Toplam 60 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Mengene, işkence


Mengene İşkence Aleti Modelleri

Mengene işkence aletleri, marangozluk işlemlerini kolaylaştıran önemli aletlerden biridir. Birbirinden çeşitli ve kullanışlı tüm bu ürünler Tekzen kalitesi ile sizlere sunuluyor. Yassı ağızlı ürünlerden mini aletlere kadar aradığınız her şeyi geniş ürün kataloğunda bulabilirsiniz.

Mengene Nasıl Çalışır?

Mengene çeşitleri, özellikleri dahilinde farklı kullanım biçimlerine sahip. Kaynak yapımından delme işlemlerine kadar pek çok yerde sabitleme için kullanılan ürünlerin kullanımı da oldukça kolay. Masa mengenesi kullanılırken ürünün sağlamlığını kontrol etmekte yarar bulunuyor. Ürünü kullanmaya başlamadan önce vidanın açılmış olması gerekiyor.

Vidayı sondan ayırdıktan sonra mengenenin ağzı uygun biçimde açılmalıdır. Çalışılacak olan parçayı ise açılan ağza yerleştirmeniz gerekiyor. Çıkardığınız vidayı yeniden yerleştirerek sıkıştırma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Farklı ebatlara sahip işkenceler ile verimi artırabilirsiniz.

İşkence Aleti Çeşitleri Nelerdir?

4'lü set halinde satışa sunulan işkence aletlerinin yanı sıra tekli modeller de ürün grubunda kendine yer buluyor. Set biçimindeki işkence aletleri, farklı ebatlarda olduğu için çeşitli ihtiyaçlara da cevap verebiliyor. Otomatik ve tek el kullanımı için uygun seçenekler ise son yıllarda sıklıkla talep görüyor.

Set biçimindeki C tipi işkence aletleri, içerisinde 1 inç, 2 inç ve 3 inç büyüklüğe sahip modeller bulunuyor. Vidalı, ayarlı ve tesviyeci işkence aletleri de ürün grubunu zenginleştirirken sizlere de uygun alternatifler sağlıyor.

İşkence ve Mengene Aletlerinin Kullanım Alanları

Vida esasına göre çalışan mengene aletleri, parça sıkıştırma işlemlerini kolaylaştırması bakımından pek çok alanda sık sık kullanılıyor. Tezgaha mengene bağlanmasının imkansız olduğu durumlarda ise işkence aletleri tercih ediliyor. İşkence aletleri, hemen hemen aynı görevi üstleniyor.

İki yüzeyin birbirine tutunması esnasında basınç uygulayan işkence aletleri, marangozlukta vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Mini işkence ise pratik bir kullanım alanı elde etmek bakımından işlevsel yönü ile öne çıkıyor. Ürünlerin uyguladığı basınç ise özelliklere bağlı olarak değişiyor. Bir işkence 15 kg'a kadar basınç uygulayabilir.

İşkence Aletleri Hangi Malzemeden Üretiliyor?

Mengene ve el aletleri, tamamen ahşaptan üretilebildiği gibi tamamen demir malzemeden de üretilebiliyor. Tüm bunların dışında sadece gövdesinde ahşap malzeme kullanılıp diğer kısımlarında demir kullanılarak üretilen mengene çeşitlerini görmek de mümkün olabiliyor. İhtiyacınız olan ürüne Tekzen kalitesi ile ulaşabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT