Toplam 19 üründen, 1-19 arası gösteriliyor.

Lehim ve Havya Kategorisinin Çok Satanları

Lehim ve Havya Modelleri

Lehim tabancası ve havya setleri Tekzen'de farklı seçenekler ile satışa sunuluyor. Ürün grubunda yer alan ürünleri takım halinde temin edebileceğiniz gibi tek parça biçiminde de satın alabilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınızı ekonomik biçimde karşılayabilirsiniz.

Havya Nasıl Kullanılır?

"Hırdavat ve El Aletleri" ürün grubunda bulunan lehim makinesi kullanım bakımından da kolaylık sağlıyor. Ürünler, elektrik elektronik sektörünün en çok kullandığı aletler arasında yer alıyor. Lehim aleti kullanımı ise profesyonellerin yanı sıra amatörlerin de kullanabileceği kadar kolaydır. Tercih edilen lehim makinesinin türüne göre kullanımı da farklılık gösteriyor.

Kalem uçlu bir lehim makinesi tercih ediyorsanız, mutlaka ürünün uç kısmından ısı derecesini takip etmeniz gerekiyor. Ürünü kullanırken mutlaka makinenin sapından tutmalısınız. Bir miktar lehimi, ısınan havya ucunda eriterek gerekli bölgeye lehimi uygulamalısınız.

Havya Nasıl Temizlenir?

Bakımı sürekli yapılan havya seti uzun ömürlü bir kullanım özelliği gösteriyor. Havya temizliği ise makinenin uç kısmı ile ilgilidir. Makinenin uç kısmı oldukça önemli ve elektrik devrelerinin bulunduğu bir bölge olduğundan oldukça dikkatli bir temizlik aşaması geçirilmelidir. Böylece ürüne zarar verilmemiş olur.

Havya ucu temizliği yapılırken temizleme tellerinden yararlanmak gerekir. Böylece makinenin ucunda herhangi bir cismin kalması engellenmiş oluyor. Fakat temizleme teli seçimine de özen göstermek gerekiyor. Temizleme telinin sert olması ürünün zarar görmesine neden olur.

Lehim Nasıl Kullanılır?

Lehim tabancası farklı çeşitler ile üretilmektedir. Böylece farklı ısı gücüne ihtiyaç duyduğunuzda sorunu çözecek bir alternatif elde edebiliyorsunuz. Lehim yapılabilmesi için uygun bir lehim makinesinin yanı sıra lehim de gerekmektedir.

Lehim yapılırken öncelikle lehim ucunun gerekli ısıya ulaşmasını beklemeniz gerekiyor. Özellikle rezistans tipi bir lehim aleti kullanıyorsanız ürünün uç kısmından ısı kontrolünü de kolaylıkla yapabilirsiniz. Sonrasında elinizdeki lehimi uçta eritmeniz gerekiyor. Uygulama sonrasında lehim yüzeyinin ve devre elemanı bacağının da soğuduğundan emin olmalısınız.

Lehim Nasıl Sökülür?

Kalem havya ya da tabanca tipi havyalar ile yapılan lehimleri sökebilirsiniz. Bu işlem için ihtiyacınız olan ise vakum kalemidir. Son yıllarda sökme işlemi için kullanılan ürün adından da anlaşılacağı gibi eriyen lehimi vakumlayarak yerinden çıkarabiliyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT