Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

Harşena Sıvı Apilarnil (Ana Arı Larvası) HA787


Apilarnil Erkek arı larvalarının 7. Gününde toplanarak kullanılan arı ürünüdür. Mucidi Rumen arıcı Nicolae Iliesiu 30 yıl önce ördeklere kesilmiş şişkin petek gözlü balmumlarını yemeleri için vermişti. Bunları yiyen ördeklerin diğerlerine göre daha hızlı büyüdüğünü fark etti. Bu gözlemi takiben, deneyi tekrarladı. Drone larva yiyen civcivlerin kontrol grubuna göre daha hızlı büyüdüğü sonucundan emin oldu. Apilarnil” adı da bu Rumen bilim insanı tarafından türetilmiştir. Iliescu, Latince’den arı anlamındaki “Api”, larvanın kısaltması olan “lar” ve kendi adının baş harflerinden oluşan “nil” kısatmalarını kullanmıştır


- Neden bu evrede toplanıyor?

Bu 7. günde, erkek arı ("drone" da denir) 250-300 mg ağırlığa sahiptir, vücudu ana elementleri içerir ve tüm vücudundaki "programlar" tamamlanır. - - Bu aşama sperm üretme potansiyeli en yüksek olduğu evredir.

Larvaların besleyici materyal rezervleri bu yaşta en yüksek seviyededir: (yağ vücut proteini, lipid birikimi ve karbonhidratlar, özellikle glikojen, metabolik süreçte önemli rol oynayan karbonhidratlar içeren yüksek konsantrasyonda besleyici elementler)

İnsan kanında dahil olmak üzere, diğer böcek veya hayvanlara kıyasla, besin maddeleri ve enerjiden çok daha zengin olan hemolemf önemli miktarda bulunur. • Örneğin: arı larvalarının insan kanından 9 kat fazla magnezyum vardır; daha fazla fosfor, karbonhidratlardan fruktoz daha fazladır, ancak insan kanında daha fazla glikoz olur


- Apilarnil’in Kimyasal İçeriği:

 Mineral tuzlardan (kalsiyum, magnezyum, fosfor, demir, bakır, manganez, çinko, sodyum, potasyum),

• Vitaminlerden (vitamin A, beta-karoten, provitamin A, ksantofil, vitamin B6, vitamin PP, kolin, B1 vitamini),

• Amino asitler (lizin, histidin, arginin, spargik asit, Tronina serin, glisin, alanin, valin, metiyonin, izolösin, lösin, tirosin, fenilalanin),

• Ağırlığının %11.4 amino asitten oluşur.


- Apilarnil neyi tedavi ediyor?

Birbirinin özelliklerini arttırarak, diğer besin takviyesiyle (örneğin, arı sütü, bal, polen, keten tohumu yağı veya spirulina) birlikte yüksek bir etkinliğe sahip olduğu belirlenmiştir.


- Çocuklar için:

Bebeklerdeki yetersiz büyüme

• Anemi

• İştah kaybı,

• Geciken ergenlik

• Fiziksel ve entelektüel yorgunluk

• Egzersiz kapasitesinde ve konsantrasyonda belirgin bir iyileşmeye yol açar.

• Yoğun dönemlerde apilarnil alan sağlıklı gönüllülerde yapılan bir deneyde güçlü ve kalıcı bulgularla, olumlu metabolik etkiler, fiziksel ve entelektüel gelişme olmuştur. Toksik bir yan etki görülmemiştir.

• Epilepsiyi tedavi eder. 1985 yılında Dr. Virgil Enătescu 14 genç epileptik gönüllüyle bir araştırma yapmıştır. Ürünün sürekli tüketiminden sonra nöbet görülmemiştir. Tedaviyi durdurduktan 5 ay sonra, nöbetler tekrar ortaya çıkmış, ancak yoğunluğu daha düşük olmuştur. Tedaviye devam edildiğinde nöbetler yine kaybolmuştur.

• Konsantrasyonu ve belleği geliştirir.

• Sitostatik tedavi sırasında ve sonrasında onkolojik ve hematolojik sorunlar yaşayan çocuklar için faydalıdır.


- Yetişkinler için:

Özellikle bağışıklık sistemi ve hormonal dengede oluşan eksiklikleri düzeltir.

Viral solunum yolu enfeksiyonları, kızamık, kızamıkçık, suçiçeği, kabakulak vb. Gibi viral hastalıklar için ürün, akut fazda ve iyileşmede faydalıdır. İyileşmeyi hızlandırır.

Karaciğer yetmezliği, akut veya kronik viral hepatit, siroz.

Travma sonrası iyileşmede, yaralanmalarda, burkulmalara, kırık ve yanıklarda iyileşmeyi hızlandırır.  Ameliyat sonrası iyileşme.  Cinsel fonksiyonu optimize eder ve doğurganlığı arttırır. Erkeklerde kas kütlesini arttırır, ancak testosteronu içermez (ki bu da çocuklar için de güvenli hale getirir).

Yoğun fiziksel gerginlik, stres için çok etkili, yorgunluğu giderir. Tüm sporlarda önerilir.


- Onkolojide:

Organik bozulmaya karşı korunma yoluyla karaciğer rejenerasyonunu sürdürerek hepato koruyucu etkiye sahiptir.

Kemo veya radyoterapi gören tüm insanlarda şiddetli şekilde kan kalitesinden sorumlu bir süreç olan hematopoeziyi destekler. HEMAPOEZ (HEMATOPOEZ). Bir tip kök hücreden tüm farklı kan hücrelerinin gelişmesi sürecidir. Radyo-terapi tedavisinde, vücudun bu koşullara dayanmasına ve aktif bir bağışıklık sisteminin korunmasına izin verir.


- Jinekolojide:

Premenstrüel sendrom, göğüs ve meme nodülleri gibi birçok hastalıkta kullanılabilir.

Genel olarak, östrojen hormonunun hiper sekresyonlarının tüm etkilerini hafifletir.

Göğüs veya genital kanserlerin tedavisinde çok yararlıdır.

Sağlıklı dokuları destekler, doku rejenerasyon süreçlerini olumlu etkiler, hücresel düzeyde madde alışverişini uyarır ve normalleştirir.

Dokuların ve organların metabolik işlevlerini veya çeşitli enflamatuar koşulların neden olduğu bozuklukları dengeler. Kronik gastrik ülserler vb.


- Yaşlı insanlarda:

Yaşlı insanların sindirim ve emme kapasitesi daha düşüktür. Bağışıklığı ve hastalıklara karşı direnci arttırır, yaşla ilişkili bazı hastalıklardan kurtulma süresini kısaltır.

Fiziksel yetersizlik; yaşlılarda zihinsel ve duygusal depresyon

Alerji: Rusya'da yapılan bir araştırmaya göre, arı küspesine karşı alerji insidansı % 2.4'tür


- Apilarnil endikasyonları:

Bileşimindeki erkil tip hormonlar nedeniyle erkek üreme sağlığı ile ilgili hastalıklarda endikedir.

Yüksek dozda alınırsa sindirim sistemi şikayetleri görülebilir. Hiperandrogenizm veya spermatogenesise yol açabilir.

Aşırı dozda alınırsa toksiteye yol açabilir. Hafif uykusuzluk yapabilir.

Taze formu tercih edilir. Kullanılmadan önce alerji testi yapılıp düşük dozla başlanmalı, son kullanma tarihine dikkat edilmeli.

Karanlıkta ve çok soğuk yerde saklanmalı


Alınan Uluslararası Ödüller

1-46. Uluslararası Apimondia Arıcılık Kongresi Montreal/Kanada (2019) KRİSTALİZE BAL kategorisi DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ ödülü (Bronz Madalya).

2-46. Uluslararası Apimondia Arıcılık Kongresi Montreal/Kanada (2019) KARAKOVAN petek balı kategorisi DÜNYA BİRİNCİLİĞİ ödülü (Altın Madalya).

3-45. Uluslararası Apimondia Arıcılık Kongresi İstanbul/Türkiye (2017) SÜZME BAL kategorisi DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ ödülü (Bronz Madalya).

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Harşena Sıvı Apilarnil (Ana Arı Larvası) HA787

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT