne kadar dikkatli yürüseniz de, özellikle ıslak veya kaygan malzemelerden yapılmış zeminler üzerinde kaymamak işten değildir. Çocukların hareketli enerjisi de göz önüne alınırsa, kaydırmaz banta oyun alanlarında da sıklıkla ihtiyaç duyulur.

Kaygan Zeminlerde Alınacak Önlemler Nelerdir?

Dikkat edilmesi gereken ilk nokta, zeminlerin kuru kalmasını sağlamak olacaktır. Çünkü bir zeminin ıslak olması, kayganlığını bir hayli artırmaktadır. Bunun yanı sıra, yapışkanlı merdiven halısı kullanıyor olsanız bile attığınız adıma her zaman dikkat etmelisiniz. Ayağınızı bastığınız yerden emin olarak yürümelisiniz.

Kullanılabilecek bir diğer önlem ise uyarı levhalarıdır. Hızlı hızlı yürüyor olsanız bile gördüğünüz uyarı levhası sayesinde yavaşlar ve o alandan daha dikkatli geçmeye özen gösterirsiniz. Levha olmazsa, ayağınız kayabilir ve kendinizi incitirsiniz. Kötü senaryolardan kaçınmak için Tekzen'in kaydırmaz bantlarına güvenebilirsiniz.

Merdivenlerde Kaydırmaz Bant Kullanımı

Merdivenler, yapıldığı malzemeler ve basamaklar arasındaki boşluklardan ötürü kayganlığa en müsait alanlardır. Özellikle basamaklar üzerinde toz birikmesi ile kayganlık artacaktır. Merdivenlerin uç kısımlarına yakın olacak şekilde kaydırmaz bant kullanmak iş yerlerinde ve okullarda birçok ufak kazayı engelleyecektir.

Kaydırmaz bant sıklıkla havuz kenarlarında bulunan merdivenlerde de karşınıza çıkar. Su geçirmeme özelliği sayesinde uzun ömürlü bir üründür. Havuz başındayken ufak bir ayak kaymasıyla sert zemine başınızı çarpabilir, ciddi yaralanmalara maruz kalabilirsiniz. Yalnızca bant kullanarak kendinizin ve çocuklarınızın havuz keyfini kötü sonuçlardan korumanız mümkün.

Kaydırmaz Bant Kullanmanın Önemi

Kaymaz bant kullanarak bir insanı ölümden bile döndürebilirsiniz. Bunu sadece ayağınızın kayması olarak düşünmeyin. Ayağınızın nerede kaydığı veya elinizde neler taşıdığınız da önemli. Maddi ve manevi zararları en aza indirmek ve güvenliğini sağlamak adına, kaydırmaz bant kullanmanın birçok faydası görülebilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT