Toplam 45 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Zımpara Makinaları


Zımpara Makinesi Çeşitleri

Zımpara makineleri, yapı ve tadilat işlerinde pürüzlü yüzeyleri düzeltmek için kullanılan makinelerdir. Ahşap, parke, alçı, silikon, metal ya da zift olan malzemeler üzerinde kullanılabilen makinelerin; elektrikli, titreşimli ve el zımpara makinası gibi farklı özellikteki çeşitlerini Tekzen'de bulabilirsiniz.

Zımpara Makinası Nerede Kullanılır?

Makineler ile yapılan zımpara işlemleri el ile yapılan zımpara işlemlerine göre daha etkili ve pratik bir kullanım sağlar. Sıklıkla ahşap yüzeylerde kullanılan zımpara makinesi, kullanıldığı yüzeye ve sahip olduğu teknik özelliklere göre farklı alanlarda kullanılır. Zımpara çeşitleri arasında yer alan tank zımpara boya ve verniklerin temizlenmesi için ideal bir zımparadır.

Zımpara makineleri çeşitleri içinde yer alan titreşimli zımpara makineleri ise ince işlemler için oldukça idealdir. Titreşim özelliği sayesinde yüzeylerin düzeltilmesini sağlayan makineler daha sert ve zor zeminler için uygun değildir.

Zımpara Makinası Nasıl Kullanılır?

Elektrikli, titreşimli ya da el zımpara makinası çeşitleri içinden zımparalamak istediğiniz malzemenin cinsine uygun olan makineyi seçmeniz gerekir. Kalın kumlu makineler zorlu ve kaba alanlarda etkili sonuç verirken, orta kumlu makineler zımparalanan alanları düzeltmek için kullanılır. İnce kumlu olan makineler ise daha hafif işlerde yüzeyi düzeltmek ya da parlatmak için kullanılabilir.

Zımpara makinesi kullanırken, sağlık ve iş güvenliği açısından eldiven, gözlük ve maske kullanmanız önerilir. Seçeceğiniz kumun numarası küçüldükçe zımparanın gücü artar ve numara yükseldikçe gücü azalır. Zımparayı uygularken önce dikey daha sonra dairesel hareketler ile zımparalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Zımpara Makinası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zımpara makinası alırken öncelikle profesyonel ve amatör kullanımlara yönelik farklı özellikteki makinalar içinden uygun olan modeli seçmelisiniz. Ayrıca uygulama sona erdikten sonra temizlenmesi gereken bu makineleri alırken, pratik temizlenebilen modelleri tercih edebilirsiniz.

Zımpara makinesi alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta makine için uygun olan zımpara kâğıdının seçilmesidir. Uygulama yapılacak yüzeyin özelliklerine göre farklı güçteki makineleri seçebilirsiniz. Örneğin, eksantrik zımpara modelini ince ve geniş yüzeylerde kullanabildiğiniz gibi kavisli yüzeyler üzerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

En iyi Zımpara Makinesi Modelleri

Bosch, Black&Decker, Einhell, Klpro, Maestro, Hitachi, Felisatti, Dewalt gibi alanında isim yapmış markaların ahşap zımpara makinası modelleri Tekzen'de sizlerle buluşuyor. Geniş bir yelpazede sunulan zımpara aletlerinin dışında makineler için uygun olan aksesuarları da Tekzen'de bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT